Świetlica w Gałęzinowie

ZABAWA CHOINKOWA. 2016.

Dnia 16.01.2016r w świetlicy dla najmłodszych mieszkańców Gałęzinowa i Wielichowa odbyła się zabawa choinkowa.Frekwencja była naprawdę wysoka,dzieci przybyły z rodzicami,babciami i dziadkami. Mimo mrozu na zewnątrz w świetlicy panowała gorąca atmosfera ,dzieci wzięły udział w licznych konkursach i zabawach zorganizowanych przez świetlicę ,Rady Sołeckie oraz  OSP. Punktem kulminacyjnym zabawy było przybycie świętego Mikołaja, który obdarował dzieci prezentami, uśmiechem i wyśmienitą zabawą  przy dźwiękach muzyki.

DSCN1292   DSCN1322DSCN1300DSCN1310DSCN1349 DSCN1348 DSCN1343 DSCN1341

DZIEŃ SENIORA.

W tym szczególnym dniu życzenia zdrowia,długich lat życia i pogody ducha, wszystkim Seniorom a w szczególności najstarszym mieszkańcom Gałęzinowa i Wielichowa złożyli organizatorzy Rad Sołeckich. Dla gości wystąpił zespół  Retro z Charnowa,a ludowe przyśpiewki przeplatane skeczami w wykonaniu pani Madzi,sprawiły że brawom nie było końca.Po występach seniorzy zostali ugoszczeni pysznymi ciastami, a salę wypełniły przeboje biesiady polskiej, przy których były tańce i dobra zabawa.

dzien senira 001 dzien senira 004 dzien senira 005 dzien senira 007dzien senira 009 dzien senira 010 dzien senira 013 dzien senira 014dzien senira 016 dzien senira 018 dzien senira 020 dzien senira 022

PÓŁKOLONIE LETNIE 2015.

wakacje 067

W dniach od 13.07.15r. do 17.07.15r. w świetlicy odbyły się półkolonie letnie w ramach Gminnego Programu Profilaktyki Uzależnień. Pierwszy dzień był poświęcony na zapoznanie uczestników z planem zajęć i przedstawienia zasad bezpiecznego zachowania podczas półkolonii.
Odbyły się zajęcia plastyczne, dzieci robiły barwne stroje z bibuły przy których mogły wykazać się kreatywnością i wyobraźnią oraz zajęcia kulinarne pod hasłem zdrowa żywność. W drugim dniu półkolonii były zajęcia sportowe na powietrzu- turniej w piłkarzyki dla maluszków ,piłka ręczna (dwa ognie) dla starszych ,gry i zabawy zespołowe dla wszystkich oraz zajęcia kulinarne i wspólny posiłek. Środa była dniem wyjazdu na wspólną wycieczkę (Gałęzinowo,Bruskowo Wlk. i Bruskowo Małe) do Sea Park Sarbsk -parku rekreacyjno-edukacyjnego.
Dzieci zwiedziły oceanarium prehistoryczne, gdzie było wiele wrażeń i trochę strachu,fokarium,park makiet zwierząt morskich,park miniatur latarni morskich,wrak na wspak. Brały udział w widowisku multimedialnym z udziałem zabawnego wieloryba oraz świetnie bawiły się w gaju małego pirata i w parku zręcznościowo-linowym.
Czwartek- następny dzień wspólnego wyjazdu z pół-kolonistami z Bruskowa Wielkiego i Małego do Multikina. Zaczęto od szaleństw na karuzeli,następnie udano się na wzruszający film pt. W głowie się nie mieści. Piątek-w świetlicy gościliśmy pół-kolonistów z Bruskowa Małego były wspólne gry w piłkarzyki, tenisa stołowego oraz poczęstunek. Odbyły się zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień na których były omawiane negatywne skutki spożywania alkoholu,narkotyków i palenia papierosów,a na koniec udano się do kuchni przygotować pyszne przekąski.
Dzieci na zajęciach uczyły się- współpracy w grupie,odpowiedzialności za siebie,udzielania pomocy młodszym.

Prosimy o kliknięcie  słowa GALERIA aby zapoznać się ze zdjęciami.

wakacje 068   wakacje 072wakacje 069wakacje 068wakacje 082 wakacje 093 wakacje 086 wakacje 103wakacje 083 wakacje 084 wakacje 097 wakacje 098

WARSZTATY PLASTYCZNE – MAKI…

DSC_0070W dniu  21 kwietnia w świetlicy odbyły się warsztaty wykonania obrazków „malowanych inaczej”. Prace wykonane były techniką materiałową.Wystarczyła deseczka , farba, filc guziki…..i CHĘCI, by wykonać „coś z niczego”. Efekt końcowy był ładny, dzieci fajnie się bawiły, a obrazki trafiły do domów i mam, które były mile zaskoczone.

