Konkurs recytatorski „Boćki i Bocianki”

26 października b.r. odbył się IV Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków p.n. „Boćki i Bocianki”. Tegorocznym hasłem były „warzywa i owoce”. Na scenie Centrum Kultury w Głobinie zaprezentowali się młodzi wykonawcy z niemal wszystkich przedszkoli gminy Słupsk. Organizatorami Konkursu są Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk w Głobinie, Państwowy Teatr Lalki „Tęcza”. Patronat Honorowy nad konkursem objęła p. Wójt Gminy Słupsk Barbara Dykier. 

Jury w składzie : 
• Adam Jaśkiewicz- Wicewójt Gminy Słupsk
• Michał Tramer- Dyrektor PTL „Tęcza” w Słupsku
• Jerzy Barbarowicz- Specjalista PTL „Tęcza” w Słupsku


Przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
Grand Prix: Iwo Kamiński


W kategorii „Bocianki”:
I miejsce- Alan Czerniło
II miejsce- Aurelia Tamm
III miejsce- Paweł Chalecki


W kategorii „Boćki”:
I miejsce- Lena Gruszka
II miejsce- Nina Rabęda
III miejsce- Sara Ostapiuk


Wyróżnienia: Zosia Grzywaczewska, Wiktoria Kotyk, Zosia Kaliszewska, Gabriela Grudniewska, Aleksandra Kartosz


Tradycyjnie wszystkie dzieci otrzymały symboliczne pluszowe bocianki oraz słodki poczęstunek i obejrzały bajkę.

 

więcej zdjęć tutaj

Święto Ziemniaka w Gałęzinowie

W dniu 07.10.2017 roku w miejscowości Gałęzinowo odbył się rodzinny festyn Święto ziemniaka pod hasłem „Łączy nas krew”. Mimo nie sprzyjającej aury mieszkańcy stawili się tłumnie i oddawali krew. na festynie można było spróbować potraw z ziemniaka i nie tylko, dla najmłodszych były zorganizowane zabawy z ziemniakiem w roli głównej. Dużym zainteresowaniem cieszył się turniej na najlepszego łucznika wśród dzieci i dorosłych.  Impreza zakończyła się zabawą dla dorosłych. Organizatorami festynu była Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, OSP oraz świetlica wiejska. Szczególne podziękowania dla pana Mieczysława Wiśniewskiego za zorganizowanie krwiobusa.

Próby Gminnej Orkiestry we Włynkówku rozpoczęte

Rozpoczęły się próby nowo powstałej orkiestry we Włynkówku. Cały czas można jeszcze zapisać się na bezpłatne zajęcia.
Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych – zarówno tych, którzy potrafią grać na instrumentach i zamierzają rozwijać swoją pasję oraz tych, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z muzyką i podjąć bezpłatną naukę pod kierunkiem wykwalifikowanych instruktorów. Pragniemy stworzyć Orkiestrę wielopokoleniową, zrzeszającą mieszkańców z różnych sołectw naszej gminy, występującą w przyszłości w Gminie i poza jej granicami.
Zajęcia indywidualne dla członków Gminnej Orkiestry Dętej odbywać się będą w środy w godzinach 14:00 – 20.30 w budynku szkoły podstawowej we Włynkówku. Kontakt Mirosław Pawlak nr tel 601724222 pawmir@op.pl

Zajęcia profilaktyczne w Gminie Słupsk

Od połowy września rozpoczęły się zajęcia profilaktyczne w ramach programu profilaktyki uzależnień stworzonego przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną Gminy Słupsk. W jego ramach odbywa się cykl przedstawień prezentowanych przez Teatr Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa. Instruktorzy tego teatru poprowadzą także warsztaty na temat uzależnień od alkoholu, narkotyków, dopalaczy. Poruszona zostanie także tematyka anoreksji i bulimii, bezpieczeństwa w sieci, radzenia sobie ze stresem. W Bruskowie Małym, Rogawicy, Warblewie i Wieszynie odbywają się zajęcia prowadzone przez studentów z Akademii Pomorskiej. Diagnozę potrzeb w poszczególnych grupach świetlicowych przeprowadza p. Anetta Jaworska – doświadczony psycholog, wykładowca Akademii Pomorskiej. W trakcie zajęć z komunikacji interpersonalnej  w 18 świetlicach analizuje ona potrzeby grup w zakresie rozwoju kompetencji psychospołecznych. Efektem będą wskazania do przeprowadzenia konkretnych zajęć w kolejnym okresie realizacji programu. W programie uwzględniono także warsztaty pierwszej pomocy prowadzone przez ratownika medycznego z wieloletnim doświadczeniem. Nie zabraknie także czasu na animację czasu wolnego – imprezy okolicznościowe czy też mini-warsztaty rękodzielnicze.

Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna gminy Słupsk informuje o otrzymaniu  dofinansowania w zakresie Priorytetu 1 – „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych” kwocie 9.000 zł. Już w najbliższym czasie nowe tytuły pojawią się na półkach gminnych bibliotek

 

„Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa ”

Turniej „Biegaj i Licz” w Bukówce

 30 września w Bukówce odbyła się kolejna edycja Turnieju Geocaching „Biegaj i Licz”.  Geocaching to zabawa w „poszukiwanie skarbów” z wykorzystaniem odbiornika GPS. W zmaganiach można było wziąć udział w kategorii zespołowej. Zespoły liczyły od dwóch do siedmiu osób. Wszyscy startujący mieli za zadanie w ciągu 40 minut  odnaleźć jak najwięcej ukrytych „keszy”, rozmieszczonych w różnych miejscach Bukówki. Ich lokalizacja była możliwa dzięki otrzymanej liście zawierającej współrzędne ukrytych skrzynek. Im dalej trzeba było się na poszukiwania wybrać, tym więcej punktów zdobywało się za znalezisko. W tym roku zawody sędziowali doświadczeni keszerzy: Tomasz Sylwestrzak „Sir Black” z Damnicy oraz Maciej Flisak „mcflis” ze Słupska będącymi zarazem przewodnikami geocachingu w rejonie słupskim w ramach portalu www.opencaching.pl .

Wystartowało 8 drużyn. Najwięcej punktów zajmując I miejsce zdobyła reprezentacja świetlicy w Grąsinie ( obrońcy tytułu z 2015 roku) wyprzedzając debiutującą reprezentację świetlicy we Wrześciu. Trzecie miejsce przypadło gospodarzom – drużynie Bukówka Power XD. Tuż za podium uplasowali się doświadczeni keszerzy Radek i Mateusz Czajkowscy czyli  „Justrad” i „Matisan”. Wszystkim startującym serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji turnieju.