Spotkania z pisarzami w Redzikowie

Lądowisko Kultury bierze udział w projekcie ,,Wychowanie ku wartościom!. Utrwalanie tożsamości pomorskiej.” W ramach zadania w Redzikowie odbędą się dwa spotkania ze słupskimi pisarzami. 

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk – filia w Redzikowie
Termin: 2.10.2018 r. godz. 11.00

 J. Nitkowska- Węglarz – Poszukiwanie pomorskiej tożsamości.

Spotkania dla dorosłych, pokolenia ludzi przybyłych tutaj po wojnie. Jako dziennikarka, reportażystka i bajkopisarka, m.in. dwukrotna laureatkakonkursu „Świadkowie historii”, przybliży historię swojej rodziny jako przykładu pokolenia, których los pokierował na Pomorze w poszukiwaniu lepszego życia.Pomorze też ma swoje fascynujące sekrety, które dla osób z Polski centralnej czy południowej pomorski region jest fascynujący,

zwłaszcza że wiedzą o nim naprawdę niewiele. Region ten ma także swoje militarne zagadki, tajne poligony, zaginione skarby,zasypane podziemia, zatopione w bagnach wraki samolotów, znajdujące się na dnie morza pozostałości po statkach, budowle o tajemniczym przeznaczeniu i mnóstwo innych niezwykłości. Trzeba jednak sporo wysiłku, by je poznać. Spotkania te będą tego okazją.

Zespół Szkół w Redzikowie / Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk – filia w Redzikowie
Termin: 9.10. 2018 r. godz. 11.00
 
Daniel Odija – Pisanie legend i warsztaty literackie

Po prezentacji autorskiej, pisarz przeprowadzi z dziećmi ćwiczenia z pisania legend. Dzieci zapoznają się dziedzictwem kulturowym oraz specyfiką przyrodniczą i  geograficzną miejsca, w którym mieszkają. Poprzez nabytą w trakcie warsztatów wiedzę w oparciu m.in. o podania i legendy, charakterystycznych dla danego regionu, dzieci będą świadome tego, z czym mogą się utożsamić oraz skąd wywodzą się ich historyczne i kulturowe korzenie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury„.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • Drukuj