W najbliższą sobotę zapraszamy do Głobina

dscn20052W najbliższą sobotę 8 października zapraszamy do Głobina na finał inicjatywy „I NASTAŁ CZAS ZBIORÓW ” realizowanej od sierpnia przez Koło Gospodyń Wiejskich Głobino – Stanięcino oraz sołectwo Stanięcino. Inicjatywa ta otrzymała dofinansowanie w konkursie „Razem ku kulturze” ogłoszonym przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczna Gminy Słupsk. W ramach zgłoszonego pomysłu odbyły się już zajęcia ceramiczne, warsztaty wicia wieńca, zajęcia teatralne – przygotowanie przedstawienia „Na Straganie” – które będzie miało premierę właśnie w sobotę. W trakcie finału projektu nawiązującego do tradycji Pokopek można będzie ponadto obejrzeć wystawę odmian ziemniaka, maszyn rolniczych, wziąć udział w konkursie na najciekawszą bulwę, na potrawę z ziemniaka. Przygotowano także szereg konkursów zarówno dla najmłodszych jak i całych rodzin w których motywem przewodnim będzie oczywiście ziemniak. Atrakcji nie zabraknie. Zapraszamy.

Projekt „Razem ku kulturze” dofinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2016

01_NCK_DK_2016_klr