Rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą choinkę

W dniu 17 grudnia rozstrzygnięto II Powiatowy Konkurs na Najładniejszą Choinkę Bożonarodzeniową w siedzibie starostwa. Każda Gmina mogła zgłosić swoją choinkę do oceny, typując osoby w jej imieniu miała przywieźć drzewko i udekorować je dekoracjami wykonanymi ręcznie z naturalnych tworzyw. Celem konkursu było kultywowanie i podtrzymanie dziedzictwa niematerialnego, jakim jest strojenie choinki z okazji świąt Bożego Narodzenia. Do konkursu przystąpiło cztery Gminy. Ozdobione drzewka były oceniane przez komisję powołaną zarządzeniem Dyrektora CER.

Nagrody finansowe – za I miejsce 2 tys. złotych otrzymał zespół dekoratorów z Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy, za II miejsce 1,5 zł – zespół dekoratorów ze Świetlicy Wieś Jezierzyce (gm. Słupsk), za III miejsce 1 tys. zł – zespół dekoratorów z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kępicach. Dyplom za IV miejsce trzymał zespół dekoratorów z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Damnicy. Wszystkie choinki można oglądać w starostwie do 6 stycznia 2014 roku.