Świetlica w Redzikowie

PÓŁKOLONIE LETNIE.

Półkolonie letnie rozpoczęto zapoznaniem się z obowiązującym regulaminem, spisaniem go na jednej kartce i podpisaniu przez uczestników. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, którym sami wymyślili sobie nazwy by przez okres trwania zajęć mogli rywalizować w wymyślonych konkurencjach. W pierwszym dniu zostały przeprowadzone warsztaty z profilaktyki „Wpływ grupy- opinie i sądy”. W drugim dniu zostały przeprowadzone zajęcia sportowe. Dzieci zostały podzielone na grupy między, którymi zostały przeprowadzone konkursy sprawnościowe. Po sportowych zmaganiach po poczęstunku (kanapki) uczestnicy malowali plakaty na temat : „Bezpieczne wakacje”. Trzeci dzień trwania półkolonii wszyscy spędzili w Parku Wodnym w Redzikowie. Oprócz atrakcji wodnych, skorzystano z sali kręgielni. Następnego dnia wyruszono na wycieczkę do Słupska. Wycieczka po Muzeum Pomorza Środkowego i udział w warsztatach „Pomorscy Piraci” dała wiele radości i pomysłowości. Uczestnicy pod okiem animatorów z muzeum mogli miło spędzić czas jednocześnie poznając dziedzinę prawdziwych piratów.
Ostatni dzień półkolonii najmłodsi grali we frisbee. Odbyło się wręczanie nagród za udział w grupowej rywalizacji, wykonano tablice pamiątkową uczestników półkolonii. Na starych drzwiach piwnicznych pozostawiono odciski dłoni i podpisy. We wszystkie dni trwania zajęć był zapewniony poczęstunek. Pozostały wspomnienia i zdjęcia.

ZIMOWISKA 2015

W tegorocznych Zimowiskach organizowanych w Świetlicy Osiedlowej w Redzikowie brało udział 16 uczestników w wieku od 7 do 12 lat. Pierwszy dzień ferii minął na wycieczce do Technikum Leśnego w Warcinie. Dzieci poznały tam tajniki i historię związaną z wykonywaniem pracy leśniczego. Zwiedziły także miejscowy szpital dla ptaków drapieżnych i budynek szkoły.W otoczeniu pięknej zimowej aury zorganizowano dla dzieci ognisko z kiełbaskami.Aby utrzymać dyscyplinę i zyskać dreszczyk emocji, kolejnego dnia uczestnicy zimowisk zostali podzieleni na 4 zespoły. Ich pierwszym zadaniem było wymyślić nazwę, symbol i dopingujący ich drużynę okrzyk. Od tego momentu rywalizowały ze sobą: Renifery, Królowie Zimy, Mocarne Śnieżynki i Eskimosi z Lodowej Krainy. Punkty przyznawane były zarówno za poprawne wykonanie powierzonych zadań, jak i zachowanie.Następnego dnia dzieci dalej korzystały z uroków zimy. Zadanie przed jakim stanęły zespoły na początku wydawało im się niemożliwe do wykonania. Mieli ulepić śnieżne rzeźby z sypkiego śniegu. Sprawdziło się powiedzenie „dla chcącego nic trudnego” i efekt pracy zaskoczył samych uczestników. Atrakcją urozmaicającą kolejne dwa dni zimowego wypoczynku były kolejne zajęcia z żonglerki prowadzone przez Czarka Śmigulskiego. Podczas zajęć dzieciaki doskonaliły umiejętności zdobyte podczas wcześniejszych zajęć i poznały podstawy operowania diabolo. Miały też przygotować pokaz, który zaprezentują w czasie zakończenia zimowisk. Równolegle odbywały się eliminacje do drużynowego turnieju w piłkarzyki.Dla urozmaicenia zajęć i aby wykorzystać umiejętności nabyte przez Instruktorkę w trakcie Projektu „Aktywna Świetliczanka” we wtorek zorganizowane zostały warsztaty ceramiczne.
W trakcie zajęć powstały gliniane skarbonki, zwierzątka i walentynkowe serca.Dalsze zmagania zespołów odbyły się w zaprzyjaźnionym i wspomagającym Świetlicę Parku Wodnym Redzikowo, gdzie dzieciaki po raz kolejny mogły doskonalić swoje umiejętności gry w kręgle. Każda drużyna grała na innym torze, jednocześnie rywalizując o zdobycie możliwie najwyższej łącznej liczby punktów.Kolejny dzień minął na zorganizowaniu przyjęcia urodzinowego dla jednego z uczestników.Po słodkim poczęstunku zespoły rywalizowały ze sobą podczas gry w „Państwa i miasta”. Gra była bardzo emocjonująca i pouczająca.W czwartek zorganizowany został wyjazd do C.H. Jantar. Dzieci wzięły udział w pokazie animacji „Pingwiny z Madagaskaru” w Multikinie. Atrakcją uprzyjemniająca wyjazd był także udział w konkurencjach zapewnionych w Laboratorium Robotów, które stacjonowało w Jantarze przez całe ferie.Podsumowanie zimowisk odbyło się w sobotę. Uczestnicy zimowisk zaprezentowali swoje umiejętności kuglarskie podczas przygotowywanych przez kilka dni pokazów. Potem miał miejsce słodki poczęstunek. Posileni reprezentanci drużyn rozegrali półfinał i finał rozgrywek w piłkarzyki. Grze towarzyszył głośny doping odzwierciedlający wielkie emocje.Dwa tygodnie ferii upłynęły błyskawicznie. Wypełniały je salwy śmiechu, emocje, dreszczyk emocji, a nawet łzy. Zimowiskowa rywalizacja drużynowa zakończyła się w następujący sposób: wygrały Renifery, drugie miejsce zajęli Eskimosi z Lodowej Krainy, a trzecie miejsce egzekwo zajęli Królowie Zimy i Mocarne Śnieżynki. Każdy z zespołów wywalczył dla siebie edukacyjną grę planszową i słodki poczęstunek.

