Świetlica w Redęcinie

ZIMOWISKA 2015.

Półkolonie zimowe w świetlic w Redęcinie trwały od 02.02.201513.02.2015
w godzinach 1030 -1430 w zajęciach uczestniczyło 30 osób. Ferie
dofinansowane zostały z programu GKRPA. Program miał na celu rozpowszechnienie profilaktyki antyuzależnień oraz czynny wypoczynek uczestników.
W ramach półkolonii zorganizowane zostały zajęcia:sportowe,kulinarne,zabawy i konkursy świetlicowe, plastyczno-techniczne ,muzyczno -taneczne, ognisko ,maraton filmowy oraz zabawy i harce na śniegu. Dużym zainteresowaniem cieszył się Bal Przebierańców ,na którym królowały różne ciekawe i śmieszne przebrania , został wybrany król i królowa balu. W drugim tygodniu ferii wybraliśmy się na wycieczkę do Jezierzyc na
ściankę wspinaczkową. Gościliśmy funkcjonariuszy Policji z Komendy w Słupsku ,rozmawialiśmy min;o bezpiecznych feriach ,bezpiecznym zachowaniu na drodze , a także o uzależnieniach i jak z nimi walczyć i jak im zapobiegać. Jednak największą atrakcją dla dzieci była możliwość zobaczenia sprzętu jaki ma na wyposażeniu Policjant.
Zorganizowana została także zabawa Walentynkowa (poczta, zabawy i
wróżby walentynkowe ,dyskoteka ). W ostatnim dniu ferii wybraliśmy się wspólnie ze świetlicą z Bruskowa Wielkiego na wycieczkę do Gdyni -Centrum Nauki Ekxperymet.
Dzieci brały chętnie udział w różnych zajęciach i konkursach prowadzonych w czasie ferii zimowych.(I. Jenczyk)

Prosimy o kliknięcie słowa GALERIA aby zapoznać się ze zdjęciami.

CHOINKA .

CHOINKA REDĘCINCHOINKA REDECINCHOINKA REDECINCHOINKA REDECIN

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ-ROZGRYWKI.

turniej 2014W sportowej atmosferze odbyły się rozgrywki piłki nożnej w III Turnieju Piłki Nożnej w Redęcinie. Do Turnieju zgłosiło się sześć zespołów tzn. Gać, Swołowa , Zębowa, Sycewic, Jezierzyc, oraz Redęcina.Tradycją Turniejów piłkarskich w Redęcinie jest fakt iż zawody odbywają się bez udziału sędziego gdyż każda sporna sytuacja jest rozwiązywana w sportowej atmosferze i z uśmiechem na twarzach.
Po prawie czterech godzinach sportowej rywalizacji i szeregu spotkań klasyfikacja prezentuje się następująco.

6. miejsce GAć
5. miejsce Zębowo
4. miejsce Swołowo
3. miejsce Sycewice
2. miejsce Jezierzyce
1. miejsce Redęcin

Dla najlepszych 3 drużyn ufundowano pamiątkowe puchary, a dla wszystkich uczestników pamiątkowe dyplomy. „Tubylcy” tym razem okazali się mniej gościnni niż w zeszłym roku gdyż w zeszłym zajęli ostatnie miejsce w tegorocznych rozgrywkach okazali się najlepsi.
Dużymi oklaskami kibice nagrodzili piłkarzy z Jezierzyc, którzy po pierwszym przegranym meczu wywalczyli wejście do finału. Podczas Turnieju wyłoniono najlepszego piłkarza oraz najlepszego bramkarza Turnieju którymi zostali:
najlepszy piłkarz -Rafał Migalski  reprezentant Jezierzyc
oraz najlepszy bramkarz Adam Ostrowski reprezentant Redęcina
Organizator dziękuje sponsorowi Panu Prezesowi Parku Wodnego za nagrody dla najlepszego piłkarza i bramkarza turnieju, a nagrodami były dwie podwójne wejściówki do Parku Wodnego w Redzikowie.
Organizator wszystkim zespołom kibicom i przybyłym  sympatykom piłki nożnej składa serdeczne podziękowania za wspaniałą atmosferę i sportowe zachowanie.
Po rozgrywkach odbyła się wspólna zabawa przy przygotowanym tego wieczoru ognisku.

turniej 2014turniej 2014turniej 2014turniej 2014

PÓŁKOLONIE LETNIE 2014.

20140806_115228Po raz kolejny w okresie wakacji na świetlicy zostały zorganizowane półkolonie letnie dofinansowane z programu GKRPA, które trwały od 28.08-08.08.2014r.
W tym czasie świetlica czynna była codziennie w godz.10.oo-14.00 .W półkoloniach uczestniczyło 30 uczestników, które wspólnie spędzały czas.Młodzież i dzieci z dużym zaangażowaniem i chęcią brały udział w zajęciach :sportowych organizowanych na boisku, zabawach świetlicowych, zajęciach, kulinarnych, muzycznych, tanecznych, spacery po okolicy , mecz między wioskowy (Zębowo-Redęcin), zabawy na placu zabaw, piknik na świeżym powietrzu.  Na koniec półkolonii zorganizowana została wycieczka autokarowa do bunkrów w Ustce , gdzie największą atrakcją oprócz zwiedzania okazało się strzelanie z łuku i z pistoletów .

