Relacja z zawodów breakdance „Pal Parkiet 2013”

     Dnia 26.10.2013r (sobota) grupa breakdance Haribo Crew wraz ze swoim trenerem uczestniczyła w Ogólnopolskich Zawodach Breakdance w Pruszczu Gdańskim „Pal Parkiet 2013″. Reprezentanci Gminy Słupsk wzięli udział w kategorii Kids battle, Bgirl battle oraz w kategorii dla doświadczonych tancerzy ” Crew vs Crew”. Po długotrwałych zmaganiach ze względu na dużą ilość tancerzy, w półfinale Bgirls znalazła się Julia Kalata, która odpadła w półfinale z doświadczoną tancerką Bgirl Sandi, zaś Radosław Faryna znalazł się w finale rywalizując z reprezentantem Kaliningradu, zajął II miejsce w ostatecznej klasyfikacji. Warto dodać, że w zmaganiach grupowych grupę Haribo Crew Bgirls reprezentowały: Aleksandra Malińska ze Strzelina, Julia Kalata z Kusowa, Milena Janulis z Kusowa, Daria Roda z Cecenowa oraz Ewelina Gac z Główczyc. Dziewczyny zaprezentowały wysoki poziom pokonując grupę Always on Flava z Pruszcza Gdańskiego. Zaś chłopcy wystartowali w kategorii grupowej w następującym składzie: Radosław Faryna z Kusowa, Dawid Grzeszkowiak z Główczyc, Piotr Mańkowski z Główczyc, Mateusz Miotk z Gdańska, Michał Kouba z Gdańska oraz Jeremi Lewandowski. W tak pełnym składzie rywalizowali z doświadczonymi tancerzami z grupy Husaria z Warszawy. Warto podkreślić, że reprezentanci Haribo Crew mieli również okazję do dopingowania swojego trenera w kategorii dla ekip tanecznych.

Poniżej link do walk:
Półfinał Bgirl Sandi vs Bgirl Julietta ( Gmina Słupsk)

http://www.youtube.com/watch?v=LTMg9NQyZZU
Haribo Crew Bboys vs Husaria Warszawa
trailer Pawlotti Hario Crew

http://www.youtube.com/watch?v=ctzejtGic8E

Bale Integracyjne Seniorów

           Został rozpoczęty sezon Balów Integracyjnych Seniorów w okresie jesienno -zimowym. W miniony weekend odbyły się bale seniorów w miejscowościach Karzcinie i Gałęzinowie. Mieszkańcy sołectw mieli okazję przy suto zastawionych stołach spotkać się ze znajomymi i przyjaciółmi. Były wspomnienia, śmiech i zabawa. Tak jak w poprzednich edycjach bali seniora, również w tym roku najmłodsi mieszkańcy przygotowali wraz z opiekunem świetlicy występy artystyczne. Zabawie towarzyszyły przyśpiewki i dobre humory. Dostojnym Jubilatom składano gratulacje i życzenia pomyślności i szczęścia.

Oficjalne otwarcie sali gimnastycznej i świetlicy wiejskiej we Włynkówku

Na plac przed szkołą, w sobotę 28 września 2013r. Przybyło kilkaset osób chcąc uczestniczyć w uroczystości oficjalnego oddania do użytku sali gimnastycznej oraz świetlicy wiejskiej, która powstała przy sali. Otwarcie nowych obiektów rozpoczęło się od hymnu państwowego oraz hymnu szkoły. W tym samym czasie wciągana była polska flaga na maszt, a przed budynek szkoły wyprowadzone były poczty sztandarowe wszystkich szkół gminy Słupsk. Po przywitaniu gości p.Wójt zaprosiła dzieci do przecięcia wstęgi, którą również trzymali uczniowie tutejszej szkoły. Następnie dyrektor szkoły Danuta Rozenek, sołtys Włynkówka Beata Grzech oraz generalny wykonawca Eugeniusz Walaszkowski odsłonili pamiątkową tablicę, która wisi przy wejściu do holu łączącego szkołę z salą gimnastyczną. Po tych dwóch symbolicznych akcentach ksiądz Mariusz Sitko poświęcił nowe obiekty, a goście udali się na salę gimnastyczną.

Tutaj odbyła się najważniejsza ceremonia, bo w jej trakcie mnóstwo było wspomnień, wzruszeń, podziękowań i gratulacji. Barbara Dykier, Wójt Gminy Słupsk, będąca również absolwentką szkoły we Włynkówku, nie kryła radości z powstania nowego obiektu. Za realizację inwestycji podziękowania odebrali Radni Gminy Słupsk, Mariusz Chmiel – były wójt, podczas którego kadencji rozpoczęła się budowa sali i świetlicy. Wyróżnieni zostali również wszyscy, którzy byli zaangażowani w proces inwestycyjny od przygotowania wniosków, projektów, przetargów aż po zakończenie budowy.
Z okazji otwarcia sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej we Włynkówku p. Wójt przekazała również pamiątkowy, symboliczny klucz na ręce Danuty Rozenek, dyrektor szkoły. Podobny klucz otrzymali wspólnie z okazji otwarcia świetlicy wiejskiej sołtys Włynkówka Beata Grzech, Zbigniew Podolak dyrektor GOKu w Głobnie oraz nowa opiekun świetlicy Małgorzata Gawin.

Uroczystość swoją obecnością uświetnił wicemarszałek województwa Czesław Elzanowski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Kazimierz Plocke, a w imieniu niemogącego przybyć osobiście starosty powiatu słupskiego Sławomira Ziemianowicza, gratulacje odczytał radny powiatu słupskiego Marcin Białas. Swoją radość wyrazili również uczniowie prezentując specjalnie przygotowany na tę okazję występ, w który aktywnie zaangażowani byli także nauczyciele szkoły.
Po gratulacjach i podziękowaniach na sali gimnastycznej, wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek do świetlicy wiejskiej. Świętowanie otwarcia nowych obiektów trwało do późnych godzin wieczornych, bo w świetlicy została zorganizowana zabawa taneczna.