Prosimy o kliknięcie słowa GALERIA aby zapoznać się ze zdjęciami.

Bal karnawałowy w Redzikowie.
W niedzielę 1 lutego najmłodsi mieszkańcy Osiedla Redzikowo bawili się na balu karnawałowym. O wspaniała atmosferę zadbała Reda Osiedla oraz Koło Gospodyń Redzikowo Osiedle.
Były gry, konkursy, zabawy oraz tańce przy skocznej muzyce. Wszyscy uczestnicy przybyli w kolorowych przebraniach. Panie z Koła przygotowały słodki poczęstunek dla dzieci i ich rodziców. Dzieci odwiedził oczekiwany gość- Mikołaj. Każdy uczestnik balu otrzymał paczkę pełną słodyczy. Organizatorzy przekazują ogromne podziękowania dla pani Doroty Pawlik za wielkie zaangażowanie i prowadzenie balu dla najmłodszych mieszkańców Osiedla.

DSC_0170 DSC_0177 DSC_0208 DSC_0230

PÓŁKOLONIE LETNIE 2014.

 W półkoloniach wzięło udział mniej uczestników, niż wstępnie planowano. W półkoloniach uczestniczyło dziewiętnaścioro dzieci od 9 do 12 roku życia.

  • Sprawy organizacyjne, ustalenie obowiązujących zasad
  • Podział uczestników na drużyny (rywalizacja do końca półkolonii)
  • Wymyślanie nazwy, symbolu i okrzyku dla drużyny
  • Projekcja bajki „Krudowie”- na jej podstawie przeprowadzane były dalsze zajęcia
  • Przydzielenie drużynom 4 bohaterów bajki do analizy
  • Zajęcia warsztatowe na temat zmian zachodzących w naszym życiu (co to jest zmiana, czy to coś dobrego/złego, jakie mogą być postawy wobec zmiany),Wycieczka na kręgle do Parku Wodnego w Redzikowie
  • Piłkarskie rozgrywki na boisku przy Zespole Szkół w Redzikowie
  • Nauka i gra we frisbee
  • Wycieczka do Miasteczka Ruchu Drogowego w WORD w Słupsku
  • Zabawa na placu zabaw w Parku Kultury i Wypoczynku
  • Lekcja muzealna w Młynie Zamkowym
  • Lekcja o dziwnych instrumentach z Anią Sójkowską
  • Warsztaty z kreatywnego myślenia
  • Zajęcia teatralne z Hubertem Gendig
  • Wycieczka do Multikina w CH Jantar i udział w seansie „Gang Wiewióra 3D
  • Podsumowanie półkolonii.
  • rozstrzygnięcie rywalizacji drużynowej
  • Wręczenie nagród uczestnikom

