Świetlica w Lubuczewie

X POWIATOWY TURNIEJ 2015 KGW W JEZIERZYCACH.

DSC_0214

22 lutego, w hali widowiskowo – sportowej w Jezierzycach odbył się X jubileuszowy Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Impreza z dziesięcioletnim stażem znowu dostarczyła mnóstwo emocji i radości uczestnikom, jak i kibicom. W tym roku do turnieju stanęło 7 kół z powiatu słupskiego. Gminę Słupsk reprezentowały aż 3 drużyny: Bierkowo, Kukowo i Lubuczewo. Pozostałe koła przyjechały z Łebienia (gm. Damnica), Stowięcina (gm. Główczyce), Borzęcina (gm. Dębnica Kaszubska) i Kępic (gm. Kępice). Uczestnicy i publiczność wspaniale bawili się, szczególnie w przerwie na obrady jury, kiedy grał zespół One Moment z Ustki.

Turniej składał się z 5 konkurencji. Dwie z nich rozgrywane były jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem. Jury oceniało sałatki przygotowane z rodzimych warzyw i owoców oraz widokówki z miejscowości. Konkurencje przeprowadzone na scenie to piosenka z inscenizacją o tematyce gender, prezentacja w biało-czerwonych strojach i współczesny taniec.

Prosimy o kliknięcie słowa GALERIA aby zapoznać się ze zdjęciami.

PALMOWA NIEDZIELA W SWOŁOWIE.

13 kwietnia Gmina Słupsk wraz z Muzeum Kultury Ludowej oraz Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Słupsku zorganizowała wspólne obchody Niedzieli Palmowej. Obchody rozpoczęto Mszą Świętą w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Swołowie, podczas której poświęcono przyniesione palmy. Po mszy zainteresowani mogli uczestniczyć w kiermaszu świątecznym, w którym wystawiły się Koła Gospodyń Wiejskich z 15 sołectw tj; Grąsina, Jezierzyc, Jezierzyc Osiedle,Lubuczewa, Kukowa, Bukówki, Wiklina, Redzikowa, Redzikowa Osiedle, Kusowa, Swołowa,Krępy Słupskiej, Włynkówka, Bydlina i Bierkowa.  Na stołach nie zabrakło pasztetów, żuru z kiełbasą, domowego chleba, wędlin, ciast oraz szerokiego asortymentu ręcznie wykonanych ozdób wielkanocnych.
Imprezę uhonorowało rozstrzygnięcie II Pomorskiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną oraz IV Powiatowego Konkursu na Najciekawszy Stół Wielkanocny. Koła gminy Słupsk najliczniej wzięły udział w konkursie na „Najciekawszą prezentację stołu wielkanocnego”, pisankę i palmę. w tym ostatnim, zwyciężyła palma Koła Gospodyń Wiejskich z Redzikowa. W konkursie na Stół Wielkanocny organizowany przez ODR drugie miejsce zajęło KGW Bierkowo, trzecie KGW Jezierzyce Osiedle. Panie wystawiające stół do prezentacji wykazały się bardzo dobrą znajomością potraw wielkanocnych ,jakie przygotowały do degustacji oraz pomysłowością w dekoracji i aranżacji. Koła wykazały się nie tylko talentem czysto kucharskim, ale też zmysłem artystycznym i niezwykłą pomysłowością. Serdeczne podziękowania dla wszystkich Pań z Kół Gospodyń Wiejskich za chęci i trud w przygotowaniu Niedzieli Palmowej.

 

WARSZTATY Z WIKLINY PAPIEROWEJ.

