„ZaRadni” zagrali dla najmłodszych

DSC_1245

„Zamieszanie na kramie” to piękne widowisko muzyczne, które ponad 500 dzieci obejrzało w hali widowiskowo-sportowej w Jezierzycach. Tradycyjnie jak co roku Stowarzyszenie „Dobre Serca”, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk oraz grupa teatralna „ZaRadni” przygotowali bal integracyjny dla najmłodszych mieszkańców gminy Słupsk. Po raz piąty „ZaRadni” przygotowali przedstawienie wg scenariusza i w reżyserii Hajki Święch. Jubileuszowe przedstawienie, którego akcja dzieje się w małym miasteczku na ryneczku to korowód barwnych postaci. Pośród bogato zastawionych kramów przewijały się straganiarki, kupujący, dzieci i… artyści cyrkowi. Aktorzy wraz z dziećmi siedzącymi na widowni śpiewali znane wyliczanki dziecięce, wciągając widownię do wspólnej zabawy.

Jak zwykle św. Mikołaj zgodził się dotrzeć do Jezierzyc wyjątkowo w lutym i rozdać dzieciom prezenty tuż po przedstawieniu. Później do tańca i zabawy zachęcały panie nauczycielki z Zespołu Szkół w Siemianicach. Każde dziecko mogło liczyć na słodką bułkę i sok. Dzieci opuszczały jezierzycką halę z wyraźnie zadowolonymi minami. Niestety następna bajka dopiero za rok.

Więcej zdjęć w zakładce galerie

Dzień kobiet z MISS

Centrum Kultury w Głobinie postanowiło w wyjątkowy spośród uczcić Dzień Kobiet. 8 marca w Parku Wodnym Redzikowo odbędzie się casting do wyborów MISS Ziemi Pomorskiej i MISS Nastolatek Ziemi Pomorskiej. Zapraszamy wszystkie bezdzietne panny z całego regionu w wieku 15-25 lat do wzięcia udziału w castingu. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerami telefonów podanymi na plakacie oraz pod adresem mailowym biuro.impresario@wp.pl

Kandydatki mogą zgłaszać się również w dniu imprezy na godzinę przed rozpoczęciem. Aby wziąć udział w castingu, dziewczęta powinny zabrać ze sobą buty na obcasie, sukienkę koktajlową oraz strój kąpielowy.

Jednocześnie zapraszamy wszystkich, którzy zechcą kibicować kandydatkom. Casting rozpoczyna się o godzinie 14:00.

     21 lutego przed najmłodszymi widzami z terenu gminy Słupsk zaprezentuje się grupa „ZaRadni” złożona z Radnych Gminy Słupsk, kierownictwa Urzędu Gminy Słupsk oraz kierowników jednostek gminnych. O scenariusz po raz kolejny zadbała Hajka Święch z Centrum Kultury w Głobinie. Hajka jest również reżyserem widowiska. Jak sama mówi, praca z takimi aktorami to sama przyjemność. „Zamieszanie Na Kramie” odbędzie się w hali widowiskowo – sportowej w Jezierzycach. Po spektaklu odbędzie się zabawa dla dzieci. Zapraszamy widzów z całego regionu na godzinę 14:00. Wstęp wolny.