Dzieci były zadowolone z kolejnej edycji zajęć półkolonijnych. Mówiły, że dzięki temu ciekawie spędziły czas, nauczyły się nowych rzeczy i zawarły nowe znajomości.

Palmowa Niedziela w Swołowie

13 kwietnia Gmina Słupsk wraz z Muzeum Kultury Ludowej oraz Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Słupsku zorganizowała wspólne obchody Niedzieli Palmowej. Obchody rozpoczęto Mszą Świętą w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Swołowie, podczas której poświęcono przyniesione palmy. Po mszy zainteresowani mogli uczestniczyć w kiermaszu świątecznym, w którym wystawiły się Koła Gospodyń Wiejskich z 15 sołectw tj; Grąsina, Jezierzyc, Jezierzyc Osiedle,Lubuczewa, Kukowa, Bukówki, Wiklina, Redzikowa, Redzikowa Osiedle, Kusowa, Swołowa,Krępy Słupskiej, Włynkówka, Bydlina i Bierkowa.  Na stołach nie zabrakło pasztetów, żuru z kiełbasą, domowego chleba, wędlin, ciast oraz szerokiego asortymentu ręcznie wykonanych ozdób wielkanocnych.
Imprezę uhonorowało rozstrzygnięcie II Pomorskiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną oraz IV Powiatowego Konkursu na Najciekawszy Stół Wielkanocny. Koła gminy Słupsk najliczniej wzięły udział w konkursie na „Najciekawszą prezentację stołu wielkanocnego”, pisankę i palmę. w tym ostatnim, zwyciężyła palma Koła Gospodyń Wiejskich z Redzikowa. W konkursie na Stół Wielkanocny organizowany przez ODR drugie miejsce zajęło KGW Bierkowo, trzecie KGW Jezierzyce Osiedle. Panie wystawiające stół do prezentacji wykazały się bardzo dobrą znajomością potraw wielkanocnych ,jakie przygotowały do degustacji oraz pomysłowością w dekoracji i aranżacji. Koła wykazały się nie tylko talentem czysto kucharskim, ale też zmysłem artystycznym i niezwykłą pomysłowością. Serdeczne podziękowania dla wszystkich Pań z Kół Gospodyń Wiejskich za chęci i trud w przygotowaniu Niedzieli Palmowej.

NIEDZIELA PALMOWA 2014NIEDZIELA PALMOWA 2014swołowo niedziela palmowa 14swołowo niedziela palmowa 14

II Otwarty Turniej Tenisa Stołowego 2014

W ostatni weekend marca 2014 roku Radny Marian Kużel po raz drugi zorganizował turniej ping-ponga pod patronatem Wiceministra ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Posła Parlamentu Europejskiego Jarosława Wałęsy. Po raz kolejny impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. W zawodach udział wzięli zawodnicy z Redzikowa i okolic. Najlepsi uczestnicy z każdej kategorii nagrodzeni zostali dyplomami oraz pucharami. Pani Wójt Barbara Dykier ufundowała dodatkowo nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodniczek w kategorii Pań.

II TURNIEJ PLOCKEII TURNIEJ PLOCKEII TURNIEJ PLOCKEII TURNIEJ PLOCKE

 

WIELKANOCNA MANUFAKTURA 2014

W marcu 2014r. podopieczni Świetlicy Osiedlowej zajęci byli głównie wykonywaniem prac na różnego rodzaju lokalne konkursy wielkanocne. W czasie zajęć powstawały piękne stroiki, kartki i ozdoby wielkanocne w postaci kurczaczków, baranków i pisanek. Na sukces nie trzeba było długo czekać. Kartka wykonana przez Klaudię Kamińską została uznana przez Panią Wójt Barbarę Dykier za najładniejszą w ramach gminnego konkursu na najładniejszą kartkę wielkanocną.

