Wiosna przyszła do Bierkowa

DSC_0435

Rekordowa liczba ponad 100 uczestników wzięła udział w tegorocznym Powiatowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Idzie Wiosna”. Jury w składzie Jolanta Otwinowska –  wieloletnia wykładowczyni Akademii Pomorskiej, muzyk Marek Glazer oraz multi-instrumentalistka Anna Rapa miało trudny orzech do zgryzienia. 57 wykonawców – solistów i zespołów rywalizowało między sobą w 6 kategoriach : do klasy III SP, klasy IV-VI oraz gimnazja – wszystkie z podziałem na solistów i zespoły. Różnorodność zaprezentowanych stylów muzycznych i wykonań sprawiła, że pomimo iż przegląd  trwał przeszło 5 godzin czas nikomu się nie dłużył. Organizatorem konkursu było Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna  Gminy Słupsk zaś wsparcia finansowego udzieliło Starostwo Powiatowe w Słupsku oraz Centrum Edukacji Regionalnej. Przewodnicząca jury po raz kolejny podkreśliła że poziom konkursu z roku na rok staje się coraz wyższy. Warto także zauważyć że w konkursie biorą udział reprezentanci niemal wszystkich gmin z terenu Powiatu Słupskiego. Grand Prix wraz z nagrodą rzeczową powędrowało do młodej wokalistki Julii Wałcerz z  świetlicy w Pobłociu, reprezentującej Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach. Julia obecnie uczęszcza do klasy VI SP w Pobłociu. Wykonała utwór „Jaskółka uwięziona” z repertuaru Stana Borysa, który najbardziej przypadł do gustu jury zarówno pod względem wokalnym jak i interpretacyjnym. Do konkursu przygotowywał ją Rafał Przybyło. Zarówno laureatce jak i instruktorowi serdecznie gratulujemy sukcesu.

Grand Prix

Julia Wałcerz – GOK Główczyce – świetlica Pobłocie

Soliści do III klasy SP

Miejsce I        Roksana Kocoń – ZS Siemianice

Miejsce II       Zofia Gębska – SP 1 Ustka

Miejsce III      Paulina Bąbelek – DK Ustka

Soliści klasy IV-VI

Miejsce I – Julia Sztajer – ZS Siemianice

Miejsce II – Żaklina Mike – SP 1 Ustka i Alicja Zamęcka CKiBP Gm. Słupsk – świetlica w Głobinie

Miejsce III – Joanna Płatwa – SP Wytowno, Roksana Garbolińska – SP Zaleskie i Julia Ostrowska – SP Damno

Gimnazja

Miejsce I – Dominika Knapik – ZS Jezierzyce

Miejsce II – Roksana Białek – Centrum Kultury Gminy Ustka

Miejsce III – Roksana Kulpa CKiBP Gm. Słupsk – świetlica Bruskowo Małe

Zespoły klasy I-III

Miejsce I – „Figielek” – DK Ustka

Miejsce II – „Biedronki” – SP Bierkowo

Miejsce III – Skrzaty – ZS Damno

Zespoły klasy IV-VI

Miejsce I Wiolinki – SP Zaleskie

Miejsce II – nie przyznano

Miejsce III – nie przyznano

Zespoły Gimnazja

Miejsce I – „Świerszcze” CKiBP Gm. Słupsk – grupa przy ZS w Jezierzycach

Miejsce II – Weronika Zaron i Klaudia Otowicz – ZS Redzikowo

Miejsce III – nie przyzno

Organizator pragnie podziękować Grażynie Rożnowskiej – dyrektor SP w Bierkowie za gościnne przyjęcie i pomoc w organizacji przeglądu.

