Nordic Walking w Bydlinie – 07.11.2015

DSC_0382Przeszło 100 uczestników przybyło do Bydlina w deszczową sobotę na start Powiatowego Marszu Nordic Walking. Organizatorzy przygotowali dla nich dwie trasy – pierwszą łatwiejszą trzykilometrową, oraz drugą 6-ciokilometrową dla nieco bardziej zaawansowanych piechurów. Grupy poprowadzili doświadczeni trenerzy Nordic Walking : Jan Huruk – znany polski olimpijczyk, Krzysztof Anioł – instruktor grup z terenu Gminy Słupsk, oraz Anna Mariola Kasprzak, która dodatkowo przygotowała część edukacyjną imprezy zatytułowaną „Spotkanie z rakiem”. Jak na zamówienie w chwili wymarszu przestał padać deszcz. Obie grupy wyruszyły na swoje trasy wiodące częściowo przez Bydlino, częściowo zaś przez piękny, kolorowy jesienny las. Po powrocie na wszystkich czekały gorące napoje, drożdżówki , a także ognisko z kiełbaskami. Salwy śmiechu wywoływała poprowadzona w luźnej konwencji część edukacyjna, której bohaterem był rak. Na zakończenie imprezy wśród uczestników rozlosowano nagrody rzeczowe. Specjalnym wyróżnieniem uhonorowano najstarszego uczestnika marszu Pana Józefa Rospierskiego z Lubuczewa mającego 86 lat. Pan Józef zdecydował się na wyruszenie na dłuższą trasę, a swoją kondycją zakasował o wiele młodszych uczestników.

Organizacja marszu stanowiła jedno z działań projektu „Żyj Aktywnie” dofinansowanego przez Powiat Słupski, realizowanego zaś przez Stowarzyszenie „Nasza Krępa” oraz Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną Gminy Słupsk. W ramach projektu odbyły się już zawody geocaching „Biegaj i Licz” w Krępie Słupskiej, zaś 5 grudnia także w Krępie zostanie zorganizowany Marsz na Orientację – już teraz zapraszamy do udziału.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Słupsk, oraz jego pracowników, Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych Park Dolina Słupi, szczególnie zaś do mieszkańców Bydlina, a zwłaszcza Koła Gospodyń Wiejskich, Sołtysa i Rady Sołeckiej za pomoc i zaangażowanie przy organizacji imprezy.

więcej zdjęć tutaj

galeria Jana Maziejuka

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • Drukuj