WIELKANOC 2014WIELKANOC 2014WIELKANOC 2014WIELKANOC 2014

 

MISTRZOSTWA GMINY SŁUPSK W TENISIE STOŁOWYM 2014

Zawodnikami reprezentującymi Świetlicę Osiedlową w Redzikowie byli Piotr Kozłowski, Kuba Kurpiewski, Krzysztof Lis oraz Jan Mojsiewicz. Był to pierwszy zorganizowany wyjazdowy udział chłopaków w zawodach tenisowych. Co prawda miejsca na podium nikt nie zajął, ale Jan Mojsiewicz zajął 6-te miejsce w swojej kategorii wiekowej.

TURNIEJ W PING PONGATURNIEJ W PING PONGATURNIEJ W PING PONGATURNIEJ W PING PONGA

 

FERIE ZIMOWE 2014

W 2014 roku choroba Instruktorki uniemożliwiła ubieganie się o dofinansowanie na organizację Zimowisk. Pomimo tego w ramach drugiego tygodnia ferii dla dzieciaków zorganizowane zostały różne ciekawe zajęcia. Dzieci poznały nową grę towarzyską – „Prawo dżungli”. Odkurzone zostały także stare gry planszowe. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne (lepienie z plasteliny i modeliny). Oczywiście nie obyłoby się bez wizyty w zaprzyjaźnionym i wspomagającym Świetlicę Parku Wodnym Redzikowo, gdzie dzieciaki po raz kolejny mogły szlifować swoje umiejętności podczas gry w kręgle. Zaskakująco ciekawą okazała się wycieczka do Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku i udział w zajęciach „Z Witkacym za pan brat”. Dzieci poznały twórczość S.I. Witkiewicza, a także same dały upust swym plastycznym zdolnościom w oparciu wiadomości zdobyte na temat „działalności” Firmy Portretowej Witkacego. Atrakcją kończącą zimowy wypoczynek były kolejne zajęcia z żonglerki prowadzone przez Czarka Śmigulskiego. Podczas zajęć dzieciaki doskonaliły umiejętności zdobyte podczas wcześniejszych zajęć i poznały podstawy operowania diabolo.

zimowiska 2014zimowiska 2014zimowiska 2014zimowiska 2014zimowiska 2014zimowiska 2014zimowiska 2014zimowiska 2014

 

WARSZTATY Z ŻONGLERKI 2013

W drugiej połowie grudnia 2013 na Świetlicy w Redzikowie odbyły się pierwsze warsztaty „cyrkowe”. Przeprowadził je Czarek Śmigulski hobbystycznie zajmujący się footbagiem (pot. gra w „zośkę”), żonglerką i diabolo. Widowiskowy andrzejkowy pokaz zachęcił dzieci do rozpoczęcia nauki ciekawych i wymagających ogromnej zręczności sztuczek. Warsztaty rozpoczęły się od nauki żonglerki kółkami. Potem stopień trudności wzrastał. Ci, którzy dobrze sobie radzili, próbowali swoich sił w żonglerce maczugami. Warsztaty zakończyły się konkursem z nagrodami na największą liczbę podrzutów. Nagrodą dla wszystkich był oczywiście pokaz żonglerki w wykonaniu prowadzącego, który po raz kolejny zaskoczył dzieci, prezentując również sztuczki z wykorzystaniem nieznanego przez nie dotąd diabolo.