Prosimy o kliknięcie  słowa GALERIA aby zapoznać się ze zdjęciami.

ZIMOWISKA 2014.

W feriach wzięło udział 30 uczestników (10 dni).

Zajęcia odbyły się zgodnie z wcześniej przedstawionym planem tj.: zajęcia plastyczne, kulinarne, rozgrywki sportowe,gra w X-boxa, ćwiczenia ruchowe, karaoke, krzyżówki ,przygotowanie kabaretu w formie WESELA, maraton filmowy, zajęcia z pierwszej pomocy, gry , łamigłówki i zabawy przy muzyce. Kulminacją półkolonii był wyjazd do Parku Miniatur w Mirachowie.Dzieci i młodzież wykazały się dużą wiedzą dotyczącą bezpiecznych zachowań i profilaktyki związanej z nałogami i używkami. Są świadomi niebezpieczeństw i zagrożeń, wiedzą jak sobie radzić w sytuacjach kryzysowych i gdzie szukać pomocy.Z programu profilaktyki została przeprowadzona pogadanka na temat zabawy na dzikich lodowiskach, bezpieczne ferie, ogniska. Zostały wykonane prace plastyczne pod tym kątem. Chętnie brały udział w prowadzonych zajęciach . Bogato przygotowane zajęcia integracyjno – ruchowe pozwoliły uczestnikom zaprzyjaźnić się. Z okazji Dnia Babci i Dziadka zostało zorganizowane przedstawienie i spotkanie z seniorami. Miłym pomysłem było zorganizowanie WESELA , w które wcieliła się chętna Młoda Para, wraz ze świadkami i księdzem, byli goście, prezenty i życzenia oraz zabawa weselna. Pomysł cieszył się dużym zainteresowaniem, w który zaangażowali się nie tylko uczestnicy zimowisk.

 

ZIMOWISKA 2014ZIMOWISKA 2014ZIMOWISKA 2014ZIMOWISKA 2014ZIMOWISKA 2014ZIMOWISKA 2014ZIMOWISKA 2014ZIMOWISKA 2014ZIMOWISKA 2014ZIMOWISKA 2014ZIMOWISKA 2014ZIMOWISKA 2014

 

 

CHOINKA 2014.

CHOINKA 2014CHOINKA 2014CHOINKA 2014CHOINKA 2014CHOINKA 2014CHOINKA 2014CHOINKA 2014CHOINKA 2014CHOINKA 2014CHOINKA 2014CHOINKA 2014CHOINKA 2014

ANDREZJKI JUNIORÓW.

30 listopada odbył się wieczór Andrzejkowy dla dzieci i młodzieży.Były wspólne wróżby, zabawy andrzejkowe,konkursy,karaoke a także wspólna zabawa przy muzyce.

ANDRZEJKI 2013ANDRZEJKI 2013ANDRZEJKI 2013

 

 

 

ANDRZEJKI 2013r.

andrzejki 2013ANDRZEJKI 2013ANDRZEJKI  2013

23 listopada 2013r w Redęcinie odbyła się Zabawa Andrzejkowa dla dorosłych ,w której uczestniczyło 58 osób.Zabawę  prowadził zespół muzyczny,,SILENT,,z Postomina  trwającą do białego rana.Uczestnicy brali udział w różnych konkursach i zabawach przygotowanych przez zespół. Zebrała się nasza gromada, gdy już wieczór zapada.Chętna do zabawy w andrzejkową noc,bo dziś wróżb i magii moc, która pierwsza za mąż wyjdzie? i do której szczęście przyjdzie? Która dziś odpowiedź na pytanie znajdzie? A która swą miłość odnajdzie? Odpowiedzi na pytania i marzenia znamy, ale na wyniki jeszcze poczekamy.

 

HALLOWEEN.

31 Października dzieci z Redęcina obchodziły HALLOWEEN poprzebierane za: duchy ,diabły ,upiory ,wampiry ,czarownice ,zombi odwiedzały mieszkańców ,,My jesteśmy straszne zmory,bardzo groźne z nas upiory.Jeśli nie chcesz nas się bać musisz nam cukierka dać.

HALLOWEENHALLOWEENHALLOWEENHALLOWEEN

Turniej Piłki Nożnej w Redęcinie.

