Uroczyste otwarcie biblioteki w Redzikowie już za nami!

W ramach inwestycji powstała nowa biblioteka wraz z czytelnią, salą multimedialną, komputerową, placem zabaw oraz udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Czytelnicy będą mogli również skorzystać z punktu hot-spot. Użytkownicy Centrum Kultury w nowym miejscu mają także do dyspozycji mobilną salę dydaktyczną, którą dzięki modułowym ścianom można kształtować w dowolny sposób. Wszystkie pomieszczenia w domu kultury, w tym łazienki, zostały urządzone w nowoczesnym, spójnym stylu.

W „Lądowisku” będzie działać, także pierwsze w Gminie Słupsk Miejsce Aktywności Lokalnej – to zupełnie nowa formuła dialogu z mieszkańcami, otwarta na ich sugestie i  inicjatywy. MAL sprzyjać ma realizowaniu pomysłów, nawiązywaniu sąsiedzkich relacji oraz zachęcać do aktywnego spędzania czasu wolnego w najbliższym otoczeniu.

Wg władz gminy Słupsk celem realizacji oczekiwanej od dawna inwestycji jest dostosowanie biblioteki do wymogów współczesnych odbiorców, którzy cenią sobie m.in. nowe technologie, funkcjonalność otoczenia, ale jednocześnie zachowanie kameralnego i klasycznego charakteru wypożyczalni. Nowa instytucja ma podnieść atrakcyjność kulturalną regionu oraz poprawić dostępność oferty kulturalnej dla mieszkańców gminy. Zdaniem Wójt Gminy Słupsk Barbary Dykier, kultura to już nie tylko jedna z form spędzenia wolnego czasu, ale istotny element sprzyjający rozwojowi gminy, pobudzający mieszkańców do większej aktywności na rzecz własnej społeczności lokalnej. Cieszy więc, że władze Gminy dostrzegają potrzeby inwestycji w nowe obiekty kulturalne, wspomagając rozwój społeczeństwa obywatelskiego.

Po uroczystym otwarciu generał Hermaszewski wraz z Panią Wójt złożył wieniec pod pomnikiem poświęconym pamięci lotników 28 SPLM.

Budowa została zrealizowana  w dwóch etapach – Etap I finansowany jest z budżetu Gminy Słupsk, zaś etap II otrzymał dofinansowanie z NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA, Priorytet 2 INFRASTRUKTURA BIBLIOTEK 2016-2020 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa. Środki na etap II w kwocie 481 625 zł pozyskało Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk w ramach ubiegłorocznego konkursu. Wkład Gminy Słupsk do etapu II wynosi 174 000 zł, wartość etapu II wynosi 665 625 zł, zaś całej inwestycji – budowa i wyposażenie 2 634 825, 54 zł.