 

więcej zdjęć

Razem ku kulturze – kolejne spotkania

Zapraszamy do udziału w spotkaniach z projektu „Razem ku kulturze”

26 kwietnia Bydlino 16.00

27 kwietnia Siemianice 16.00, Krzemienica 18.30

28 kwietnia Redzikowo Osiedle 16.00, Redzikowo 18.30

29 kwietnia Rogawica 16.00, Strzelino 18.30

6 maja Wrzeście – Szkoła Podstawowa – godz. 16.00

Serdecznie zapraszamy

rkk

Zapraszamy do udziału w konkursie

beznazwy

Stowarzyszenie „Nasza Krępa” zaprasza mieszkańców z terenu Gminy Słupsk do udziału w konkursie fotograficznym pn. „Nasza Gmina jest Eko”

Konkurs realizowany jest w ramach organizacji pikniku ekologicznego pn. „Bliżej natury”, którego realizacja zaplanowana jest w dniu 22.05.2016 r. na placu rekreacyjno – wypoczynkowym przy świetlicy wiejskiej w Krępie Słupskiej.

Celem głównym projektu jest promocja działań/zachowań proekologicznych, a także zwiększenie efektywności wykorzystania oraz promocja potencjału przyrodniczo-kulturowego miejscowości z terenu Gminy Słupsk.

Konkurs objęty jest honorowym patronatem Gminy Słupsk.

Fundatorem nagród w konkursie jest Gmina Słupsk.

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w dniu 22.05.2016 r podczas pikniku ekologicznego pn. „Bliżej natury”

Konkurs prowadzony jest w okresie od 15.04.2016 r. do dnia 15.05.2016 r.

dokumentacja konkursowa

Sukcesy uczestników zajęć w pracowni ceramicznej w Głobinie

W dniu 8 kwietnia 2016 roku w Zespole „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży” we Wrocławiu komisja konkursowa w składzie:

  1. Jacek Marek – dyrektor Zespołu „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży” we Wrocławiu
  2. Joanna Teper – artysta ceramik, wykładowca wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych
  3. Marcin Makarewicz – artysta rzeźbiarz, grafik designer

po przejrzeniu i wnikliwej ocenie 4859 prac malarskich, rysunkowych i graficznych oraz 122 prac przestrzennych nadesłanych na VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ŚWIAT DINOZAURÓW” przyznała w kategorii ceramika w grupie wiekowej najmłodsi nagrodę i wyróżnienie dla dzieci – uczestników zajęć ceramicznych w CKiBP gminy Słupsk w Głobinie.

Maja Jakołcewicz otrzymała nagrodę a Mateusz Leszkiewicz wyróżnienie za swoje prace – dinozaury.

Prace wykonane w trakcie zajęć ceramicznych prowadzonych przez Tomasza Furmanek. Serdecznie gratulujemy naszym młodym artystom i liczymy na dalsze sukcesy.

To już kolejny sukces uczestników zajęć.

26 lutego 2016 r. o godzinie 17:00 w Sali Widowiskowej Słupskiego Ośrodka Kultury przy ul. Braci Gierymskich 1 zostali wyłonieni laureaci cyklicznego konkursu dla twórców „Niekontrolowany Obszar Wrażliwości”. Tegoroczną edycję swoim patronatem objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Słupska – Robert Biedroń oraz Starosta Powiatu Słupskiego – Zdzisław Kołodziejski. Ogłoszeniu zwycięzców towarzyszył będzie  wernisaż wystawy pokonkursowej.

Podczas uroczystości spotkało się kilka pokoleń artystów ze Słupska i Województwa Pomorskiego. Plastycy, często z odległych od siebie miejsc, których jednoczy sztuka i miłość do ziemi pomorskiej. Laureaci otrzymali nagrody od przedstawicieli władz samorządowych wojewódzkich i miejskich oraz od przedstawicieli instytucji kultury, szkół i towarzystw twórczych.

Komisja w składzie: dr Aleksandra Jadczuk, prof. Kazimierz Jałowczyk, Michał Żesławski i Eugeniusz Kozłowski po obejrzeniu 155 prac 86 autorów nadesłanych na Konkurs Niekontrolowany Obszar Wrażliwości: 129 prac malarskich i 26 rzeźb, przyznało min. Nagrodę Prezydenta Miasta Słupska. Otrzymał ją Michał Galant za rzeźbę ceramiczną „Przekąska” . Pan Michał uczestniczy w zajęciach pracowni ceramicznej w Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna gminy Słupsk w Głobinie. Opiekunem i instruktorem zajęć ceramicznych jest Tomasz Furmanek. Gratulujemy Panu Michałowi nagrody i liczymy na dalszą współpracę.