17 sierpnia ,o godz. 17:00 – na boisku w Redęcinie wstawiły się do wspólnej rywalizacji zespoły z okolicznych miejscowości : Gać, Swołowo , Zębowo i Redęcin. Ustalono system gry każdy z każdym.Tym razem doszło do sporej niespodzianki.
Po prawie 3 godzinnej grze sytuacja w rozgrywkach wyglądała następująco, nie było jednego faworyta o rozdaniu miejsc zdecydowały rzuty karne. Najmocniejsi sportowo i psychicznie okazali się zawodnicy z miejscowości Zębowa- dla których było to pierwsze tak znaczące zwycięstwo w tego typu zawodach. O kolejności zdecydowały rzuty karne rozegrane pomiędzy Zębowem – Swołowem mecz o I miejsce, i mecz Gać -Redęcin mecz o III-miejsce
Tubylcy czyli zawodnicy z Redęcina okazali się bardzo bardzo gościnni i tym razem zajeli ostatnie czyli IV miejsce.
Ogólna klasyfikacja wyglądała następująco
I- miejsce Zębowo
II-miejsce Swołowo
III- miejsce Gać
IV- miejsce Redęcin

Po zawodach rozdano pamiątkowe dyplomy, a organizator obiecał, że za rok w tego typu zawodach ufunduje również atrakcyjne puchary i nagrody.
Rozgrywki przebiegały w bardzo sportowej i przyjaznej atmosferze.
Po zakończonych zawodach odbyło się wspólne duże ognisko i zaczęła się wspólna zabawa taneczna w której to brali udział nie tylko piłkarze, ale również rodziny i kibice z wszystkich czterech miejscowości i nie tylko.

mecz 2013mecz 2013mecz 2013

 

 

 

 

Półkolonie letnie.

W dniach od 01 -05 lipiec 2013r w świetlicy w Redęcinie w godzinach 10:30- 14:30 zostały zorganizowane półkolonie letnie. W trakcie półkolonii letnich prowadzone były zajęcia: profilaktyczne o tematyce antyalkoholowej oraz promujące zdrowy tryb życia, zajęcia plastyczne, kulinarne, zajęcia z pierwszej pomocy, gry, Quizy, łamigłówki, zabawy przy muzyce, karaoke, rozgrywki i zawody na boisku sportowym, ognisko z pieczeniem kiełbasy, spacer i zabawa na placu w Zębowie oraz piknik na świeżym powietrzu. Największą atrakcją półkolonii okazała się zorganizowana w ostatnim dniu wycieczka autokarowa do Jarosławca. Zwiedzono 33 metrową latarnię morską ,na którą weszli wszyscy pokonując lęk wysokości , opłacało się bo widok był niesamowity zapierający dech w piersi. Spacerując po okolicy Jarosławca, każdy mógł kupić pamiątkę z nad Bałtyku. Największą frajdą dla wszystkich okazały się pląsy w wodzie , a także budowanie zamków z piasku. Dzieci i młodzież chętnie brały udział w przygotowanych zajęciach, były zadowolone z ich przebiegu.

półkolonie 2013półkolonie 2013półkolonie 2013półkolonie 2013półkolonie 2013półkolonie 2013półkolonie 2013półkolonie 2013

Orientalna magia koralików

W dniu 23 kwietnia w świetlicy odbyły się szkolenia z p. Grażyną Kędryną , która uczyła chętnych jak można wykonać efektowną biżuterię , tworząc ją ze szklanych, plastikowych albo drewnianych koralików, minerałów oraz elementów metalowych, miedzianych czy posrebrzanych. Oryginalną biżuterię można wykonać samodzielnie. Po prostu wystarczy nawlec koraliki i pleść “ raz w lewo , raz w prawo”. W interesujących kombinacjach kolorów i z różnych materiałów powstaną zupełnie wyjątkowe, koralikowe łańcuszki, bransoletki, kolczyki i inne.

Orientalna magia koralikówOrientalna magia koralikówOrientalna magia koralikówOrientalna magia koralików

 

ZIMOWISKA 2013r.

W feriach wzięło udział 32 uczestników pod opieką dwóch prowadzących. Zajęcia odbyły się zgodnie z wcześniej przedstawionym planem tj.: zajęcia plastyczne, kulinarne, rozgrywki sportowe, ćwiczenia ruchowe, karaoke, przygotowanie kabaretu, maraton filmowy, zajęcia z pierwszej pomocy, gry , łamigłówki i zabawy przy muzyce. Kulminacją półkolonii był wyjazd do Parku Miniatur w Mirachowie.

Dzieci i młodzież wykazały się dużą wiedzą dotyczącą bezpiecznych zachowań i profilaktyki związanej z nałogami i używkami. Są świadomi niebezpieczeństw i zagrożeń, wiedzą jak sobie radzić w sytuacjach kryzysowych i gdzie szukać pomocy.

Chętnie brały udział w prowadzonych zajęciach i były zadowolone z ich przebiegu

dsc07544dsc07589dsc07600dsc07615dsc07623dsc07630dsc07655dsc07662dsc07663dsc07691dsc07748dsc07754

 

 

Zabawa choinkowa- 12 stycznia 2013

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • Drukuj