Świetlica w Siemianicach

 ŚWIĘTO POLICJI.

Z okazji Święta Policji 24 lipca 2015 rok – zostaliśmy zaproszeni by móc lepiej poznać zawód policjanta oraz zaplecze jego pracy. Mogliśmy zwiedzić areszt, pomieszczenia administracji, wejść do radiowozu, obejrzeć pokaz interwencji z psem policyjnym, otrzymaliśmy swoje odciski daktyloskopowe. Zostaliśmy miło przyjęci. Wszystkiego dobrego.

DSC_0193DSC_0198DSC_0197DSC_0194DSC_0190DSC_0189DSC_0188DSC_0185

 

 

 

 

 

 

DLA MAŁEGO I DLA DUŻEGO……

DSC_0127 DSC_0125DSC_0138 DSC_0140 DSC_0142DSC_0144DSC_0101 DSC_0153 DSC_0156 DSC_0158 DSC_0111 DSC_0114 DSC_0126 DSC_0129 DSC_0130 DSC_0137

USTKA LATEM.

DSC_0098DSC_0094DSC_0096DSC_0099DSC_0163 DSC_0164 DSC_0165DSC_0177

PÓŁKOLONIE LETNIE.

IMG_4019

Półkolonie Letnie zorganizowano w terminie 21-25.07 2015, w czasie których został zrealizowany program związany z profilaktyką uzależnień i promocją zdrowia .Zadanie zostało wykonane dzięki współfinansowaniu GKRPA . Półkolonie odbywały się na terenie Świetlicy Wiejskiej w Siemianicach. Dzieciom zorganizowano fachową opiekę. Obowiązki opiekuna placówki stanowiła 1 osoba -pracownik świetlicy oraz wolontariusze. Zorganizowano wiele ciekawych zajęć, na których rozwijały wiedzę z zakresu historii,przyrody,były to: wycieczka do Malborka .Zwiedziliśmy Zamek,który jest otoczony murami obronnymi oraz licznymi wieżami. Dowiedzieliśmy się ,że był on jedną z największych twierdz w Europie. Pod opieką przewodnika obejrzeliśmy Wielki Refektarz ,gdzie zobaczyliśmy zbroje rycerzy .Oglądaliśmy Refektarz Letni ,krużganki z widokiem na dziedziniec zamku. Dodatkową atrakcją była impreza odbywająca się wokół Zamku „Oblężenie Malborka” .na ulicach występowały teatry,,odbywały się koncerty,tańce,popisy wojowników,turnieje sokolników .To wszystko w otoczeniu kramów z piękną muzyką średniowieczną w tle. Inne ciekawe zajęcia to rajdy rowerowe ,warsztaty plastyczne pt. „Na szkle malowane”, robótki ręczne-szycie maskotek,wycieczki nad Morze-zabawy na plaży,oraz zajęcia plenerowe -sportowe na boisku i wiele innych ciekawych propozycji. Dzieci odwiedziły Komendę Policji. Wzięły udział w radosnym festynie..Zapoznały się ze sprzętem ,z pracą policjantów,obejrzały ciekawy pokaz z psami .Uzyskały poradę jak korzystać z pomocy. Zajęcia profilaktyczne prowadzone były w celu dostarczenia podstawowych wiadomości o alkoholu i innych substancjach uzależniających przy jednoczesnym podkreśleniu szkodliwości zażywania i nielegalności narkotyków. Po realizacji być może poprawi się wiedza na temat środków uzależniających ,co ma pomóc dzieciom w podejmowaniu decyzji. Celem głównym jest wypracowanie, umiejętności mówienia „NIE” -odmawiania ,wdrażanie dzieci do aktywnego trybu życia ,atrakcyjnego ,pozbawionego alkoholu i dymu tytoniowego ,pokazania ,że można czas wolny spędzać aktywnie i kulturalnie .Wskazanie pozytywnych wartości w życiu człowieka .Zintegrowanie grupy na tyle ,aby dzieci lepiej sobie radziły z problemami ,lepiej rozumiały siebie samych i w sobie mogły znaleźć oparcie. Dzieciom bardzo podobała się taka forma spędzania czasu. Po wycieczce do Malborka,która kończyła program półkolonii dzieci na pożegnanie ,gromkim „dziękujemy!” potwierdziły zapotrzebowanie na taki rodzaj zajęć i stały się zachętą do dalszej pracy.