DSC_0056DSC_0057DSC_0058DSC_0059DSC_0060 DSC_0061 DSC_0062 DSC_0063DSC_0064 DSC_0065 DSC_0072 DSC_0066

 

ZIMOWISKA.

Z programu profilaktyki został utworzony „kącik anty-uzależnień „, w którym to znalazły się ulotki propagujące zdrowy i trzeźwy tryb życia (diety, bezpiecznie spędzany wolny czas, stop przemocy, alkoholowi i nikotynie), zostały także przeprowadzone pogadanki z opiekunem na wybrane tematy. Z programu profilaktyki przeprowadzono pokaz pierwszej pomocy . Zajęcia były poparte ćwiczeniami zachowawczymi, jak ułożyć w pozycji bezpiecznej, sztuczne oddychanie , opatrzenie ran i złamań, inne.

Każdego dnia został przygotowany wspólnie z uczestnikami posiłek . Odbywały się zajęcia sportowo-ruchowe, skakanie przez linę, hula-hop, aerobik. Przeprowadzone zostały konkursu : mini talent, tańca na macie, tenisa stołowego, karaoke. Uczestnicy skorzystali z wyjazdu do Multikina.

Prosimy o kliknięcie  słowa GALERIA aby zapoznać się ze zdjęciami.

CHOINKA 2015

Dnia 31.01.2015r w świetlicy przy współpracy z radami sołeckimi z Gałęzinowa,Wielichowa i KGW odbyła się zabawa choinkowa dla dzieci, były konkursy,tańce,zabawy z rodzicami święty mikołaj,jednym słowem dużo gości i wiele radości.

CHOINKA 2015CHOINKA 2015CHOINKA 2015CHOINKA 2015CHOINKA 2015CHOINKA 2015CHOINKA 2015CHOINKA 2015

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO.

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGOTURNIEJ TENISA STOŁOWEGOTURNIEJ TENISA STOŁOWEGOTURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

TURNIEJ W PIŁKARZYKI.

PIŁKARZYKI

Dnia 05.12.2014r.  przy współpracy ze świetlicą środowiskową odbył się turniej mikołajkowy w piłkarzyki dla dzieci w kategorii wiekowej szkoła podstawowa, a dla gimnazjalistów w dniu 06.12.14r. zorganizowany został turniej tenisa stołowego.

PIŁKARZYKI PIŁKARZYKI PIŁKARZYKI PIŁKARZYKI

DZIEŃ SENIORA.

Dnia 25.11.20014r w świetlicy odbyło się spotkanie mieszkańców Gałęzinowa i Wielichowa z okazji Dnia Seniora .Przy wspaniałych ciastach zrobionych przez rady sołeckie i część artystyczną przygotowaną przez świetlicę ,seniorom dopisywały humory było wspólne śpiewanie i świetna zabawa. Tak miło spędzony czas zaowocował chęcią następnych spotkań.

DZIEŃ SENIORADZIEŃ SENIORADZIEŃ SENIORA

 

 

 

 

 

PIKNIK.

Dnia 15.06.2014 mieszkańcy Wielichowa i Gałęzinowa miło spędzali czas na pikniku rodzinnym zorganizowanym przez Radę Sołecką Wielichowo i współpracy świetlicy. Na zabawie rodzinnej były konkursy dla dzieci, rodziców, magiczne pudło z niespodziankami, tańce i świetne potrawy z grilla.

Prosimy o kliknięcie  słowa GALERIA aby zapoznać się ze zdjęciami.

DZIEŃ DZIECKA 2014.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dnia 07.06.2014 wspólnie z KGW, Radą Sołecką, świetlicą i OSP została zorganizowana impreza z okazji Dnia Dziecka. Najmłodsi brali udział w konkursach m.in hula-hop, zrzucanie wodą pachołków, bieg w workach na czas, ciągnięcie liny z rodzicami, największe bańki mydlane itp. Zabawie towarzyszyła muzyka, radość dzieciaków i poczęstunek.

Prosimy o kliknięcie  słowa GALERIA aby zapoznać się ze zdjęciami.

ZIMOWISKA 2014.

 W feriach wzięło udział 20 uczestników, (5 dni)

Z programu profilaktyki został utworzony „kącik anty-uzależnień „, w którym to znalazły się ulotki propagujące zdrowy i trzeźwy tryb życia (diety, bezpiecznie spędzany wolny czas, stop przemocy, alkoholowi i nikotynie), zostały także przeprowadzone pogadanki z opiekunem na wybrane tematy. Z programu profilaktyki przeprowadzono pokaz pierwszej pomocy . Zajęcia były poparte ćwiczeniami zachowawczymi, jak ułożyć w pozycji bezpiecznej, sztuczne oddychanie , opatrzenie ran i złamań, inne.

