Festyn Sportowo-Rekreacyjny w Siemianicach

W parku w Siemianicach na placu gier i zabaw odbył się 11 sierpnia festyn zorganizowany dla dzieci przez Radę Sołecką. Okazją ku temu było oficjalne oddanie do użytku tego nowego miejsca rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców, sfinansowanego częściowo ze środków zewnętrznych. W powstanie placu mocno zaangażowali się szczególnie radni z Siemianic pani Zofia Pietrzak i pan Antoni Sobczyk wraz z Rada Sołecką. Po symbolicznym przecięciu wstegi przez dzieci i p. Wójt Barbarę Dykier oraz poświęceniu placu przez Ks. Proboszcza Mirosława Koniecznego rozpoczął się blok atrakcji dla dzieci przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Słupsk. Nie zabrakło konkurencji zarówno plastycznych jak i zręcznościowych z nagrodami dla każdego z uczestników. Na dzieci czekał pokaz gigantycznych baniek, najmniejsi zaś mieli okazję poszaleć w zamku dmuchanym. W trakcie imprezy zbierano także propozycje na nazwę placu. Komisji złożonej z p. Wójt, radnych , przedstawicieli Rady Sołeckiej i Dyrektora GOK-u najbardziej spodobała się nazwa”Plac pod brzozami”

Turniej Sołectw w Jezierzycach

Dziesięć pięcioosobowych reprezentacji stanęło na starcie Letniego Turnieju Sołectw, który odbył się w dniu 10 sierpnia na boisku Klubu Sportowego Stal w Jezierzycach. Po oficjalnym rozpoczęciu którego dokonała Wójt Gminy Słupsk Barbara Dykier przystąpiono do rywalizacji. Uczestnikom przyszło zmierzyć się w dziewięciu konkurencjach przygotowanych przez organizatorów czyli Gminę Słupsk i Gminny Ośrodek Kultury Gminy Słupsk w Głobinie. Zawodnicy musieli wykazać się nie lada wszechstronnością. Zadaniami jakie przed nimi postawiono były: strzelanie z łuku do tarczy, rzut do kosza, rzut ringo, rzut wałkiem do manekina (konkurencja dla Pań), walka „gladiatorów” na specjalnej platformie, hula-hop, bieg w dwuosobowych spodniach, oraz przeciąganie liny. Drużyny walczyły zaciekle do samego końca. Najwięcej emocji wzbudziła konkurencja „gladiatorzy” w której doszło do kilku niezwykle zaciętych pojedynków. Kilkuminutową walkę w półfinale stoczyli zawodnicy ze Strzelina i Włynkówka, niemniej zacięta była walka finałowa pomiędzy Strzelinem i Krępą Słupską. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanęło Włynkówko z 70 punktami wyprzedzając Strzelino (60,5p) i Redęcin (58,5p). Kolejne miejsca zajęli: Bukówka (55p), Gałęzinowo (47,5p), Jezierzyce Osiedle (41,5p), Jezierzyce SHR (40p) i Krępa Słupska (40p), Redzikowo (28p) , Wiklino (26,5p). Turniej Sołectw zakończony został zabawa taneczną którą poprowadził zespół „Twins”.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy zaangażowania i postawy fair play oraz zapraszamy na kolejną edycję. Serdeczne podziękowania za pomoc przy organizacji kierujemy do radnych z Jezierzyc i Bukówki – Dariusza Perlańskiego i Marka Jankowskiego, Rady Osiedla Jezierzyce z Przewodniczącym Jackiem Perlańskim na czele, Koła Gospodyń Wiejskich oraz wolontariuszy z klubu „Stal Jezierzyce”.

Więcej zdjęć w zakładce GALERIE

Warsztaty z wytwarzania sztucznej biżuterii

Od sierpnia br. w świetlicach wiejskich rozpoczął się ciąg dalszy objazdowych warsztatów z wytwarzania sztucznej biżuterii. W trakcie zajęć uczestnicy mają możliwość własnoręcznego wykonania kolczyków i bajecznie kolorowych bransoletek, które przechodzą na ich własność. Spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców poszczególnych miejscowości. W tym miesiącu zajęcia odbyły się w Redzikowie, Włynkowie, Lubuczewie oraz Wiklinie, a planowane są w Warblewie i Gałęzinowie.

