„Boćki i Bocianki” przyleciały do Głobina

12045373_951215381598718_4524373810315815501_o„Boćki i Bocianki” przyleciały do Centrum Kultury w Głobinie na II Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków. 22 października 2015r. na scenie wystąpiło 23 młodych wykonawców, którzy dostarczyli widowni wielu wzruszeń, radości i emocji. Dzieci prezentowały bardzo wysoki poziom w różnorodnym repertuarze (Jan Brzechwa, Wanda Chotomska jak również teksty pisane przez rodziców i opiekunów). Grand Prix zdobył Oskar Czerniewicz z Punktu Przedszkolnego z Siemianic w brawurowo wykonanym wierszu pt. „Wierszyk o tym jak zapomniałem wierszyka” autorstwa Anny Kowalewicz.
W kategorii „Bocianki „
I miejsce zdobyła Hanna Chabros z Punktu Przedszkolnego ZS w Siemianicach,
II miejsce zdobył Witold Krekora z Przedszkola Ekologiczno-Językowego „ Poziomka” z Włynkówka
III miejsce zdobył duet Karina Korewo i Aleksander Hinc z Przedszkola Gminnego „Bajka” z Jezierzyc
Wyróżnienie zdobyła Aleksandra Kartosz z Punktu Przedszkolnego z Redzikowa
W kategorii „ Boćki”
I miejsce zdobyła Zuzanna Sankowska z punktu przedszkolnego w Głobinie
II miejsce zdobył Maciej Borkowski z Przedszkola Ekologiczno-Językowego „ Poziomka” z Włynkówka
III miejsce zdobyła Gabriela Terka z Punktu Przedszkolnego SP we Włynkówku
Wyróżnienie zdobyła Helena Ossowska z Punktu Przedszkolnego SP we Włynkówku
Jurorami w tym konkursie byli:
Michał Tramer- Dyrektor PTL „Tęcza” w Słupsku
Jerzy Barbarowicz- Główny Specjalista PTL „Tęcza” w Słupsku
Grzegorz Gurłacz- Dyrektor CEiK w Damnicy
Organizatorem II Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkolaków „Boćki i Bocianki” jest Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk we współpracy z Teatrem Lalki „Tęcza” w Słupsku. Patronat honorowy nad konkursem objęła Wójt Gminy Słupsk p. Barbara Dykier.

więcej zdjęć tutaj