żonglerkażonglerkażonglerkażonglerkażonglerkażonglerkażonglerkażonglerka

ANDRZEJKI 2013

30.11.2013r. po raz pierwszy na Świetlicy Osiedlowej w Redzikowie odbyła się zabawa Andrzejkowa. Wieczór urozmaicony był zabawą przy dyskotekowych brzmieniach (nad przebiegiem imprezy czuwali Grzegorz Gaca oraz Kuba Kużel), poczęstunkiem (owoce, słone przegryzki i ciasta przyniesione przez kilka mam), a także przeróżnymi wróżbami. Wieczór był animowany wróżbami dla tych najmłodszych i trochę starszych przez instruktorkę Agnieszką Suską i Czarka Śmigulskiego, który szczególnie sprawdził się i spodobał dzieciom przy interpretacji kształtów ulanych z wosku. Główną atrakcją wieczoru był jednak przeprowadzony przez niego pokaz żonglerki. Dzieci nagradzały kolejne tricki gromkimi brawami i dopytywały o możliwość nauczenia się wykonywania podobnych. Wieczór był niezwykle udany i być może poskutkuje silną reprezentacją Świetlicy w kolejnych edycjach przeróżnych programach typu talent-show.

ANDRZEJKI 2013ANDRZEJKI 2013ANDRZEJKI 2013ANDRZEJKI 2013

PÓŁKOLONIE LETNIE 2013

Między 5 a 9 sierpnia 2013 roku w Świetlicy Osiedlowej w Redzikowie odbyła się druga edycja Półkolonii Letnich organizowanych w ramach Gminnego Programu Profilaktyki Uzależnień. W zorganizowanych zajęciach uczestniczyło dwadzieścioro dzieci od 8 do 16 roku życia. W ramach półkolonii odbyły się zajęcia kulinarne (przygotowanie shake’ów lodowych oraz koktajli owocowych). Dzieci brały również udział zajęciach warsztatowych polegających na nauce robienia biżuterii. Zorganizowanych zostało kilka wycieczek (na kręgle do Parku Wodnego, do Parku Linowego „Leśny Kot” w Słupsku, zwiedzanie redakcji „Głosu Pomorza”, Muzeum Miasta Słupska, Ptaszarni i Zwierzyńca w kompleksie „Leśny Kot”, rozgrywki w piłkę na Orliku przy Zespole Szkół w Redzikowie). Dzieci były bardzo zadowolone z ciekawych form spędzania czasu proponowanych im w czasie półkolonii i ubolewały nad tym, że półkolonie trwały zaledwie tydzień.

półk.letnie 2014półk.letnie 20146półk.letnie 2014półk.letnie 2014półk.letnie 2014półk.letnie 2014półk.letnie 2014półk.letnie 2014

FESTYN „POWITANIE LATA 2013”

06.07.2013r. odbył się Festyn „Powitanie lata”. Organizacją zajął się Radny Marian Kużel wraz z Kołem Gospodyń. W godzinach około południowych odbyła się część poświęcona najmłodszym. Tematycznie związana była z bezpieczeństwem w czasie wakacji i ekologicznym stylem życia. Świetlice odwiedziła ekipa Straży Pożarnej. Dzieci mogły przez chwile poczuć się jak dzielni przedstawiciele tej czuwającej nad naszym bezpieczeństwem formacji. W zabawę przy muzyce tradycyjnie wplecione były konkursy z nagrodami i poczęstunek. Dodatkowo w trakcie Festynu rozstrzygnięty został konkurs na najlepszy plakat o tematyce wakacyjnej lub ekologicznej. Prace wykonywane były wcześniej w ramach zajęć na Świetlicy.

Natomiast w godzinach wieczornych odbyła się część festynu skierowana do starszych mieszkańców Osiedla Redzikowo. Chętni mogli zasiąść wspólnie ze znajomymi, zjeść specjały przygotowane przez Panie z lokalnego Koła Gospodyń oraz potańczyć przy dziękach zespołu muzycznego. Przednia zabawa, okraszona również konkursami, trwała do białego rana.

PIRACKI DZIEŃ DZIECKA 2013

W niedzielę 02.06.2013r. w Świetlicy w Redzikowie odbył się Piracki Dzień Dziecka. Przy dźwiękach żeglarskich piosenek dzieciaki brały udział w tematycznych zabawach i eksperymentach , wykonywały pirackie prace plastyczne (luneta z rolki papieru, rysunek pirackiego statku, projekt pirackiej flagi), układały z rodzicami starszliwie zabawne pirackie opowieści. W trakcie zabawy rozstrzygnięty został także konkurs na najlepsze pirackie przebranie. Na Świetlicy odbyło się także grupowe poszukiwanie pirackiego skarbu – skrzyni pełnej złotych cukierków. Na zakończenie dzieci otrzymały od Radnego Mariana Kużel słodki poczęstunek w postaci lodów.

piracki dzień dzieckapiracki dzień dzieckapiracki dzień dzieckapiracki dzień dziecka

 

SPRZĄTANIE OSIEDLA REDZIKOWO 2013

W ostatni weekend kwietnia 2013 roku Radny Marian Kużel zorganizował „czyn społeczny”. W ramach akcji najmłodsi i trochę starsi mieszkańcy osiedla zaangażowali się w zbieranie odpadków zanieczyszczających miejsce, w którym mieszkają. Na społeczników czekała oczywiście nagroda – drobne upominki i ciepły posiłek. Po zakończeniu sprzątania wszyscy mogli zregenerować siły jedząc ciepłą kiełbaskę i pijąc herbatę.

sprzątanie świata 2013sprzątanie świata 2013sprzątanie świata 2013sprzątanie świata 2013

 

 

DZIEŃ SENIORA 2013

 

23.11. 2013 r. na Świetlicy Osiedlowej w Redzikowie odbyły się po raz pierwszy uroczyste obchody Dnia Seniora. W organizacji imprezy udział wzięli instruktorka Agnieszka Suska, Radny Marian Kużel, Koło Gospodyń oraz dzieci przychodzące na Świetlicę. Gościem honorowym była Pani Wójt Barbara Dykier. Przy suto zastawionych stołach goście obejrzeli przygotowane przez dzieciaki humorystyczne przedstawienie na temat jesieni życia. Każdy z nich dostał pamiątkową „Receptę na szczęście” z zaleceniami od świetlicowego psychologa. Później rozbawieni Seniorzy tańcząc w rytm muzyki i biorąc udział w przygotowanych zabawach i konkursach pokazali, że nadal drzemią w nich niezmierzone pokłady energii.

 

dzień seniora 2013dzień seniora 2013dzień seniora 2013dzień seniora 2013dzień seniora 2013dzień seniora 2013dzień seniora 2013dzień seniora 2013

Dzień Kobiet 8 marca 2013r.

8 marca 2013r. w Zespole Szkół w Redzikowie odbył się Dzień Kobiet, który został zorganizowany przez Radę Sołecką Redzikowa Wsi. Mieszkanki przybyły na uroczystość w licznym gronie. O przywitanie gości zadbał Pan Tomasz Częścik. Część artystyczną wypełniły śpiewy dzieci oraz gościnnie tańce KGW z Objazdy, które brawurowo zaprezentowało się we Flamenco. Podczas zabawy odbyło się wiele konkursów z nagrodami. Impreza mogła się odbyć dzięki wsparciu sponsorów do których należeli Prezes Parku Wodnego- Roman Wójcik, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Słupsk, Grażyna i Jacek Adamscy oraz Marianna i Zdzisław Kołodziejscy.

 dscn0445dscn0446dscn0449dscn0454dscn0455dscn0457dscn0460dscn0473

 

I OTWARTY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO 2013

 

W połowie kwietnia 2013 roku odbył się I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego pod patronatem Wiceministra ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi Kazimierza Plocke. Rangę imprezy podniosła obecność Patrona. Organizator Radny Marian Kużel zaprosił również ówczesną Skarbnik Gminy Słupsk Barbarę Dykier oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Zbigniewa Podolaka. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Rozgrywkom towarzyszyła sympatyczna sportowa atmosfera. Najlepsi zawodnicy z każdej kategorii zostali nagrodzeni dyplomami oraz pucharami.

 

ZIMOWISKA 2013r.

