Jesienne spotkania autorskie

Gminna Biblioteka Publiczna z siedzibą w Jezierzycach organizuje Jesienne Spotkania autorskie podczas, których prezentowana będzie twórczość Marcina Barnowskiego i Daniela Odiji. Marcin Barnowski, opowie jak powstała książka „Boskie cygara. Sterowce z Jezierzyc”. Będzie możliwość zakupu książki. Daniel Odija zaproszony został na pięć spotkań do świetlic wiejskich na terenie Gminy Słupsk w których prowadzone są punkty biblioteczne. W dniach od 5-12 grudnia 2012 roku odbędą się spotkania z pisarzem w Redęcinie, Kusowie, Warblewie, Włynkowie i Bruskowie Małym.

Nasz wniosek na drugim miejscu listy rekomendowanych do dofinansowania

Wniosek Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Słupsk Z Rybą za Pan Brat” – aktywizacja i integracja społeczności lokalnej na obszarze SGR ze szczególnym uwzględnieniem terenu Gminy Słupsk poprzez promocję działań ukierunkowanych na wzrost spożycia ryb oraz poszerzenie oferty w tym zakresie” złożony w Słowińskiej Grupie Rybackiej w ramach zakresu 1. Wzmocnienie konkurencyjności i utrzymanie atrakcyjności obszarów zależnych od rybactwa zajął drugie miejsce na liście wniosków rekomendowanych do dofinansowania zdobywając 24,67 punktu. W ramach wnioskowanej kwoty 67 413 zł planowana jest między innymi organizacja konkursu plastycznego zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów, konkursu piosenki szantowej, festynu integracyjnego oraz pikniku edukacyjnego. Projekt realizowany będzie w okresie od kwietnia do listopada 2013 roku.

Tarlisko 2012 – II zimowy rajd pieszy na orientację

Zapraszamy do udziału w Drugim Zimowym Pieszym Rajdzie na Orientację – Tarlisko 2012, który odbędzie się 8 grudnia. Główne celem imprezy to: popularyzacja czynnego wypoczynku, turystyki pieszej i krajoznawstwa, poznanie walorów turystycznych, przyrodniczych i kulturalnych miejscowości Krępa Słupska i jej okolic oraz zwrócenie szczególnej uwagi na problemy związane z ochroną środowiska. W rajdzie mogą wziąć udział wszyscy chętni – miłośnicy aktywnej turystyki. Serdecznie zapraszamy do aktywnego spędzenia wolnego czasu. Organizatorami imprezy są: Gminny Ośrodek Kultury Gminy Słupsk w Głobinie, Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych oddział Park Krajobrazowy „Dolina Słupi”, Starostwo Powiatowe w Słupsku, Stowarzyszenie „Nasza Krępa”, Stowarzyszenie Proekologiczne „Słupia”, Nadleśnictwo „Leśny Dwór”, Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Słupsk.
Szczegóły poniżej.

regulamin str 1
regulamin str 2
karta zgłoszenia