Ustrzelili puchary

  Zeszłoroczne Mistrzostwa Gminy Słupsk w Strzelectwie okazały się strzałem w dziesiątkę. Gminny Ośrodek Kultury, Straż Gminna oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizowali drugą edycję zawodów, która odbyła się 24 maja 2014r. Tak jak ostatnio gościliśmy w strzelnicy Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski”. W mistrzostwach wzięły udział trzyosobowe reprezentacje sołectw gminy Słupsk oraz jednostek gminnych.

Pod okiem zawodowych sędziów, każda drużyna oddawała 10 strzałów z karabinu KBKS oraz 7 strzałów z pistoletu sportowego. Suma zdobytych punktów zadecydowała o następującej kolejności drużyn:

1. SP Włynkówko

2. Redzikowo Osiedle

3. Wieszyno

4. Jezierzyce Osiedle

5. Strzelino

6. GOK

7. Warblewo

8. ZS Siemianice

9. Sołectwo Redzikowo

10. Wiklino

11. Siemianice

12. Stanięcino

13. OsiR

14. Kukowo

15.       – Włynkówko

            – Rada Gminy

16. Straż Gminna

17. Krępa Słupska

3 najlepsze drużyny – karabin KBKS to:

1. SP Włynkówko

2.         – Wieszyno

            – Strzelino

3. Sołectwo Redzikowo

 3 najlepsze drużyny – pistolet sportowy

1. Jezierzyce Osiedle

2. Siemianice

3. Redzikowo Osiedle

Kategorie indywidualne:

Karabin KBKS

1. Ryszard Rutkowski

2. Bogumiła Groszek

3. Michał Jaworski

Pistolet sportowy

1. Ernest Goleniewski

2. Czesław Bazyk

3. Radosław Dziduch

Najlepszym zawodnikiem został Ernest Goleniewski, a najlepszą zawodniczką Bogumiła Groszek.

Tytułu mistrzowskiego broniła Straż Gminna, której w tym roku udało się zająć dopiero przedostatnie miejsce, co było sporym zaskoczeniem. Trzeba jednak podkreślić fakt, że komendant straży, Marek Filipczak nie zdecydował się wziąć udziału w mistrzostwach.

Zwycięzcy w swoich kategoriach otrzymali puchary oraz dyplomy.

„Z Rybą za Pan Brat”

 

7 czerwca gmina Słupsk organizuje przed Parkiem Wodnym w Redzikowie imprezę pod nazwą „Z Rybą za Pan Brat”, będącą zarazem Dniem Mieszkańca Gminy Słupsk. Nadrzędnym celem, jaki chcemy osiągnąć to zachowanie rodzinnego charakteru imprezy. Zapraszamy zatem całe rodziny. Zapewniamy, że każdy z naszych gości znajdzie coś atrakcyjnego dla siebie.

Już o poranku przeprowadzony będzie turniej wędkarski. Stoiska gastronomiczne będą do dyspozycji gości od godziny 13:00. Oficjalne otwarcie imprezy zaplanowane jest na godzinę 14:00. W programie przewidzianych jest mnóstwo atrakcji. Każde dziecko będzie mogło skorzystać z darmowej „Strefy Malucha”, w której ofercie będą zjeżdżalnie, zamki, trampolina, gry, zabawy i konkursy z nagrodami. Na scenie przeprowadzony będzie rodzinny turniej, w którym udział będą mogli wziąć rodzice z dziećmi. Ponadto zaplanowane są występy zespołów, konkurs kulinarny „Z Rybą na Ty”, będzie też wydanych 1000 porcji zupy rybnej. Każdy, kto przybędzie na plac przed Parkiem Wodnym w Redzikowie 7 czerwca, będzie miał okazję wziąć udział w licznych konkursach, w których do zdobycia będzie mnóstwo upominków. W trakcie festynu odbędzie się losowanie nagrody w konkursie z broszury budżetowej, która była wysłana do wszystkich mieszkańców gminy Słupsk. Imprezę zakończą 2 występy: koncert zespołu THE POSTMAN, którzy reklamują się jako „Beatlesi z Polkowic” oraz zabawa taneczna, do której grać będzie zespół One Moment. Zapraszamy 7 czerwca na plac przed Parkiem Wodnym w Redzikowie. Pragniemy, by ten dzień stał się wspólnym świętem całej społeczności zarówno  gminnej jak i osób z terenu Słowińskiej Grupy Rybackiej i nabrał rodzinnego charakteru.

Realizacja projektu jest współfinansowana przez Unię Europejska ze środków finansowych  Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo.

Regulamin konkurs wędkarski

Regulamin Konkurs Kulinarny

Pieszy rajd na orientację w Bydlinie

      Rajdy na orientację od lat mają swoich zwolenników. Poszukiwanie punktów rozstawionych w nieznanym terenie to wyzwanie dla młodszych i starszych . Liczy się przede wszystkim poprawność zaliczenia punktów kontrolnych,  a w drugiej kolejności czas przejścia trasy. W szkole często brakuje czasu na pracę  z mapą w terenie, nasze rajdy dają taką możliwość.