W lutym odbyły się warsztaty z „Wikliny Papierowej” prowadzone przez panie z Redzikowa: Beatę Juryś i Marzenę Straszak. Panie w wolontariacie z cierpliwością od podstaw pokazały zainteresowanym technikę wyplatania, a także swoje własne wyroby, które przyciągały wzrok i wprawiały w zachwyt. Papierowa wiklina to nowa technika rękodzieła artystycznego, prosta i tania, a jednocześnie efektowna, polegająca na wykonywaniu ozdób, dekoracji, koszyków itd. ze skręcanych rurek papieru – na przykład gazetowego. Uczestnicy wykonali na początek serduszko ozdobne ( zawieszkę), którą mogli zabrać do domu. Warsztaty odbyły się także w świetlicach wiejskich w: Bruskowie Wielkim, Kukowie, Rogawicy, Włynkówku. Zainteresowanie wiklinom papierową było ogromne wśród dzieci i dorosłych., były także doskonałą okazją do aktywizowania i integracji lokalnej społeczności.

wiklina 2014wiklina 2014wiklina 2014papierowa-wiklina-czerwone-serca

ŚWIĘTA W NASZEJ ŚWIETLICY.

ŚWIETA 2013ŚWIETA 2013ŚWIETA 2013ŚWIETA 2013ŚWIETA 2013ŚWIETA 2013ŚWIETA 2013ŚWIETA 2013

 

 DZIEŃ SENIORA 2013 r.

Gdy przychodzi już jesienna pora- obchodzimy wtedy Dzień Seniora.Wtedy czas na wielkie świętowanie,bo seniorzy zasłużyli na nie.Niech nam kto mówi co chce, a my wiemy że, w klubie nie jest źle.Niech nam kto mówi co chce z seniorami nie jest źle.

 

DZIEŃ SENIORA 2013.DZIEŃ SENIORA 2013.DZIEŃ SENIORA 2013.DZIEŃ SENIORA 2013.DZIEŃ SENIORA 2013.DZIEŃ SENIORA 2013.DZIEŃ SENIORA 2013.DZIEŃ SENIORA 2013.

ZAJĘCIA W ŚWIETLICY.

W świetlicy na stałe w każdy poniedziałek spotykają sie panie z KGW i ćwiczą aerobik.We wtorki odbywają sie zajęcia wolne, w środy odbywają się spotkania klubu seniora, zaś w czwartki ćwiczymy aerobik, lepimy w glinie i mamy próby chóru kościelnego.

zajęcia zajęcia zajęcia zajęcia zajęcia zajęcia zajęcia zajęcia zajęcia zajęcia zajęcia zajęcia

POŻEGNANIE LATA.

LATO 2013LATO 2013LATO 2013LATO 2013

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA DLA NAJMŁODSZYCH.

Dnia 8 lutego 2013 odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci wiejskich.Zabawa była bardzo udana, po tańcach dzieci otrzymały słodki poczęstunek. Były również zabawy quizowe z nagrodami gdzie każde dziecko dostało prezent.

karnawał 2013karnawał 2013karnawał 2013karnawał 2013karnawał 2013karnawał 2013karnawał 2013karnawał 2013karnawał 2013karnawał 2013karnawał 2013karnawał 2013

OTWARCIE NOWEJ ŚWIETLICY.

Świetlica wiejska swoje oficjalne otwarcie miała 27.X.2012 r. Wcześniej mieszkańcy Lubuczewa korzystali z niewielkiego pomieszczenia, które nie spełniało oczekiwań i wymagało remontu. Mieszkańcy wsi do dyspozycji otrzymali nowocześnie wyposażoną salę komputerową, zaplecze kuchenne i salę główną. W Lubuczewie prężnie działają Koło Gospodyń Wiejskich i zespół Babie Lato-dla nich również znajdzie się miejsce w nowej świetlicy.

OTWARCIEOTWARCIEOTWARCIEOTWARCIEOTWARCIEOTWARCIEOTWARCIEOTWARCIEOTWARCIEOTWARCIEOTWARCIEOTWARCIEOTWARCIEOTWARCIEOTWARCIEOTWARCIEOTWARCIEOTWARCIEOTWARCIEOTWARCIE

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • Drukuj