 

 

Spotkania z historią

kronika_gminyGmina Słupsk przystąpiła do opracowywania Kroniki Gminy Słupsk. Zadania tego podjął się znany historyk Marcin Barnowski. Zaczynamy spotkaniem w Krepie Słupskiej. Mieszkańców poszczególnych miejscowości z naszej gminy chętnych do udziału w takim spotkaniu dotyczącym ich sołectwa  w swojej świetlicy prosimy o kontakt z pracownikiem danej świetlicy lub CKiBP GS  tel 59-847-10-91

Kolejne sukcesy naszych tancerzy breakdance

12928147_777327765744560_8480304058212502942_n W dniach 1/3.04.16 r. odbyły się po raz dziewiąty międzynarodowe zawody breakdance „Breakmania” w Kętrzynie. W turnieju brały udział ekipy z Białorusi, Litwy, Łotwy, Rosji, Polski oraz Ukrainy. Blisko 200 tancerzy przez 3 dni walczyło o miejsca na podium. Pierwszego dnia odbyły się bitwy 1 vs. 1 w kategorii pow. 15 lat. Słupsk i Gminę Słupsk reprezentowało aż dziesięciu zawodników. Tego dnia najlepszym zawodnikiem okazał się Tomek Głuszek ( Bboy Korea,19 lat) ze Słupska. Jego przygotowanie oraz waleczna postawa zdecydowanie porwały sędziów. Tomek zdobył I miejsce pokonując blisko 50 przeciwników ze swojej kategorii. Drugi dzień był jeszcze bardziej obfity w sukcesy. W sobotę odbyła się najważniejsza część turnieju: walki dla dziewczyn( Bgirls), a także 5 vs 5. Tego dnia grupa Haribo była nastawiona tylko na miejsca na podium. I tak ostatecznie ciężkie treningi zaowocowały ogromnymi sukcesami: w kategorii Bgirls miejsce I zdobyła Julia Malek (12 lat, Haribo Crew) z Siemianic pokonując na swojej drodze dużo starsze przeciwniczki. Miejsce III zdobyła Julia Kalata (17 lat, Haribo Crew) z Kusowa. Największym jednak zaskoczeniem okazał się finał, ponieważ dwie ekipy reprezentujące Haribo Crew spotkały się w walce o I miejsce. Ostatecznie I miejsce trafiło do ekipy, w której był Paweł Kamiński mistrz Europy z 2014 roku ,trener młodych tancerzy breakdance w Gminie Słupsk. „Tego dnia nikt nie mógł nas zatrzymać. Czułem, że praca jaką wykonujemy na sali musi przynieść efekty, to zwycięstwo pozawala nam teraz z optymizmem patrzeć na nadchodzące mistrzostwa Europy w Niemczech, które odbędą się 7 maja w Stralsund – dodaje Bboy Pawlotti.
Ostatni dzień – niedziela – należała do dzieci: kategorie 1 vs. 1 oraz 5 vs. 5.
Blisko 150 młodych tancerzy z kraju i zagranicy walczyło na parkiecie o miejsca na podium. W tym dniu Słupsk również błyszczał na parkiecie – Julia Malek ( Bgirl Julianna, 12 lat ) z Siemianic wygrała Bgirls Battle. Walki 5 vs. 5 były prawdziwym wyzwaniem. Poziom jaki preznentowały dzieci, niczym nie odstawał od zawodowych tancerzy.
Grupa Haribo Crew kolejny raz dociera do finału. Po zaciętym boju z ekipą mistrza świata z 2014 roku Tomka Chorzelewskiego znanego z programu Super Dzieciak, ulegają bardziej doświadczonej ekipie i ostatecznie zajmując II miejsce.
Czas spędzony na Mazurach był bardzo cenny dla młodych tancerzy, a doświadczenia zdobyte na „Breakmanii” grupa Haribo Crew przełoży na dalsze treningi w Grąsinie i Głobinie, tak aby 7 maja móc stoczyć taneczne walki prze
ciw najlepszych w Europie.

