Świetlica w Swołowie

HALLOWEEN…..

DSCF4290 DSCF4291 DSCF4292 DSCF4296DSCF4297 DSCF4298 DSCF4301 DSCF4302DSCF4303 DSCF4304 DSCF4305 DSCF4307

PÓŁKOLONIE LETNIE 2015.

W czasie półkolonii letnich obecność dzieci była stuprocentowa.
Dzień pierwszy
Pierwszy dzień upłynął nam na omówieniu szczegółowego planu i wolnych zajęciach.
Dzień drugi
Robiliśmy kolorowe kanapki. Dzieci zostały podzielone na trzy grupy, wszystkie starały się by ich prace wypadły jak najlepiej. Kanapki oceniała osoba z zewnątrz, wszystkie kanapki były przepyszne za co dzieci dostały słodkie upominki.
Kolejnego dnia pojechaliśmy na wycieczkę autokarową do Sarbska:
-zwiedzanie fokarium
-oglądanie filmu w 3D
-zwiedzanie statku
-zajęcia na placu zabaw
Dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki.
Czwartego dnia zorganizowaliśmy nocne podchody. Dla bezpieczeństwa dzieci do nich dołączyły osoby dorosłe. Na zakończenie podchodów o 23.30 dzieci dostały słodycze.
Ostatniego dnia zrobiliśmy grilla  przy świetlicy, była kiełbasa, napoje , słodycze , jak również zabawy i konkursy. Czas minął nam szybko, ale miło i sympatycznie.

DSCF4245   DSCF4253DSCF4252DSCF4248

ZIMOWISKA 2015.

Ferie rozpoczęliśmy omówieniem czekających nas atrakcji i zabaw oraz ustalenia harmonogramu poszczególnych wydarzeń. Pierwsza wycieczka odbyła się do Warcina. W budynkach nadleśnictwa dzieci oglądały wystawę ptaków leśnych oraz oglądały tamtejszy pajac. Dzień zakończyliśmy wspólnym ogniskiem.Kolejnego dnia dostaliśmy zaproszenie od świetlicowej z Bruskowa Małego na koncert grupy metalowej. Były konkursy, zabawy i słodki poczęstunek.Jeden dzień dzieci spędziły na świetlicy na dniu kulinarnym. Piekliśmy muffinki i robiliśmy sałatki owocowe.W sobotę byliśmy w teatrze na przedstawieniu „Tomcio Paluch”. W Niedziele oglądaliśmy bajki w 3D na świetlicy. Dzieci przyniosły ze sobą przekąski i napoje.Jednego dnia niezorganizowany został turniej gry w ping-ponga i piłkarzyki. Dziewczynki rywalizowały z chłopcami. Zwycięstwo tym razem przypadło dziewczynkom.We wtorek odbyła się wycieczka do kina na film „Mis Paddington”. Ostatniego dnia zimowisk dzieci bawiły się na zabawie choinkowej połączonej z rożnego rodzaju konkursami i zabawami. Dzieci otrzymały paczki ze słodyczami.( H.Kolaczynska)

Prosimy o kliknięcie słowa GALERIA aby zapoznać się ze zdjęciami.

PÓŁKOLONIE LETNIE 2014.

SWOŁOWO LATO 2014SWOŁOWO LATO 2014SWOŁOWO LATO 2014SWOŁOWO LATO 2014SWOŁOWO LATO 2014SWOŁOWO LATO 2014SWOŁOWO LATO 2014SWOŁOWO LATO 2014SWOŁOWO LATO 2014SWOŁOWO LATO 2014SWOŁOWO LATO 2014SWOŁOWO LATO 2014

Palmowa Niedziela w Swołowie.

13 kwietnia Gmina Słupsk wraz z Muzeum Kultury Ludowej oraz Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Słupsku zorganizowała wspólne obchody Niedzieli Palmowej. Obchody rozpoczęto Mszą Świętą w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Swołowie, podczas której poświęcono przyniesione palmy. Po mszy zainteresowani mogli uczestniczyć w kiermaszu świątecznym, w którym wystawiły się Koła Gospodyń Wiejskich z 15 sołectw tj; Grąsina, Jezierzyc, Jezierzyc Osiedle,Lubuczewa, Kukowa, Bukówki, Wiklina, Redzikowa, Redzikowa Osiedle, Kusowa, Swołowa,Krępy Słupskiej, Włynkówka, Bydlina i Bierkowa.  Na stołach nie zabrakło pasztetów, żuru z kiełbasą, domowego chleba, wędlin, ciast oraz szerokiego asortymentu ręcznie wykonanych ozdób wielkanocnych.
Imprezę uhonorowało rozstrzygnięcie II Pomorskiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną oraz IV Powiatowego Konkursu na Najciekawszy Stół Wielkanocny. Koła gminy Słupsk najliczniej wzięły udział w konkursie na „Najciekawszą prezentację stołu wielkanocnego”, pisankę i palmę. w tym ostatnim, zwyciężyła palma Koła Gospodyń Wiejskich z Redzikowa. W konkursie na Stół Wielkanocny organizowany przez ODR drugie miejsce zajęło KGW Bierkowo, trzecie KGW Jezierzyce Osiedle. Panie wystawiające stół do prezentacji wykazały się bardzo dobrą znajomością potraw wielkanocnych ,jakie przygotowały do degustacji oraz pomysłowością w dekoracji i aranżacji. Koła wykazały się nie tylko talentem czysto kucharskim, ale też zmysłem artystycznym i niezwykłą pomysłowością. Serdeczne podziękowania dla wszystkich Pań z Kół Gospodyń Wiejskich za chęci i trud w przygotowaniu Niedzieli Palmowej.