Wiosenny rajd na  orientację zgromadził około 100 uczestników, głównie dzieci i młodzieży z opiekunami z Ustki, Jezierzyc, Grąsina, Bydlina, Strzelina, Włynkówka, Starkowa. Organizatorzy przygotowali cztery trasy: TP dla początkujących (dzieci ze szkół podstawowych z opiekunami), TD- trasa dzieci, osobno punktowana dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów oraz TO- trasa otwarta. W kategorii szkół podstawowych nie do pobicia okazała się liczna drużyna ze Szkoły Podstawowej  nr 2 z Ustki, taki wynik to zasługa pani Hanny Kostrzewskiej, nauczycielki przyrody, która sama jest turystką  i potrafi zmotywować dzieci do spędzania wolnego czasu na łonie przyrody.

     Trasa rajdu biegła wzdłuż rzeki Słupi i jej dopływu Gnilnej, uważni obserwatorzy mogli podziwiać piękne buczyny na nadrzecznych skarpach, podmokłe łęgi czy  ślady działalności bobrów, a w samym korycie rzeki włosieniczniki (jaskry wodne), które kwalifikują naszą rzekę do  chronionych siedlisk w ramach sieci Natura 2000.

Wśród organizatorów imprezy oprócz pomysłodawców czyli Gminnego Ośrodka Kultury  Gminy Słupsk i Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” znaleźli się także: Starostwo Powiatowe w Słupsku, Nadleśnictwo Ustka oraz Sołectwo Bydlino. Podziękowania należą się Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich  za poczęstunek a Strażakom z Włynkówka za zabezpieczenie trasy.

Wyniki Wiosennego Rajdu na Orientację:

Trasa poczatkująca TP :

I miejsce – SP nr 2 w Ustce

II miejsce – SP nr 2 w Ustce

III miejsce – SP nr 2 w Ustce

VI miejsce – świetlica w Grąsinie.

Trasa TD Szkoła Podstawowa:

 I miejsce – SP nr 2 w Ustce  (Mateusz Frankiewicz, Natalia Stachowiak, Milena Wasylko)

II miejsce – SP nr 2 w Ustce (Kinga Latos, Patryk Gołąb, Nikola Kruszewska, Wanesa Szyc)

III miejsce – SP nr 2 w Ustce ( Mikołaj Mordol, Jakub Brzóska, Igor Rodziński, Konrad Kiedrowicz, Maks Rządkowski)

Trasa TD Gimnazjum:

 I miejsce – Gimnazjum w Starkowie ( Wiktor Wysiński)

II miejsce – Świetlica w Grąsinie (Marcin Kostrzewski, Jakub Grabowski)

III miejsce – Świetlica w Bydlinie ( Kacper Stankiewicz, Ola Stankiewicz)

 Gościło nas na swoim terenie Nadleśnictwo Ustka.

Śpiewająca Ryba w porcie Włynkówko

W ramach programu „Z Rybą Za Pan Brat”, realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Słupsk, odbył się festiwal piosenki szantowej „Śpiewająca Ryba”. Do konkursu zgłosiło się ponad 30 wykonawców z całego powiatu. W różnych kategoriach wiekowych zaprezentowali się soliści oraz zespoły. W jury zasiadło 3 muzyków:

– Krzysztof Piechota – przewodniczący

– Zbigniew Maciąg

– Krzysztof Szpot

Poniżej wyniki przeglądu:

  • Soliści:

Klasy I – III:

1. Nie przyznano nagrody

2. Roksana Garbolińska – SP w Zaleskich

3. Zosia Stola – SP Wytowno

Klasy IV – VI

1. Ex aequo:

            – Roksana Białek – Centrum Kultury gm. Ustka

            – Julia Skalska – Centrum Artystyczne WERRA ART Music Ustka

2. Klaudia Otowicz – Gałęzinowo / Centrum Artystyczne WERRA ART Music Ustka

3. Julia Kuśmierek – Zespół Szkół Samorządowych w Kobylnicy

Gimnazja

1. Ex aequo:

            – Zuzanna Gadomska – Centrum Kultury gm. Ustka

            – Ewelina Bogucka – Gimnazjum w Ustce

2. Katarzyna Dacków – Centrum Artystyczne WERRA ART Music Ustka

3. Ringo Todorović – Gimnazjum Jezierzyce

  • Zespoły

Szkoła podstawowa:

1. Ostinato – SP 10 w Słupsku

2. Urwisy – SP 3 Słupsk

3. Świerszcze – GOK Gmina Słupsk

Gimnazja

1. Nie przyznano nagrody

2. Seccus – Gimnazjum nr 2 w Słupsku

3. Muszelki – Gimnazjum w Ustce

Haribo Crew na meczu Energa Czarni Słupsk – Trefl Sopot

        W minioną środę tj. 07.05.2014r. grupa breakdance Haribo Crew zaprezentowała swoje umiejętności w czasie przerwy na meczu Energa Czarni Słupsk – Trefl Sopot. Na tą okazję tancerze przygotowali pokaz w oparciu o wspólną choreografię i umiejętności akrobatyczne. Gminę Słupsk reprezentowali: Julia Kalata, Aleksandra Malińska oraz Radek Faryna, którzy wraz ze swoimi kolegami ze Słupska uświetnili mecz koszykówki.