Wojewódzki Turniej KGW w Jezierzycach

kkw2

Hala Widowiskowo-Sportowa w Jezierzycach w miniony weekend gościła 14 Kół Gospodyń Wiejskich z całego województwa – laureatów Powiatowych Turniejów KGW. Nasz powiat reprezentowało Koło Gospodyń z Kępic. Zadaniami startujących pań było: przygotowanie tablicy informacyjnej – tutaj najlepsze okazało się KGW z Czernina (powiat sztumski), pierogów degustowanych przez komisję – najsmaczniejsze okazały się przygotowane przez panie z Gnieżdżewa ( powiat pucki), najładniejszy strój wykonany z gazet zaprezentowało KGW z Świerzenka (powiat bytowski), najlepiej śpiewające panie mają w KGW Wielki Klincz (powiat kościerski), zaś najlepiej tańczące w KGW Chwaszczyno (powiat kartuski). Nagrodę Grand Prix  jury przyznało bezapelacyjnie KGW z Bobowa (powiat starogardzki). Otrzymało ono nagrodę w wysokości 2000 zł ufundowana przez marszałka województwa. Pomiędzy poszczególnymi prezentacjami wystąpiły lokalne zespoły: Bierkowianki, Arabeski oraz Maxi Energa. W trakcie obrad jury czas oczekiwania wypełnił swoim występem ustecki zespół One Moment porywając wszystkie panie do tańca. Organizatorami Turnieju byli Samorząd Województwa Pomorskiego, Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, Powiat Słupski, Gmina Słupsk oraz Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk. Organizatorzy pragną serdecznie podziękować za pomoc w realizacji imprezy gminnym jednostkom OSP, Dyrektorowi ZS w Jezierzycach p. Tadeuszowi Frąckowskiemu, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji Gminy Słupsk, Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej ze Słupska, Słupskiemu Inkubatorowi Technologicznemu, Kołom Gospodyń z Lubuczewa, Redzikowa i Jezierzyc Osiedla, a także sponsorom: Annie i Piotrowi Powęzka z firmy „Hubart” z Bruskowa Wielkiego, Feliksowi Karnickiemu z winnicy „Anna de Croy” z Głobina, Grażynie i Leszkowi Onisiewicz z pasieki „Wędrowna Barć” w Krzemienicy, firmie przetwórstwa rybnego „Mirko” z Głobina oraz Robertowi Adkonisowi z fermy jaj z Kwakowa.

Gminny Festiwal Teatrów Dzieciecych

 

          Już po raz XVI Szkoła Podstawowa im. Leopolda Staffa we Włynkówku jest organizatorem Gminnego Festiwalu Teatrów Dziecięcych. Ta cykliczna impreza, która obędzie się 8 kwietnia, co roku gromadzi wokół siebie dzieci z naszych okolic – terenu Gminy Słupsk. To na tym Festiwalu młodzi aktorzy mają niepowtarzalną okazję do zaprezentowania swoich dążeń i osiągnięć twórczych, a dzięki aktywnemu uczestnictwu przygotowują się do dojrzałego i świadomego odbioru sztuki. Festiwal popularyzuje różnorodne formy teatralne. Impreza ta, jak żadna inna, przyczynia się do integracji ponad pokoleniami i środowiskami.

          W tym roku w Festiwalu wezmą udział młodzi aktorzy z 3 szkół z terenu Gminy Słupsk: Jezierzyc, Głobina i Włynkówka.

          Wszystkich, którzy chcieliby podziwiać grę Młodych Artystów, serdecznie zapraszamy – piątek, 8 kwietnia, godzina 9.30, sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej we Włynkówku.

 

Z poważaniem

Organizatorzy