NIEDZIELA PALMOWA 2014NIEDZIELA PALMOWA 2014NIEDZIELA PALMOWA 2014NIEDZIELA PALMOWA 2014

ZIMOWISKA 2014.

W feriach wzięło udział 19 uczestników, (10 dni)

 Z programu profilaktyki została przeprowadzona pogadanka na temat zdrowego odżywiania, jak spędzić bezpiecznie ferie, na temat środków uzależniających (alkoholu, nikotyny, narkotyków, leków, komputera, sekt).Przeprowadzono konkurs na plakat związany z tematyka uzależnień.Każdego dnia zapewniony były posiłek, który wraz uczestnikami w zajęciach kulinarnych był przygotowywany; m.in. były to ciasteczka, faworki, ciasto, popcorn, inne.Odbywały się zajęcia wolne typu gry planszowe, komputerowe, plastyczno-techniczne, wykonano karmniki dla ptaków, wykorzystując także temat profilaktyki- „Pomagamy zwierzętom”. Wykorzystując bliskość i propozycje zajęć feeryjnych uczestnicy chętnie wychodzili do Zagrody Albrechta by w nich uczestniczyć. Został rozegrany turniej tenisa stołowego z zastosowaniem profilaktyki „Gramy Fer – Play”. Jak w większości świetlic zostało zorganizowane ognisko z kiełbaskami oraz zabawa karnawałowa.Świetlica tętniła zabawami, grami i konkursami szczególnie sprawnościowymi.W zajęciach wolnych korzystano z komputera, stołu gry w tenisa stołowego, oglądano TV, grano w gry planszowe. Odbywały się zajęcia na wolnym powietrzu: W ostatni dzień ferii wszyscy wyjechali do Multikina i centrum handlowego Jantar mając wolny czas.

FERIE 2014FERIE 2014FERIE 2014FERIE 2014

 

Półkolonie letnie 2013r.

W dniach od 19.08. do 23.08.2013 roku w świetlicy w Swołowie odbyły się półkolonie letnie. Zajęcia odbywały się codziennie w godzinach od 10.00 do 14.00 .Podczas półkoloni letnich odbyła się wycieczka do Runowa. Dzieci brały udział w licznych atrakcjach: ścianka wspinaczkowa, przejście przez most linowy, który był nad wodą. Uczestnicy półkoloni uczyli się przetrwania w trudnych warunkach( jedli żabie udka, pili herbatę ze świerka, budowali szałasy).Ponadto odbywały się zajęcia na świetlicy: gry i zabawy, dyskoteka, zabawy na świeżym powietrzu. Jeden dzień poświęcony był na zorganizowanie „Mam talent!”.Na koniec półkoloni letnich odbyło się spotkanie z dziećmi przy zabawie i przy ognisku

półkolonie 2013półkolonie 2013półkolonie 2013półkolonie 2013półkolonie 2013półkolonie 2013półkolonie 2013półkolonie 2013

Palma Wielkanocna 2013r.

TURNIEJ SOŁECKI – TENISA STOŁOWEGO.

Turniej tenisa stołowego odbył się w dniu 6 marca 2013 r w świetlicy wiejskiej w Siemianicach, w których wzięło udział 26 uczestników z sołectwa Gałęzinowo, Swołowo i Siemianice. Walka była zacięta fer pay.

turniej tenisaturniej tenisa 2013turniej tenisass852029_0

Zimowisko 11-22.02.2012r

Z programu profilaktyki została przeprowadzona rozmowa na temat zdrowego odżywiania oraz jak spędzić bezpiecznie ferie—idąc tym tematem zorganizowano Quiz z hasłami oraz zajęcia plastyczne. Każdego dnia zapewnione były posiłki, Podczas zajęć kulinarnych zostały przygotowane m.in. faworki, pączki, frytki, sałatki, zapiekanki , pizza. Odbywały się zajęcia wolne typu gry planszowe, komputerowe, sportowe (rozgrywki w piłkarzyki). Zostało zorganizowane ognisko z kiełbaskami.

Korzystając z programu Muzeum Pomorza Środkowego-Zagrody Albrechta w Swołowie uczestnicy obejrzeli teatrzyk cieni – bajkę „O córkach gospodarza Tadeusza i leśnym skrzacie” oraz uczestniczyli w zajęciach plastycznych organizowanych przez Muzeum.

Świetlica tętniła życiem podczas zabaw, gier i konkursach .W czasie wolnym korzystano z komputera, stołu gry w tenisa stołowego, oglądano TV, grano w gry planszowe. Odbywały się zajęcia na wolnym powietrzu: lepienie bałwanów – jako konkurs, bitwy na śnieżki, ciąganie sankami czy spacery po okolicach. W ostatni dzień ferii wszyscy wyjechali do Multikina.

swołowoswołowoswołowoswołowo

swołowoswołowoswołowoswołowo

swołowoswołowoswołowoswołowo

swołowoswołowoswołowoswołowo

swołowoswołowoswołowoswołowo

swołowoswołowoswołowoswołowo

Witaj Mikołaju – 9 luty 2013r.

ss851980ss851981ss851982

 

 

 

 

 DZIEŃ BABCI I DZIADKA.2012.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2012DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2012DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2012DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2012DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2012DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2012DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2012DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2012

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • Drukuj