Każdego dnia został przygotowany wspólnie z uczestnikami posiłek . Odbywały się zajęcia sportowo-ruchowe, skakanie przez linę, hula-hop, aerobik. Przeprowadzone zostały konkursu : mini talent, tańca na macie, tenisa stołowego, karaoke. Uczestnicy skorzystali z rekreacji Basenu Gryfii, Multikina.

CHOINKA 2014.

CHOINKA 2014CHOINKA 2014CHOINKA 2014CHOINKA 2014CHOINKA 2014CHOINKA 2014CHOINKA 2014CHOINKA 2014

BAL SENIORÓW.

 W dniu 13 października br. odbył się Bal Integracyjny Seniorów.Zaproszeni goście ks. Władysław Kitajgrodzki, radna Pani Anna Masternak, dyrektor GOK-u Pan Zbigniew Podolak oraz seniorzy sołectw Gałęzinowa i Wielichowa miało okazję przy suto zastawionych stołach spotkać się ze znajomymi i przyjaciółmi. Były wspomnienia, śmiech i zabawa. Tak jak w poprzednich edycjach balu seniora, również w tym roku najmłodsi mieszkańcy przygotowali wraz z opiekunem/ instruktorem muzycznym Panem Łukaszem Cysewskim występy artystyczne. Zabawie towarzyszyły przyśpiewki i dobre humory. Dostojnym Jubilatom składano gratulacje i życzenia pomyślności i szczęścia.

 dzień seniora 2013dzień seniora 2013OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAdzień seniora 2013dzień seniora 2013

DZIEŃ MAMY I DZIEŃ DZIECKA—-RAZEM.

DZIEŃ MAMY I DZIECKADZIEŃ MAMY I DZIECKADZIEŃ MAMY I DZIECKADZIEŃ MAMY I DZIECKADZIEŃ MAMY I DZIECKADZIEŃ MAMY I DZIECKADZIEŃ MAMY I DZIECKAzdjcia-ze-swoowa-i-dnia-dziecka-087DZIEŃ MAMY I DZIECKADZIEŃ MAMY I DZIECKADZIEŃ MAMY I DZIECKAzdjcia-ze-swoowa-i-dnia-dziecka-138DZIEŃ MAMY I DZIECKADZIEŃ MAMY I DZIECKADZIEŃ MAMY I DZIECKADZIEŃ MAMY I DZIECKA

SPOTKANIA KGW.

Koła Gospodyń Wiejskich to organizacje kobiece, w Gałęzinowie ku zaskoczeniu Przewodniczącym koła jest MĘŻCZYZNA.

Zajmują się głównie kwestiami związanymi z lokalnymi sprawami samorządowymi, pomagają w organizacji życia na wsi. Członkowie we współpracy z RS i OSP organizują imprezy artystyczne, różnorodne kursy i zabawy wiejskie. Na ostatnich spotkaniach KGW panie miały możliwość nauki wykonywania kwiatów z krepiny.

KGWKGWKGWKGW

 

 

ZAJĘCIA WOKALNE

Zajęcia wokalne prowadzone są przez instruktora p. Łukasza Cysewskiego. Znakomicie odnajduje się we wszystkich stylach wokalnych. W swojej pracy instruktorskiej wykorzystuje wszechstronną wiedzę. Jego założeniem, jako instruktora, jest ciężka praca w pozytywnej atmosferze i radość z efektów, jakie przynosi muzyka Grupa z Gałęzinowa była wielokrotnie nagradzana w konkursach wokalnych. Ich ostatni sukces w 2013 r to

I m-ce w “ IV Powiatowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej “Idzie Wiosna” .Grupa uczestniczy w wielu konkursach i imprezach lokalnych, gminnych czy powiatowych.

WOKALNEWOKALNEWOKALNEWOKALNE

TURNIEJ SOŁECKI – TENISA STOŁOWEGO.

 

Turniej tenisa stołowego odbył sie w dniu 6 marca 2013 r w świetlicy wiejskiej w Siemianicach, w których wzieło udział 26 uczestników z sołectwa Gałęzinowo, Swołowo i Siemianice. Walka była zacięta fer pay.

 

turniej tenisaturniej tenisaturniej tenisa 2013turniej tenisa

 

 

Choinka

img_3446img_3444img_3435img_3429img_3428img_3426img_3417img_3424img_3410img_3407img_3404img_3403img_3400img_3379

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • Drukuj