Sukcesy tancerzy breakdance reprezentujących Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczna Gminy Słupsk

24.02.18 W Radomiu odbyły się Radomskie Dwójki. Była to już 13 edycja tych prestiżowych zawodów. Udział w tym roku brało ponad 150 osób z całej Polski. Swoją obecność potwierdziły najlepsze szkółki breakdance z Małopolski i Śląska. Takiej okazji do rywalizacji Haribo Crew nie mogło przepuścić. Trener Paweł Kamiński wybrał 4 osoby, aby reprezentowały Pomorze i Gminę Słupsk. W kategorii do 12 lat wystartowały Maja Zasada ( Dębnica Kaszubska) i Włada Małysz ( reprezentantka Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk), a w kategorii do lat 15 Julia Malek ( reprezentantka Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk) i Wiki Jursza (Słupsk).

 

Bitwy odbywały się systemem 2vs2, udział brali głównie chłopcy. Bez wątpienia żadna z ekip biorących udział nie była tak przygotowana jak zawodniczki Haribo Crew. I to własnie waleczna postawa i systematyczność w treningu pozwoliły wygrać obu dwójkom całe zawody i przywieść dwa pierwsze miejsca do domu. Kolejne cele to mistrzostwa Europy w Pradze 10 marca oraz największa impreza w Polsce, Red Bull Bc One Poland w Krakowie na początku kwietnia.

XIII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich już za nami. Wystartowało w nim 5 druzyn: KGW z Jezierzyc, KGW z Kukowa, KGW „Babiniec” z Rowów, KGW z Biesowiec oraz KGW „Kepiczanki” z Kepic. Zawodniczki i…. zawodnicy ( bowiem w niektórych KGW działają także Panowie) rywalizowali w 5 konkurencjach:
dekoracja wielkanocna – pisanki – należało przygotować do oceny 6 pisanek oraz ciasto – mazurek
moda – deszczowa kreacja – modelka prezentowała przez 30s przygotowany strój
wokal – należało przygotować piosenkę lub skecz pod hasłem Mega Babki to MY lub Warto Było
taniec – 6-12 członkiń/ków Koła wykonywało dowolny taniec. Oceniano układ taneczny i wyraz artystyczny
Edukacja – należało przygotować planszę pod hasłem „Nasi bracia mniejsi”
Po naradzie komisji Grand Prix konkursu zdobyło KGW „Babiniec” z Rowów wraz z bonem na 3000 zł. Koło to będzie reprezentować Powiat Słupski w etapie wojewódzkim konkursu.
Organizatorami XIII Powiatowego Turnieju KGW byli Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Starostwo Powiatowe w Słupsku, Gmina Słupsk oraz Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk
 

Feeria barw i kolorów na scenie Hali Widowiskowo-Sportowej w Jezierzycach

Feeria barw i kolorów na scenie Hali Widowiskowo-Sportowej w Jezierzycach to kolejny z pomysłów Hajki Świech – reżysera śpiewogry „Wszystko swe kolory ma”.
W przedstawieniu przygotowanym przez kierownictwo Urzędu Gminy Słupsk, członków Rady Gminy Słupsk, kierowników gminnych jednostek organizacyjnych, nie zabrakło znanych i lubianych utworów muzycznych śpiewanych przez wypełnioną po brzegi widownię. Na scenie oprócz barwnych postaci: Wróżki Barwinki, Malarza, Maestro Misz-Masza, Pani Tęczy, Hippisów, pojawiły się mroczne postacie – Pajęczyce oraz Pan Mrok. Nie przestraszyły one jednak Mikołaja, który w towarzystwie elfów pomimo braku śniegu dotarł do Hali w Jezierzycach wraz z workami prezentów, na które czekało przeszło 400 dzieci z terenu Gminy Słupsk.

Po krótkiej przerwie rozpoczęły się animacje dla dzieci. Bal integracyjny zorganizowali: Stowarzyszenie „Dobre Serca”, Gmina Słupsk przy wsparciu Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim osobom i instytucjom, które zaangażowane były w organizację tego przedsięwzięcia, w tym dla Zakładu Gospodarki Komunalnej w Jezierzycach, Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Słupsk oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słupsku.

