Kraj Kwitnącej Wiśni w Krępie Słupskiej

dsc02341W miniona sobotę w Krępie Słupskiej odbyły się warsztaty kulinarne, oraz warsztaty origami i wachlarzy w ramach inicjatywy „Kraj Kwitnącej Wiśni w Krepie Słupskiej” Inicjatywa ta realizowana jest w ramach projektu CKiBP Gminy Słupsk „Razem ku kulturze – Etap II” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w Programie „Dom Kultury +  Inicjatywy Lokalne 2016”. Uczestnicy zajęć mieli możliwość poznania wybranych elementów kultury japońskiej. Wykonali z papieru między innymi skaczące żabki, żurawie, tulipany, wachlarze, a w trakcie zajęć kulinarnych nie tylko znane wszystkim sushi, ale także miso z kurczakiem, japońskiego kurczaka yakitori, zielony makaron sobą z grzybami shiitake. Pomysłodawcą inicjatywy jest Sekcja Karate w Krępie Słupskiej.

dsc02347dsc02336dsc02352