KONKURS ODWOŁANY Z POWODU MAŁEJ LICZBY ZGŁOSZEŃ
24 października b.r. w nowo oddanej Galerii Gminnego Ośrodka Kultury w Głobinie odbył się pierwszy wernisaż Witolda Leśniewskiego laureata tegorocznego stypendium Starosty Słupskiego. Wernisaż przygotowała Sandra Winnicka- Komisarz wystawy. „Kraina Lodu” to fotografie ukazujące zimę i magię obrazów pokazujących różnorodne struktury powstające w lodzie zamarzniętych jezior przepływowych na rzece Słupi. Dostające się pod lód cząstki powietrza tworzą w lodzie abstrakcyjne struktury, które autor fotografuje. Goście mogli swoje spostrzeżenia zapisać w Złotej Księdze. Wieczór upłynął w miłej i twórczej atmosferze.
Gminny Ośrodek Kultury Gminy Słupsk gościł na scenie w Głobinie najmłodszych mieszkańców gminy Słupsk. Dzieci brały udział w I Gminnym Konkursie Recytatorskim dla Przedszkolaków „Boćki i Bocianki”. Pomysłodawcą imprezy była Hajka Święch, instruktor teatralny GOKu. Konkurs odbył się 24 października b.r. i był swoistym świętem słowa. Dzieci prezentowały się w dwóch kategoriach: „Bocianki” – 3-4 lata i „Boćki” – 5-6 lat, a oceniało je Jury w składzie:
– przewodniczący – Grzegorz Gurłacz- GOK Damnica
– członek – Jerzy Barbarowicz – PTL „Tęcza”
– członek – Tatiana Skumiał – PTL „Tęcza”
W konkursie, którego organizatorem był GOK Głobino, PTL „Tęcza”, a Patronem Honorowym wójt gminy Barbara Dykier, wzięło udział 19 uczestników, a kibicował im Oddział Przedszkolny z SP Głobino. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody i upominki, a także słodkie bułeczki i napoje. Pracownicy GOK stworzyli dzieciom miłą atmosferę i wiele atrakcji dodatkowych (kino domowe, kolorowanki, lekcja z lalką teatralną/pokaz lalek przygotowany przez Tatianę Skumiał oraz spotkanie z maskotką gminy Bocianem Kacprem).
Zwycięzcy konkursu:
* Kategoria „Bocianki”
I miejsce – Nikola Mikucka – Przedszkole „Poziomka” Włynkówko
II miejsce – Maja Świderek – Punkt Przedszkolny SP Głobino
III miejsce – Aleksander Dzierżyński – Punkt Przedszkolny SP Głobino
* Kategoria „Boćki”
I miejsce – Szymon Woźny – ZS Jezierzyce
II miejsce – Zofia Borkowska – Przedszkole „Poziomka” Włynkówko
III miejsce – Adam Tracz – SP Bierkowo
Pozostali uczestniczy otrzymali wyróżnienia. Grand Prix Konkursu zdobył duet Martyna Kiedrowska i Antonina Niska z Punktu Przedszkolnego przy ZS Siemianice, które zaprezentowały brawurowo scenkę „Dylematy Żaby i Bociana” wg tekstu Anny Kowalewicz, nauczycielki przedszkola, która również otrzymała honorową statuetkę z bocianem od Jury.
Celem przeglądu jest konfrontacja i prezentacja dorobku twórczego słupskich fotografików powstałego w latach 2013-2014.
Działanie jest skierowane do wszystkich fotografujących, mieszkańców Słupska oraz osób związanych ze Słupskiem poprzez pracę, szkołę czy też studia i ma charakter konkursu.Nadesłane zdjęcia zostaną ocenione przez Jury. Najlepsze prace będą nagrodzone i zaprezentowane w trakcie wystawy.
Otwarciu towarzyszyła będzie prezentacja katalogu z pracami zakwalifikowanymi do wystawy.