Więcej zdjęć

Opublikowany przez Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk na 19 lutego 2018

Zapraszamy na szkolenie

SZKOLENIA Z WYPEŁNIANIA WNIOSKÓW NA GRANTY DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

W związku z ogłoszonym naborem wniosków na powierzenie grantów na imprezy związane z dziedzictwem lokalnym, Słowińska Grupa Rybacka zaprasza organizacje pozarządowe na szkolenia z zasad dofinansowania i wypełniania formularzy wniosków.

Szkolenia odbędą się w następujących miejscach i terminach:

  • Urząd Gminy Smołdzino, ul. Kościuszki 3 – 22 lutego 2018r., godz. 10:00 – 13:00,
  • Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy, ul. Wodna 20/4 – 28 lutego 2018r., godz. 9:00 – 12:00,
  • Urząd Gminy Słupsk, ul. Sportowa 34 – 28 lutego 2018r., godz. 12:45 – 15:30,
  • Siedziba SGR, ul. Ustecka 8, os. Przewłoka – 6 marca 2018r., godz. 9:00 – 12:00.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojej obecności do:

Przypominamy również, że Biuro SGR prowadzi usługi doradcze w zakresie przygotowania dokumentacji aplikacyjnej.

Teatr Fantazja w Głobinie czyli zajęcia profilaktyczne w Gminie Słupsk

W miniony poniedziałek przedstawieniem „Przygoda Alladyna” w wykonaniu krakowskiego Teatru Fantazja rozpoczęła się kolejna edycja zajęć profilaktycznych dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Słupsk realizowanych przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną. Krakowski teatr specjalizuje się w przedstawieniach edukacyjnych dla najmłodszych. Jak relacjonuje animator kultury z CKiBP, Pan Maciej Flisak – nie zabrakło emocji, wspólnej zabawy i ogromnej ilości śmiechu – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przedstawienie poruszyło w przystępny sposób tematy uczciwości i przyjaźni. Kolejne przedstawienia jeszcze w tym tygodniu w placówkach w Bukówce (wtorek godz. 17.00) i Kusowie ( piątek godz. 17.30). Ponadto w ramach zajęć profilaktycznych z myślą o młodzieży z przedstawieniami przybędzie znakomity Teatr „Maska”. Przeprowadzony zostanie także cykl spotkań z psycholog dr Anettą Jaworska, które będą miały na celu zarówno diagnozę grup jak i pomoc w rozwoju kompetencji psychospołecznych. Dodatkowo cykl zajęć przygotują studenci pedagogiki z Akademii Pomorskiej. Nie zabraknie także różnorodnych warsztatów. Zajęcia realizowane będą w większości świetlic na terenie Gminy Słupsk ze szczególnym uwzględnieniem wskazanych w zeszłorocznej diagnozie.

 

więcej zdjęć tutaj

Pożegnanie z kolędą w Strzelinie

Gmina Słupsk przy wsparciu Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Ośrodkiem Kuratorskim nr 4 w Strzelinie działającym przy Sądzie Rejonowym w Słupsku zorganizowali w ostatni piątek (2 lutego) „Pożegnanie z kolędą”, podczas którego licznie przybyli mieszkańcy Strzelina wraz z Wójt Gminy Słupsk Panią Barbarą Dykier uroczyście zakończyli okres Bożego Narodzenia.
 
Wśród wielu atrakcji, które czekały na przybyłych gości było zdobienie pierników oraz miły upominek – w postaci butelek ozdobionych metodą decoupage przez cudownych podopiecznych z Ośrodka Kuratorskiego w Strzelinku. Wspólne kolędowanie animował zespół Zeppelinki z CKiBP wraz z instruktor Beatą Frackowską oraz wychowankowie Ośrodka, a całość dopełniło ognisko, przy którym mieszkańcy spożyli tradycyjny barszcz i pierogi. Również nie zabrakło wizyty Świętego Mikołaja, który wszystkim dzieciom wręczył słodkie upominki.
 
Świąteczna atmosfera ponownie zagościła w sercach wszystkich zebranych, a wielu z uczestników nie kryło łez podczas wspólnego śpiewania.