Zawody breakdance w Czechach – reprezentowała nas Julia Malek z Siemianic

W dniach 9-11.03.18 w Pradzę odbył się The Legits Blast 2018 Winter Festival . Gminę Słupsk a zarazem Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną Gminy Słupsk reprezentowała najbardziej utytułowana zawodniczka Julia Malek z Siemianic. Jest to jedyna Bgirl która jest w stanie na równi walczyć z topowymi bboyami z Europy. Wyjazd do Czech miał być egzaminem z pracy wykonywanej na treningach.

Do turnieju zakwalifikowało się 70 Bboys oraz Bgirls z całego świata w kat. do 15 lat między innymi z USA,Czech,Rosji,Ukrainy,Słowacji,Polski,Kazachstanu,Francji,Niemiec oraz Włoch.
Poziom wydarzenia zabierał dech w piersiach zgromadzonej publiczności w klubie Tresor który ledwo pomieścił blisko 1500 osób głodnych najlepszych umiejętności jakie można wykonać tańcu breakdance.
Zawody oceniali sędziowie z USA Bboy Po One oraz Bboy Keebz, trzecim sędzią był Ukraiński Bboy Intact.
Ostatecznie nasza reprezentantka dostała się do top 8 jako jedyna dziewczyna. W walce ćwierć finałowej przegrała z zawodnikiem Cool Kids Flava. Top 8 do 15 lat jest ogromnym sukcesem na tak prestiżowych zawodach i na pewno nie ostatnim słowem wszystkich zawodników trenujących pod okiem Pawła Kamińskiego.