Gminne przytulanki na Jarmarku Gryfitów

We wszystkie niedziele lipca i sierpnia, przy Spichlerzu Richtera w Słupsku, organizowany będzie Jarmark Gryfitów. 6 lipca odbyła się pierwsza impreza tegorocznego cyklu, której gospodarzem była gmina Słupsk, reprezentowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Głobinie.

Niedzielny jarmark otworzyli oficjalnie Barbara Dykier – Wójt Gminy Słupsk, Marzenna Mazur – Dyrektor Muzeum Pomorza Środkowego oraz Andrzej Kaczmarczyk – Wiceprezydent Słupska.

Motywem przewodnim, który przyświecał całemu wydarzeniu, był Międzynarodowy Dzień Przytulania, a hasłem „Gmina Słupsk przytuli każdego”. W związku z tym na scenie przeprowadzone były konkursy związane z przytulaniem. Uczestnicy mogli spróbować sił w rzucie przytulanką do kosza, tańcu przytulańcu z mopem, czy zdobieniu poduszki przytulanki. Każdy otrzymał nagrodę. Był także konkurs zorganizowany przez dział promocji z Urzędu Gminy Słupsk. W znajomości gminy, uczestnicy jarmarku spisali się bezbłędnie. Między konkursami, na scenie pojawiali się wokaliści z gminy Słupsk oraz zespoły Świtezianki i Pasjonata. Swoje konkursy przeprowadziło również, współpracujące z gminą, Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Na straganach i w namiotach można było zakupić specjały autorstwa Kół Gospodyń Wiejskich z Redzikowa, Włynkowa, Wiklina i Lubuczewa. Najmłodsi korzystali z bezpłatnej strefy malucha, w której oprócz gier i zabaw, można było wziąć udział w konstruowaniu smoka z materiałów ekologicznych. W namiocie promocyjnym gminy Słupsk, można było zaciągnąć informacji, w jaki sposób gmina Słupsk „przytuli” osoby, które chciałyby w niej zamieszkać.

Upał nie przeszkodził wystawcom ani uczestnikom jarmarku w ciekawym spędzeniu niedzieli. Wszyscy opuścili plac przed Muzeum Pomorza Środkowego z uśmiechami na twarzach.

Więcej zdjęć w zakładce GALERIA