Prosimy o kliknięcie  słowa GALERIA aby zapoznać się ze zdjęciami.

ZIMOWISKA 2015.

W trakcie zimowiska prowadzone były zajęcia profilaktyczne o tematyce antyalkoholowej oraz promującej zdrowy tryb życia. Dzieci odtwarzały scenki teatralne pt. Kontra alkohol i Życie bez nałogów. Zajęcia te przyczyniły się do rozwijania świadomości i zrozumienia przez dzieci złego wpływu alkoholu na nasze życie.Ferie zimowe odbyły się przy współpracy Caritas Parafii Siemianice i Rady Sołeckiej. Najmilej uczestnicy wspominają Bal Maskowy z różnymi konkursami i nagrodami, zajęcia kulinarne, turnieje: tenisa stołowego, gra w kości, zajęcia plastyczne w technice Decoupage oraz quizy Randka w ciemno i Mam talent. Wyprawa do lasu i ognisko oraz uroczyste wręczanie nagród i dyplomów zakończyły ferie. Dzieci były bardzo zadowolone z tegorocznych ferii ponieważ były one różnorodne i ciekawe. Każdy dzień poza ramowym planem obfitował w wiele niespodzianek i dodatkowych atrakcji. Hitem Zimowiska był także wyjazd do Aquaparku do Darłówka i do Swołowa.

Prosimy o kliknięcie  słowa GALERIA aby zapoznać się ze zdjęciami.

Nasze aktywne świetliczanki
„Pełną parą” odbyły się warsztaty/szkolenia dla opiekunów świetlic z terenu Gminy Słupsk realizowane w ramach projektu „3 w 1 – społecznik, lider, obywatel, czyli aktywna świetliczanka”. W projekcie udział wzięło 12 świetliczanek ze świetlic w: Bukówce, Kusowie, Redęcinie, Jezierzyc Osiedle, Jezierzyc , Redzikowa, Siemianic, Wiklina, Gałęzinowa, Grąsina, Swołowa i Rogawicy. Panie uczestniczyły w warsztatach kreatywności i florystycznych, edukacji zielarskiej, czyli warsztatów prowadzonych przez „zielichę” – panią Hannę Świątkowską. Odbyły się także warsztaty komputerowe, warsztaty kreatywności i komunikacji społecznej, przedsiębiorczości, warsztaty ceramiczne, decoupage, filcowania, teatralne. Projekt dofinansowany był ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na rok 2014.

scan124 scan154 scan155 scan161

PÓŁKOLONIE LETNIE 2014.

Prosimy o kliknięcie  słowa GALERIA aby zapoznać się ze zdjęciami.

 

DZIEŃ MAMY.

„Mama- jedno słowo, a znaczy tak wiele: ciepło, miłość, troskę, pociechę. Ona nie tylko dała nam życie, lecz także nieustannie nam towarzyszy. ”

31 maja o godzinie 17 w Świetlicy mieliśmy możliwość uczczenia tego święta. Naszymi gośćmi byli Radni p. Zofia Pietrzak i p. Antoni Sobczyk. Dzieci uczęszczające do Świetlicy przedstawiły uroczysty program dla swoich Mam. Repertuar śpiewający przygotowała pani opiekun Katarzyna Dembowska-muzyk i instruktor. Łez wzruszenia nie brakowało. Każda z Mam otrzymała od swojej pociechy własnoręcznie wykonany upominek z życzeniami. Całą uroczystość zakończył słodki poczęstunek oraz kawa. Wszystkim mamom składamy jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia.

dzień mamy 2014dzień mamy 2014dzień mamy 2014dzień mamy 2014dzień mamy 2014dzień mamy 2014dzień mamy 2014dzień mamy 2014

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2014DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2014DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2014DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2014DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2014DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2014DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2014DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2014DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2014DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2014DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2014DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2014DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2014DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2014DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2014DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2014

 ZIMOWISKA 2014.

W feriach wzięło udział 30 uczestników, (10 dni)

 W trakcie zimowiska prowadzone były zajęcia profilaktyczne o tematyce antyalkoholowej oraz promującej zdrowy tryb życia. Dzieci odtwarzały scenki teatralne pt. Kontra alkohol i Życie bez nałogów. Zajęcia te przyczyniły się do rozwijania świadomości i zrozumienia przez dzieci złego wpływu alkoholu na nasze życie.