Tematyka prac powinna zawierać się w trzech kategoriach:
a.. fotografia przyrodnicza i krajobrazowa
b.. reportaż i fotografia społeczna
c.. fotografia portretowa i kreacyjna
d..
Regulamin przeglądu:
a.. zdjęcia należy przygotować w formie cyfrowej, dostarczyć zapisane na płycie CD, DVD lub innym nośniku, albo wysłać na adres: fotoaktywni@gmail.com
b.. dłuższy bok nie mniej niż 40 cm, w rozdzielczości 300 dpi
c.. pliki muszą być podpisane nazwiskiem i imieniem (np. kowalski.jan.foto1 itd.)
d.. jeden autor może przysłać maksymalnie 3 prace
e.. zestaw (składający się z maksymalnie 3 zdjęć) jest traktowany jako jedna praca i musi mieć wyraźnie oznaczony sposób ekspozycji, autor może dostarczyć maksymalnie jeden zestaw.
f.. prace powinny zostać przypisane przez autora do jednej z trzech kategorii:
1.. fotografia przyrodnicza i krajobrazowa
2.. reportaż i fotografia społeczna
3.. fotografia portretowa i kreacyjna
a.. autor prac oświadcza, że jest autorem nadesłanych prac i posiada do nich wszelkie prawa oraz udziela Organizatorowi prawa do wykorzystania prac w celach wystawienniczych, wydawniczych i promocyjnych związanych z organizacją Słupskiego Przeglądu Fotografii oraz działań promocyjnych SKF FOTOAKTYWNI
b.. prace będą przyjmowane do 6 listopada 2014 roku
c.. Jury powołane przez organizatorów zakwalifikuje prace do zaprezentowania na wystawie oraz wyłoni zwycięzców, którzy zostaną wyróżnieni nagrodami pieniężnymi – pula nagród 1500 zł.
d.. Jury ma prawo do innego podziału nagród.
e.. otwarcie wystawy i wręczenie nagród laureatom nastąpi w grudniu 2014 roku w sali wystawowej OT Rondo w Słupsku
f.. Zdjęcia prosimy przesłać mailem fotoaktywni@gmail.com
lub dostarczyć na adres:
Słupski Klub Fotograficzny FOTOAKTYWNI
Ośrodek Teatralny Rondo
ul. Niedziałkowskiego 5a, 76-200 Słupsk
Dnia jedenastego i dwunastego października odbyły się zawody Wirująca Strefa w Łomży jest to jedna z najstarszych i najbardziej liczących się imprez w naszym kraju. Jej początki sięgaja 2000 roku. W turnieju biorą udział zawodnicy z całej Europy dzięki czemu rywalizacja stoi na naprawdę wysokim poziomie.
Gminę Słupsk reprezentowała trójka zawodników Julia Kalata z Kusowa , Julia Malek z Siemienic i Dawid Grzeszkowiak z Główczyc. Głównym celem było wygrać kategorie open do 14 lat oraz kategorie dla dziewczyn (bgirl) ta ostatnia była bez podziału na wiek zawodniczek. Większość tancerek było powyżej 20 roku życia wiec wyzwanie jakie zostało postawione przed dziewczynami było podwójnie trudne.Ostatecznie Julia Malek przegrała w ćwierć finale z koleżanka z grupy natomiast Julia Kalata w pół finale pokonała Bgirl Elias z Ukrainy która na co dzień trenuje razem z jedną z najlepszych ekip Europy Navi. W finale Julia zmierzyła się z bgirl AGT z Białegostoku która na zawody specjalnie przyjechała z podróży po Europie gdzie zdobywała taneczną wiedzę i doświadczenie. Ostatecznie nasza reprezentantka zdobyła 2 miejsce udowadniając , że ciężka praca i wytrwałość pozwalają na równym poziomie rywalizować z najlepszymi tancerzami breakdance w naszym kraju.
Link do walk https://www.youtube.com/watch?v=GiFJJdjOyDE