Jezierzycka Zeppelinada

26 lipca 2014 roku w Jezierzycach odbyło się podsumowanie projektu „Zeppelinada – podróż sterowcem od skweru mieszkańca Jezierzyc przez ścieżkę edukacyjną z ciekawą historią w tle”. W jego ramach powstała ścieżka edukacyjna dokumentująca pozostałości po dawnej bazie zeppelinów w Jezierzycach, a także Skwer Mieszkańca stanowiący wspaniałe miejsce rekreacyjne. Już o godzinie 14.00 odbył się turniej gry w warcaby sędziowany przez p. Brunona Studzińskiego. Wystartowało w nim 8 osób. Gra odbywała się systemem każdy z każdym. Niekwestionowanym zwycięzcą w tej konkurencji został jezierzycki radny Dariusz Perlański. Gra odbywała się na specjalnych dwóch stołach z planszami, które w ramach projektu na stałe stanęły na Placu Mieszkańca. O godzinie 16.00 oficjalnego podsumowania projektu, a następnie otwarcia skweru dokonała p. Wójt Barbara Dykier. Dalsza część uroczystości odbyła się na placu przy szatni klubu Stal Jezierzyce. Na scenie w części artystycznej zaprezentował się kabaret z Jezierzyc, wokalistki z Gałęzinowa, a także multiinstrumentalistka Anna Sójkowska. Ogłoszono także wyniki konkursu na najładniejszego „Zeppelina” z surowców wtórnych – laureatem okazała  się trzyosobowa rodzina Perkowskich z Jezierzyc. O sterowcach opowiedział Marcin Barnowski – autor książki „Boskie Cygara”. W tym czasie w budynku szkoły można było obejrzeć film o Jezierzycach nakręcony w ramach projektu. Dla dzieci Gminny Ośrodek Kultury przygotował „Strefę Malucha”, w której można było wziąć udział w licznych konkursach plastycznych. Tuż obok zapoznać się można było z wystawą zdjęć pod hasłem „Jezierzyce wczoraj i dziś”. Niewatpliwą atrakcją sobotniego popołudnia okazało się lądowanie spadochroniarza Mirosława Wyszomirskiego – był to jego 2906 skok. Od godz. 19.00 rozpoczęła się zabawa taneczna prowadzona przez zespół MKdance z wokalistką Mirosławą Chłodnicką na czele.

więcej zdjęć w galerii

Paweł Kamiński mistrzem Europy!

Paweł Kamiński „Bboy Pawlotti” wraz z grupą CT GROUP wywalczył pierwsze miejsce podczas Mistrzostw Europy Federacji IDO (European HipHop, Electric Boogie and Break dance Championships 2014), które odbyły się w Rimini we Włoszech.

W Mistrzostwach Europy Federacji IDO uczestniczyły formacje taneczne z takich państw jak: Niemcy, Litwa, Anglia, Słowenia, Rumunia, Włochy, Dania, Bośnia i Hercegowina, Węgry, Holandia, Austria, Czechy, Słowacja, Rosja, Serbia, Szwecja. Grupa CT Group w składzie: Adrian Parzych, Kacper Zientalski, Mariusz Bromirski, Maciej Brzostowski, Paweł Kamiński, Sebastian Szabłowski, Piotr Brodzki i Krzysztof Palczewski szykowała się do zawodów na wiele miesięcy przed: wspólne treningi, często potrzeba rezygnacji z aktualnych obowiązków na rzecz wyjazdów by móc szlifować układy taneczne wspólnie z grupą. W rezultacie przyczyniło się to do sukcesu podczas eliminacji, gdzie CT Group zostali wybrani do dalszej głównej części tanecznych zmagań. Walka finałowa rozegrała się między Polską a Słowacją, gdzie po zaciętej rywalizacji zwycięstwo przypadło CT Group. Chęć wygranej wśród tancerzy była ta duża, że zmobilizowała do pokazania najtrudniejszych umiejętności tak by nie ulec najlepszym tancerzom ze Słowacji.

Tytuł mistrza Europy jest owocem ciężkiej pracy włożonej przez każdego tancerza w wspólny sukces jakim było pokonanie najlepszych tancerzy z całej Europy. Dodatkowo, wyjazd ten wzbogacił w nowe doświadczenia i pomysły, które Paweł Kamiński przełoży na uczestników zajęć breakdance, prowadzonych w Słupsku i okolicach. Warto podkreślić, że Paweł Kamiński jest pierwszym w historii Gminy Słupsk instruktorem tańca breakdance, który zdobył tytuł Mistrza Europy.