W trakcie dwóch tygodni ferii zimowych między 11 a 23.02.2013r. dzieci z Redzikowa mogły wziąć udział w organizowanych przez Świetlicę Zimowiskach. Przez te 2 tygodnie dzieci bardzo aktywnie i różnorodnie spędziły czas. Dzieci kilkukrotnie mogły podszkolić swoje zdolności kulinarne. Przygotowywane były sałatka owocowa, faworki, gofry oraz frytki. Dla równowagi dzieci równie ż bardzo aktywnie spędzały czas (wyjście na kręgielnię do Parku Wodnego, rozgrywki na Sali gimnastycznej w Zespole Szkół
w Redzikowie). W ramach Zimowisk zostały zorganizowane dwa spotkania mające na celu nauczenie uczestników bezpiecznych zachowań zarówno w szkole, jak i w życiu codziennym. Odwiedzili nas Dzielnicowy Krzysztof Wojsław, który opowiedział uczestnikom o swojej pracy oraz Ratownicy z Grupy Joannitów ze Słupska, którzy przeprowadzili pokaz i zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dla urozmaicenia dzieci brały udział również w warsztatach plastycznych. Na Świetlicy odbyła się nauka techniki filcowania, w ramach której dzieci wykonały samodzielnie filcowe broszki w kształcie kwiatów. W ramach wycieczki do Swołowa organizatorzy zapewnili udział w warsztatach ceramicznych, a także w Spektaklu Cieni. Natomiast w trakcie wizyty w Muzeum Pomorza Środkowego i udziału w zajęciach na temat rycerstwa pomorskiego dzieci miały okazje zaprojektować własne herby rodzinne.

 

W drugim tygodniu Zimowisk zorganizowane zostały także dwie wycieczki do kina. Młodsze dzieci brały udział w projekcji filmu „Zambezia”, a także na wystawie czasowej w C.H. Jantar w słuchowisku „Podróż do krainy dźwięku” i oglądały interaktywne sale poświęcone różnego rodzaju instrumentom. Starsze w innym terminie obejrzały film „Piękne istoty”.

 

Przez całe Zimowiska rozgrywany był I Świetlicowy Turniej w Darta. Rozgrywki finałowe miały miejsce w ostatni dzień Zimowisk. Każdy z uczestników dostał upominek i dyplom, a najlepsi zawodnicy puchary. Zakończenie Zimowisk pomimo zimowej aury odbyło się w gorącej atmosferze dzięki ognisku z kiełbaskami zorganizowanemu przez Radnego Mariana Kużel.

 

REDZIKOWOREDZIKOWOREDZIKOWOREDZIKOWOzimowiska 2013zimowiska 2013zimowiska 2013zimowiska 2013zimowiska 2013zimowiska 2013zimowiska 2013zimowiska 2013

STYCZNIOWE ŚNIEŻNE SZALEŃSTWO 2013

Zima dopisał, dlatego wiele zajęć ze Świetlicy odbywało się w plenerze. Dzieci pod opieka instruktorki często lepiły bałwana i wychodziły pozjeżdżać na sankach z okolicznej górki.

zima 2012zima 2012zima 2012zima 2012

 KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW 2012

Pierwszy bal karnawałowy, który odbył się w 26.01.2012r. w Świetlicy Osiedlowej w Redzikowie wiązał się z zaproszeniem ważnych gości. Poza wizytą szczodrego Świętego Mikołaja odwiedzili nas ówczesna Skarbnik Gminy Słupsk Barbara Dykier, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Zbigniew Podolak oraz TV Kanał 6. Dla dzieci przygotowany został słodki poczęstunek, zabawa przy muzyce konkursy, w tym na najlepsze przebranie. Wybrano również króla i królowa balu.

karnawał 2012karnawał 2012karnawał 2012karnawał 2012karnawał 2012karnawał 2012karnawał 2012karnawał 2012

