Kwietniowa Rewolucja 4

plakat1       25 kwietnia odbędzie się Kwietniowa Rewolucja 4. To ogólnopolskie zawody breakdance, które zrzeszają najlepszych tancerzy naszego kraju. W tym roku Centrum Kultury Głobino zaprasza do sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Siemianicach na godzinę 15:30.

Organizatorzy podzielili turniej na dwie grupy:

2 vs 2 do 14 lat

2 vs 2 powyżej 14 lat.

Swój udział potwierdziło już blisko 100 zawodników z całej Polski. Oceniać ich będą doświadczeni bboye (tancerze breakdance) z Kazachstanu, Ukrainy i Polski. Natomiast o oprawę muzyczną zadba duet Dj’s z DopeShitProductions. Publika także może liczyć na nagrody upominki, które będą rozlosowane podczas imprezy. Wstęp bezpłatny.

Ale jaja !

DSC_0015   W czwartek na ulicy Grodzkiej przed Miejską Biblioteką Publiczną w Słupsku dzięki Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Słupsk zakwitło wielkanocne drzewo. Jednocześnie złożone zostały życzenia świąteczne od mieszkańców Gminy Słupsk dla mieszkańców miasta. Przeszło tysiąc pisanek przygotowanych przez świetlice wiejskie, Koła Gospodyń, Szkoły oraz indywidualnych mieszkańców Gminy Słupsk zawisło na jego gałęziach. Pomysł został zaczerpnięty z wielowiekowej niemieckiej tradycji dekorowania drzew pisankami w okresie wielkanocnym. Organizator akcji pragnie serdecznie podziękować mieszkańcom Gminy Słupsk za zaangażowanie przy tworzeniu pisanek oraz jednostce OSP ze Strzelina i pracownikom ZGK w Jezierzycach za pomoc przy wieszaniu dekoracji. Pisanki będzie można podziwiać do dnia 9 kwietnia. Pomysł został entuzjastycznie przyjęty przez Dyrektor Biblioteki p. Danutę Srokę, dzięki czemu jest duża szansa na jego kontynuowanie w kolejnych latach, zwłaszcza że spotkał się z pozytywnym odzewem także wielu ludzi oglądających ozdobione drzewo.