Trwają zajęcia profilaktyczne w świetlicach

Spotkania z psychologiem, zajęcia prowadzone przez studentów pedagogiki Akademii Pomorskiej  w Słupsku oraz szereg przedstawień krakowskiego Teatru Fantazja, to oferta Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk,  w ramach realizacji programu profilaktyki uzależnień, który prowadzimy na terenie Gminy. Prowadzone przez nas zajęcia nauczą uczestników kontrolować negatywne emocje. Pokażemy im jak radzić sobie z życiowymi problemami.  Rozwiniemy u nich kompetencje psychospołeczne oraz komunikacyjne, które są niezbędne w dzisiejszym świecie.

Przedstawienia odbyły się w: Bruskowie Wielkim, Bukówce, Gałęzinowie, Głobinie  Kusowie i Lubuczewie. W humorystyczny sposób poruszano w nich zagadnienia związane z ekologią, uzależnieniem od komputerów, telefonów komórkowych, a także kwestie związane z promocją pozytywnych wartości np. przyjaźni, uczciwości, wzajemnej pomocy.  Odbiorcami sztuk teatralnych były dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Aktorzy wciągali widownię do wspólnej zabawy, nie zabrakło także szeregu konkursów.

Zajęcia potrwają do końca czerwca 2018 roku. W ich ramach zaplanowane są kolejne spotkania z psychologiem i studentami, przedstawienia profilaktyczne Teatru „Maska”, zajęcia z pierwszej pomocy, a także szereg warsztatów rozwijających zainteresowania.

więcej zdjęć tutaj i tutaj