Zapraszamy do udziału w konkursie

Konkurs na nazwę dla miejsca rekreacyjno – wypoczynkowego

w Krępie Słupskiej.

Stowarzyszenie „Nasza Krępa” zaprasza do udziału w konkursie na nazwę dla miejsca rekreacyjno – wypoczynkowegow Krępie Słupskiej. Konkurs realizowany jest w ramach projektu pn. „Małpi gaj, czyli podniesienie atrakcyjności oraz rozwój turystyczny miejscowości Krępa Słupska poprzez budowę małej infrastruktury w postaci 1 miejsca rekreacyjno- wypoczynkowego dla turystów i mieszkańców oraz organizację 1 imprezy promocyjno – integracyjnej dla turystów i mieszkańców miejscowości Krępa Słupska” współfinansowanego ze środków Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013, Oś 4 LEADER w ramach „Małych projektów”. Celem głównym operacji jest rozwój turystyczny oraz podniesienie atrakcyjności turystycznej miejscowości Krępa Słupska, a także poprawa, jakości życia jej mieszkańców poprzez upowszechnianie aktywnych form turystyki i rekreacji – utworzenie miejsca sprzyjającego aktywności ruchowej i wypoczynkowi.

Termin realizacji konkursu: 1.08.2013 – 29.08. 2013

 

regulamin 1

Geocaching – mój sposób na nudę

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Słupsk w Głobinie z przyjemnością informuje, że złożony w Partnerstwie Dorzecza Słupi w ramach naborów tematycznych wniosek pod nazwą „Geocaching – mój sposób na nudę” otrzymał 72,67 punktów i został rekomendowany do dofinansowania w zakresie „Małych Projektów”. We wniosku o wartości całkowitej 18 972 złotych ubiegaliśmy się o 12 038,00 zł. Projekt realizowany będzie od maja do października 2014 roku.

Celem projektu jest promocja aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu na terenie Gminy Słupsk, poprzez założenie skrzynek geocachingowych oraz przeprowadzenie warsztatów. W ramach projektu w 15 miejscowościach Gminy Słupsk zorganizowane zostaną warsztaty geocachingu dla minimum 10 osobowych grup mieszkańców (dzieci, młodzież , dorośli). Warsztaty składać się będą z dwóch spotkań. W ramach pierwszego z nich uczestnicy zostaną zapoznani z tym co to jest geocaching, na czym polega, jak wyglądają skrzynki, jak się je zakłada oraz jak ich szukać. Zostaną poinformowani o tym gdzie znaleźć koordynaty założonych skrzynek, a także zostaną zapoznani z możliwościami geocachingu na terenie PDS – skrzynki założone w ramach projektu „Zielone Serce Pomorza” Przeprowadzone zostaną także zajęcia praktyczne w terenie – poszukiwanie przykładowych skrzynek. Drugie spotkanie to zajęcia praktyczne z elementem rywalizacji. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy. Zadaniem każdej z nich będzie założenie swojej skrzynki oraz ustalenie jej koordynatów. Następnie zadaniem drużyny przeciwnej będzie odnalezienie założonej przez rywali skrzynki. W ramach drugiego spotkania odbędą się także krótkie zajęcia z pracownikiem Zespołu Parków Krajobrazowych odnośnie zachowania się w terenie, poszanowania przyrody oraz postaw proekologicznych.

Geocaching jest to zabawa w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS. Ideą przewodnią jest znalezienie ukrytego wcześniej w terenie pojemnika (nazywanego „geocache”) i odnotowanie tego faktu na specjalnej stronie internetowej. Geocaching jest zabawą międzynarodową kierowaną do poszukiwaczy przygód w każdym wieku.

W ramach projektu zostanie założonych na terenie Gminy Słupsk 20 oficjalnych skrzynek geocachingowych które zostaną zarejestrowane na stronie www.opencaching.pl.