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY 2012

Przez pierwsze dwa tygodnie grudnia Świetlica Osiedlowa w Redzikowie zamieniła się w manufakturę ozdób świątecznych. Dzieci i młodzież pod okiem instruktorki ze Świetlicy oraz Pani Alicji Opis wykonywały świąteczne stroiki i  wieńce. Wykonane ozdoby sprzedane zostały  na Kiermaszu, który odbył się  w trakcie Wigilii dla Seniorów w Zespole Szkół w Redzikowie oraz na Wigilii Przyjaciół 28 PLM, którzy bardzo sowicie wsparli działalność Świetlicy. Dochód zebrany ze sprzedaży stroików został przeznaczony m.in. na zakup tarczy do rzutek i innych gier na Świetlicę.

kiermasz bożonarodzeniowy 2012kiermasz bożonarodzeniowy 2012kiermasz bożonarodzeniowy 2012kiermasz bożonarodzeniowy 2012

PÓŁKOLONIE LETNIE 2012.

W niespełna miesiąc po otwarciu Świetlicy, dzieci z byłego osiedla wojskowego mogły wziąć udział w półkoloniach letnich organizowanych dla nich w ramach Gminnego Programu Profilaktyki Uzależnień. W trakcie półkolonii kładziony był nacisk na promocję ciekawych sposobów spędzania wolnego czasu, profilaktykę antyalkoholową oraz bezpieczeństwo w trakcie wakacji (warsztaty, konkurs na najlepszy plakat). Dzieci brały udział w warsztatach kulinarnych (samodzielnie przygotowywały shake lodowe) oraz sportowych (rozgrywki w „Ziemniaka”, wewnętrzny turniej ping-ponga). W trakcie półkolonii zorganizowane zostało przyjęcie urodzinowe dla jednej z uczestniczek. Dzieci ponownie przygotowywały napoje mleczne oraz jadły torta. Dzień zakończył się wspólnym obejrzeniem filmu „The Goonies”. W kolejne dni zorganizowane zostały także 2 wycieczki. Jedna z nich do niedaleko położonego Parku Wodnego, gdzie dzieci mogły spróbować swoich sił w rozgrywkach w kręgle, grały również w koszykówkę na pobliskim Orliku. W ostatni dzień półkolonii zorganizowany został wyjazd do Parku Linowego „Leśny Kot” w Słupsku. Dzieci były bardzo zadowolone ze sposobów, w jaki udało im się spędzić ten tydzień wakacji.

półkolonie letnie 2012półkolonie letnie 2012półkolonie letnie 2012półkolonie letnie 2012półkolonie letnie 2012półkolonie letnie 2012półkolonie letnie 2012półkolonie letnie 2012

 

 

FESTYN „POWITANIE LATA” 2012

 

W sobotę 30.06.2012r. w Świetlicy Osiedlowej w Redzikowie odbył się pierwszy festyn z okazji „Powitania Lata”. Impreza skierowana była do mieszkańców Redzikowa w każdym wieku. W trakcie festynu zarówno ci najmłodsi, jak i dorośli uczestnicy imprezy mogli wykazać się i pośmiać w trakcie konkursów z nagrodami. Koło Gospodyń przygotowało smakowite dania grillowe, chleb ze smalcem oraz gofry. Wieczór zakończyła zabawa taneczna przy akompaniamencie zespołu muzycznego trwająca aż do białego rana.

 

OTWARCIE ŚWIETLICY OSIEDLOWEJ W REDZIKOWIE.

Uroczyste otwarcie Świetlicy nastąpiło 01.06.2012 r. Był to świetny prezent dla dzieci i młodzieży zamieszkujących byłe osiedle wojskowe. Z okazji Dnia Dziecka odbyły się zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych, malowanie twarzy, a także ognisko z kiełbaskami. W trakcie imprezy skosztować można było pysznych ciast i gofrów przygotowanych przez Panie z Koła Gospodyń. Kulminacyjnym momentem imprezy było rozbicie wypełnionej cukierkami piniaty. Każde dziecko otrzymało dodatkowo słodki poczęstunek. W organizację imprezy zaangażowani byli: Instruktorka Agnieszka Suska, Radny Marian Kużel oraz koło Gospodyń.

otwarcie świetlicy 2012otwarcie świetlicy 2012otwarcie świetlicy 2012otwarcie świetlicy 2012

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Blogger.com
 • Drukuj