Zenon Frąckiewicz mieszka w niewielkiej miejscowoci Łupiny na obrzeżach Gminy Słupsk. Jest człowiekiem, który pokochał sztukę. Maluje i rzeźbi w drewnie, jak sam mówi, od dzieciństwa. Od wielu lat należy do Klubu Plastyka Amatora w Słupsku zorganizowanego przez Stefana Morawskiego. Swoje rzeźby i obrazy wystawia od 1972 roku w kraju i za granicą. Prace jego zostały nagrodzone również w Niemczech w 1996 roku. Największa praca związana z rzeźbą to figury do Drogi Krzyżowej i na ołtarz do nowego kościoła w. Jana Kantego w Słupsku. W miesiącu lutym 2001 roku prace pana Zenona wystawione były w Ciechocinku podczas nagrywania programu Biesiada z rolną przez I program TVP. Wystawiane prace przedstawiały grajków, wiątków i kobiety przy pracy. Wystawa ta przedstawiała dorobek artystyczny twórców amatorów Gminy Słupsk. Przez kilka lat Pan Zenon był właścicielem pracowni rzeźbiarskiej w Słupsku w której naprawiał meble, zegary ramy, kufry i obrazy.
W czerwcu 2001 roku wyróżniony został przez Starostę Słupskiego, nagrody przyznawane były w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego z okazji Dnia Działacza Kultury.
Udział w konkursach
– Toruń 1974 Muzeum Etnograficzne konkurs o tematyce Kopernikowskiej.
– Toruń 1975 Muzeum etnograficzne konkurs Wielcy Polacy ich życie i dzieła w rzebie ludowej
– Toruń 1976 Muzeum Etnograficzne konkurs o tematyce muzycznej
– Kraków 1978 Muzeum Etnograficzne konkurs Rolnik i jego praca w twórczoci ludowej
– Słupsk 1978 Konkurs Wojewódzki w Słupsku Artystyczne rękodzieło wsi
-Słupsk 1978 II Konkurs Twórczoci Ludowej i pamištkarskiej Pomorza rodkowego
– Przesucha Radom 1984 Konkurs pt. Dzieło Oskara Kolberga w Sztuce Ludowej
– Radom 1986 VI Konkurs Twórczoci Ludowej i pamištkarskiej Muzeum Pomorza rodkowego
– Słupsk 1988 VII Konkurs Twórczoci Ludowej i pamištkarskiej- Muzeum Pomorza rodkowego
– Toruń 1988 X Ogólnopolski Konkurs Muzeum Etnograficzne w Toruniu
W Pomorskiej Akademii Pedagogicznej znajdują się portrety wszystkich rektorów, które na zamówienie uczelni wykonywał właśnie Pan Zenon.
Swój czynny udział zaakcentował twórca również na terenie naszej gminy uczestnicząc w pięciu plenerach malarskich dla artystów amatorów i twórców nieprofesjonalnych organizowanych w Swołowie przez Gminny Ośrodek Kultury. Każdy z plenerów miał zasięg wojewódzki, natomiast Plener malarski w 2003 roku pod nazwą Pejzaże Pomorza zorganizowany wspólnie ze Słupskim Ośrodkiem Kultury miał zasięg międzynarodowy.
Brał udział w wielu plenerach i wystawach sztuki za co został kilkakrotnie wyróżniany. W październiku 2004 roku w VII Ogólnopolskim Bienale Sztuki Nieprofesjonalnej im. Józefa Chełmońskiego pod nazwą Pejzaż Ojczysty artysta otrzymał Wyróżnienie II Stopnia za pracę pt. Opuszczona zagroda przedstawiającą zagrodę nr 8 w Swołowie.