Szła wiosna przez Bierkowo…

DSC_0302Ponad 130 uczestników wzięło udział w VI Powiatowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Idzie Wiosna”. Wokalne zmagania tradycyjnie odbyły się Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Bierkowie. Występujących oceniali:

– Jolanta Otwinowska – przewodnicząca jury

– Jan Machutta – z Młodzieżowego Domu Kultury w Słupsku,

– Piotr Mach – koncertmistrz słupskiej filharmonii,

W wiosennym repertuarze prezentowały się dzieci z oddziałów przedszkolnych, szkół podstawowych i gimnazjum. Były występy zespołów i solistów.

– W niektórych kwestiach byliśmy jednomyślni, przyznanie Grand Prix sprawiło nam już nieco więcej kłopotów. – mówi Jolanta Otwinowska, przewodnicząca jury. – Cieszę się z rosnącego poziomu konkursu, jak również z tego, że opiekunowie biorą sobie do serca uwagi komisji. Widać to po uczestnikach, którzy występują na tej scenie od lat.

Komisja rzeczywiście nie miała prostego wyboru, zważywszy na to, że na scenie odbyło się aż 40 wykonań. Ostatecznie przyznano następujące nagrody:

Kategoria do klasy III SP – Soliści

I Miejsce: Roksana Garbolińska, SP Zaleskie

II Miejsce: Roksana Kocoń, ZS Siemianice

III: Julia Ostrowska, ZS Damno

Kategoria do klasy III SP – Zespoły

I Miejsce: „Skrzaty”, ZS Damno

II Miejsce: „Mini Wiolinki” – SP Zaleskie

Kategoria klasy IV – VI SP – Soliści

I Miejsce: Julia Kuśmierek, SP Kobylnica i Roksana Kulpa, SP Bierkowo (ex aequo)

II Miejsce: Joanna Płatwa, SP Wytowno i Julia Kałuża, ZS Siemianice (ex aequo)

III Miejsce: Aleksandra Kaliszczak, Świetlica Siemianice i Julia Groblewska, CKiBPGS (ex aequo)

Kategoria klasy IV – VI SP – Zespoły

I Miejsce: „Tryton”, SP Wrzeście

II Miejsce: „Bez nazwy”, SP Bierkowo

Katgoria Gimnazja – Soliści

I i II miejsca nie przyznano

III Miejsce – Wiktoria Staszczuk, ZS Damno oraz Ringo Todorović, ZS Jezierzyce (ex aequo)

Kategoria Gimnazja – Zespoły

I Miejsce: „Świerszcze”, CKiBPGS

II Miejsce: „Crescendo”, ZS Damno

Grand Prix zdobyła Katarzyna Olejniczak, ZS Siemianice

Organizatorzy, tj. Gmina Słupsk, Starostwo Powiatowe, Centrum Edukacji Regionalnej Warcino i Centrum Kultury Głobino pragną podziękować Grażynie Rożnowskiej – dyrektor Szkoły Podstawowej w Bierkowie oraz pracownikom za gościnność i pomoc w organizacji imprezy.