Zapraszamy na warsztaty wikliniarskie i zielarskie

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 realizuje operację pn. „Warsztaty rękodzielnicze i zielarskie formą aktywizacji środowiska wiejskiego Gmin Słupsk i Damnica poprzez aktywne  kultywowanie tradycji”, której  celem jest aktywizacja i budowanie tożsamości lokalnej mieszkańców poprzez kultywowanie i pielęgnowanie tradycji, zwyczajów ludowych, wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie ( warsztaty zielarskie), a zwłaszcza działań rękodzielniczych obecnie zanikających na wsi (garncarstwo, wikliniarstwo itp.).

Już 8 września zapraszamy do udziału w pierwszych zajęciach – warsztatach wikliniarskich oraz zielarskich. Warsztaty wikliniarskie to 4 godzinne spotkanie w ramach którego uczestnicy zapoznają się z technikami plecionkarskimi oraz samodzielnie wykonają kosze, które staną się ich własnością. Zapraszamy do Lubuczewa  w godzinach 9.00-13.00 i Redzikowa Osiedle (Lądowisko Kultury) godziny 14.00-18.00

Warsztaty zielarskie to cykl 4 spotkań w świetlicy w Bierkowie ( 8 września, 22 września, 29 września i 6 października). Będą obejmowały one zarówno rozpoznawanie ziół, ich zbieranie jak i przetwarzanie. Pierwsze spotkanie odbędzie się w godzinach 8.00-12.00.

Warunki uczestnictwa:

1. Zameldowanie na terenie Gminy Słupsk lub Damnica
  2. Pierwszeństwo w naborze będą miały osoby do 35 roku życia ( minimum 50% w grupie)
  3. Zgłoszenia należy wysyłać na adres projekty@gok.slupsk.pl. W zgłoszeniu proszę podać imię i nazwisko, miejscowość zameldowania, miesiąc i rok urodzenia, telefon kontaktowy. O zakwalifikowaniu powiadomimy droga mailową.
  4. W przypadku warsztatów zielarskich uczestnik deklaruje udział we wszystkich 4 spotkaniach
  5. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne