Redęcin najlepszy w turnieju sołectw

W sobotnie popołudnie 9 sołectw wystartowało w kolejnej IV już edycji Gminnego Turnieju Sołectw. W trakcie Turnieju emocji nie zabrakło. W 6 przygotowanych przez Centrum Kultury w Głobinie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji  konkurencjach należało wykazać się nie tylko zręcznością, sprawnością, wytrzymałością ale i ….poczuciem humoru. Zadaniami zawodników było przejechanie jak najwolniej wyznaczonej odległości na rowerze, zmierzenie się z slalomem, rzutami do kosza, ringo, żonglowanie piłką, oraz specjalna konkurencja, w której należało się wykazać poczuciem humoru – do wyświetlonego rysunku satyrycznego trzeba było w „dymku” wymyślić  swój tekst.  Po zaciętej i wyrównanej walce na podium znalazł się Redęcin wyprzedzając Gać i  Krępę Słupską. Miłym akcentem turnieju był głośny i kulturalny doping, a na szczególne uznanie zasługują kibice z Krępy Słupskiej – laureaci nagrody za najlepsze kibicowanie. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali nagrody rzeczowe, a dla czołowych  miejsc dodatkowo  okazałe puchary.

 

Wyniki

Miejsce I             Redęcin 44,5p

Miejsce II            Gać 37p

Miejsce III           Krępa Słupska 36,5p

Miejsce IV           Jezierzyce     33p

Miejsce V            Bukówka i Jezierzyce Os. 31p.

Miejsce VII          Strzelino, Redzikowo Os 28p.

Miejsce IX           Stanięcino    19p

IV Mistrzostwa Gminy Słupsk w Tenisie Stołowym

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Słupsk byli organizatorami IV Mistrzostw Gminy w Tenisie Stołowym. Zawody tradycyjnie odbyły się w hali widowiskowo-sportowej w Jezierzycach. Do rywalizacji przystąpiło ponad 30 zawodników z kilkunastu sołectw. Mecze toczyły się na siedmiu stołach do trzech wygranych setów. W kategorii szkół podstawowych w kategorii dziewcząt wygrała Samanta Muca (Redęcin), przed Moniką Kubacką (Krępa Słupska). Rywalizację wśród chłopców zwycięsko rozstrzygnął Michał Białkowski (Głobino), wyprzedzając kolejno: Kewina Poświętnego (Głobino) i Jana Piekarskiego (Głobino). W kategorii szkół gimnazjalnych do rywalizacji dziewcząt zgłosiła się tylko 1 zawodniczka, czyli Iza Kubacka z Krępy Słupskiej. Organizatorzy zdecydowali o dokooptowaniu jej do turniejowej drabinki chłopców. Iza potwierdziła swój nieprzeciętny tenisowy talent zostawiając w pokonanym polu wszystkich chłopców. Wśród nich zaś najlepszym okazał się    Bartłomiej Winiarski (Redęcin). Drugie miejsce zajął Filip Szewczyk (Głobino), trzecie Bartosz Weber (Grąsino). Warto podkreślić fakt, że zwycięzca w tej kategorii, czyli Bartłomiej Winiarski już po raz czwarty okazał się mistrzem gminy. Zacięta rywalizacja toczyła się w kategorii OPEN. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium w tym roku zameldował się Adam Kubacki (Krępa Słupska). Drugie miejsce dla sołectwa Swołowo wywalczył Arkadiusz Ptaszkowski, a trzecie powędrowało do Redzikowa Osiedle, a konkretnie Dariusza Brodzika. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Funkcję sędziego zawodów pełnił znany animator tenisa stołowego i sportu Mirosław Gintrowicz.

Dzień 8 marca – Dzień Kobiet obchodzony był w wielu miejscowościach naszej gminy. Do świetlic wiejskich licznie przybyły Panie, aby wziąć udział w przygotowanych dla nich atrakcjach. Nie zabrakło poczęstunku, konkursów, występów i wspólnego śpiewania a także symbolicznego kwiatka.