 Najmilej uczestnicy wspominają wyjazd do Darłówka -Wodnego parku oraz samego miasta. Zajęcia świetlicowe opiewały w różne konkursy, zajęcia kulinarne, turnieje: tenisa stołowego, gra w kości, zajęcia plastyczne w technice Decoupage oraz quizy moda i Mam talent. Wyprawa do lasu i ognisko oraz uroczyste wręczanie nagród i dyplomów zakończyły ferie. Dzieci były bardzo zadowolone z tegorocznych ferii ponieważ były one różnorodne i ciekawe. Każdy dzień poza ramowym planem obfitował w wiele niespodzianek i dodatkowych atrakcji. Hitem Zimowiska była nocka w świetlicy zorganizowana pod koniec ferii, w którym dzieci wykazały ogromne zaangażowanie.

zimowiska 2014zimowiska 2014zimowiska 2014zimowiska 2014zimowiska 2014zimowiska 2014zimowiska 2014zimowiska 2014zimowiska 2014zimowiska 2014zimowiska 2014zimowiska 2014zimowiska 2014zimowiska 2014zimowiska 2014zimowiska 2014

 

DZIEŃ DZIECKA.

DZIEŃ DZIECKADZIEŃ DZIECKADZIEŃ DZIECKADZIEŃ DZIECKADZIEŃ DZIECKADZIEŃ DZIECKADZIEŃ DZIECKADZIEŃ DZIECKA

DZIEŃ MAMY.

DZIEŃ MAMYDZIEŃ MAMYDZIEŃ MAMYDZIEŃ MAMYDZIEŃ MAMYDZIEŃ MAMYDZIEŃ MAMYDZIEŃ MAMY

TURNIEJ SOŁECKI – TENISA STOŁOWEGO.

Turniej tenisa stołowego odbył sie w dniu 6 marca 2013 r w świetlicy wiejskiej w Siemianicach, w których wzieło udział 26 uczestników z sołectwa Gałęzinowo, Swołowo i Siemianice. Walka była zacięta fer pay.

turniej tenisaturniej tenisa 2013turniej tenisass852029_0

 

 

ZIMOWISKA 2013.

W feriach wzięło udział 27 uczestników.W trakcie zimowiska prowadzone były zajęcia profilaktyczne o tematyce antyalkoholowej oraz promującej zdrowy tryb życia. Dzieci odtwarzały scenki teatralne pt. Kontra alkohol i Życie bez nałogów. Zajęcia te przyczyniły się do rozwijania świadomości i zrozumienia przez dzieci złego wpływu alkoholu na nasze życie.Ferie zimowe odbyły się przy współpracy GOK, Caritas Parafii Siemianice i Rady Sołeckiej.Najmilej uczestnicy wspominają wyjazd do Multikina na bajkę pt. Zambezja oraz do Aquaparku, Bal Maskowy z różnymi konkursami i nagrodami, zajęcia kulinarne, turnieje: tenisa stołowego, gra w kości, zajęcia plastyczne w technice Decoupage oraz quizy Randka w ciemno i Mam talent.Wyprawa do lasu i ognisko oraz uroczyste wręczanie nagród i dyplomów zakończyły ferie.

 

Dzieci były bardzo zadowolone z tegorocznych ferii ponieważ były one różnorodne i ciekawe. Każdy dzień poza ramowym planem obfitował w wiele niespodzianek i dodatkowych atrakcji. Hitem Zimowiska był turniej Milion w minutę zorganizowany pod koniec ferii, w którym dzieci wykazały ogromne zaangażowanie i poznały smak rywalizacji sportowej i edukacyjno- zabawowej.

 

SIEMIANICESIEMIANICESIEMIANICESIEMIANICESIEMIANICESIEMIANICESIEMIANICESIEMIANICE

 

Dzień Babci

dzień babci Siemianice 13dzień babci Siemianice 13dzień babci Siemianice 13dzień babci Siemianice 13dzień babci Siemianice 13dzień babci Siemianice 13dzień babci Siemianice 13dzień babci Siemianice 13

 

 

 

 

Choinka.

choinka Siemianice 13choinka Siemianice 13choinka Siemianice 13choinka Siemianice 13choinka Siemianice 13choinka Siemianice 13choinka Siemianice 13choinka Siemianice 13

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • Drukuj