Ferie w świetlicach

Zakończono zajęcia zimowe typu półkolonijnego dofinansowane w ramach Gminnego Programu Profilaktyki Uzależnień z GPRA w 10 miejscowościach w świetlicach wiejskich Gminy Słupsk.; W okresie tym dzieci i młodzież miały zorganizowane zajęcia prowadzone od poniedziałku do soboty w godz 9:00 -15:00.

Zajęcia odbywały sie w następujących miejscowościach: Grąsino, Redęcin, Redzikowo, Bukówka, Swołowo, Wieszyno, KrępaSłupska, Kusowo ,Siemianice ,Wrzeście SP.

Podczas 10 dniowych półkolonii zimowych każda z w.w świetlic przeprowadziła programy profilaktyczne dla uczestników, których celem było uświadomienie, poszerzenie wiedzy o uzależnieniach i niebezpieczeństwach z nimi związanymi. Zorganizowano szereg spotkań z funkcjonariuszami policji KMP -Słupsk o tematyce „Bezpieczne Ferie”, z przedstawicielami Schroniska Zwierząt na temat dokarmiania i opieki nad zwierzętami w okresie zimy, ze strażakami OSP- na temat ognisk i zabaw na „dzikich” lodowiskach, Joanitami -Pierwsza pomoc przed medyczna. Organizowane były zajęcia plastyczne, kulinarne i integracyjne, rozwijające pamięć i koncentrację, zabawy ruchowe połączone z muzyką, muzyczne z nauką na instrumencie ,komputerowe z dostępem do Internetu, spacery, zabawy na powietrzu, bale karnawałowe, ogniska i liczne kuligi, które tego roku cieszyły się szerokim zainteresowaniem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zajęcia z rękodzielnictwa- plastycznego i konkursy z różnych dziedzin. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kulinarne, które odbywały się w kuchni świetlicy. Zmagano się z przepisami przeróżnych ciast, ciasteczek, deserów, ale w menu odnaleźć można było sałatki , przekąski, pizze oraz frytki. Celem zajęć było stworzenie dzieciom warunków do ciekawego i aktywnego spędzania wolnego czasu, stymulowanie rozwoju umysłowego i fizycznego. Zajęcia przebiegały zgodnie z wcześniej założonymi planami zajęć typu półkolonijnego dopasowane do form wypoczynku i spędzania wolnego czasu do oczekiwań jej uczestników oraz ich rodziców. Śledząc pomysły spędzania wolnego czasu wzorem lat poprzednich mogliśmy liczyć na szeroki wachlarz zajęć. Szczególnie wyczekiwanymi zajęciami były „zajęcia wyjazdowe” do ogólnie dostępnych atrakcji wraz z ciekawymi zajęciami dla najmłodszych. Z takich zajęć skorzystało 9 na 10 świetlic, niektóre kilkakrotnie. Świetlice skorzystały z propozycji Muzeum Pomorza Środkowego, Zagrody Albrechta, Multikina w Słupsku, Doliny Charlotty, Parku Wodnego Redzikowo, a także z Parku Doliny Słupi. Uczestnicy mogli w sposób bezpieczny i atrakcyjny spędzić czas wolny od zajęć szkolnych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rozgrywki sportowe: gra w ping-ponga, piłkarzyki, darth czy ostatnio cieszące się dużym zainteresowaniem gry X-boxa. Integracja odbywała się także między świetlicami sąsiadującymi, gdzie jedni gościli, a drudzy byli gośćmi.

V Całoroczny Turniej Sołectw Gminy Słupsk

Gmina Słupsk wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury Gminy Słupsk ogłaszają V Całoroczny Turniej Sołectw Gminy Słupsk. W turnieju punktowane będą objęte regulaminem działania sołectw począwszy od 1 stycznia 2013 do dnia 15 grudnia 2013 roku. Zgłoszenia do Turnieju należy składać w GOK-u do 28 lutego 2013 roku. Do ich składania uprawinieni są sołtysi i przewodniczący Rad Osiedla.. Ogłoszenie wyników nastąpi w trakcie Powiatowego Przeglądu Kół Gospodyń Wiejskich w lutym 2014 roku.

Regulamin

VIII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich- Jezierzyce 09.02.2013 r.

dsc_0704W dniu 9 lutego w hali widowiskowo-sportowej w Jezierzycach odbył się VIII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Wzięło w nim udział siedem kół z terenu powiatu słupskiego – z Biesowic, Kusowa, Kobylnicy, Objazdy, Stowięcina, Damnicy i Łupawy. Uczestnicy musieli zaprezentować się w pięciu konkurencjach. Organizatorzy tym razem zdecydowali, że najlepszemu kołu zostanie przyznane Grand Prix i nagroda Starosty Słupskiego w wysokości 3 tys. zł, ponadto w każdej konkurencji zostanie wyłoniony zwycięzca, który odbierze nagrodę rzeczową. Główny laureat pojedzie na turniej wojewódzki.

Koła rywalizowały w wypieku chleba, prezentacji tablicy – wizytówki koła gospodyń – konkurencja polegała na graficznym przedstawieniu działalności koła, a następnie jeszcze jej atrakcyjnym omówieniu), prezentacji wymyślonego kapelusza, w śpiewie piosenek ludowych i dowolnych oraz w tańcu. Za najsmaczniejszy uznano chleb wiejski ziemniaczany, który przywiozło do Jezierzyc koło z Damnicy. Inne koła chwaliły się chlebem z płatkami owsianymi (Kobylnica), chlebem o nazwie „Fantazja dziadunia” (Biesowice), codziennym („Dolina Łupawy”), wiejskim (Objazda), „Babci Reni” (Stowięcino) i kusowskim (Kusowo).

W prezentacji tablicy- wizytówki koła – zwyciężyło KGW ze Stowięcina (gm. Główczyce), kapelusza – KGW w Kusowie ( gm. Słupsk), a najlepiej zaśpiewały dwie piosenki – panie z KGW „Dolina Łupawy” z gminy Potęgowo. W tańcu bawarskim najlepsza okazała się Kobylnica. Inne koła popisywały się w polce, kujawiaku, hiszpańskim i greckim.

Zmagającym się w Turnieju Kołom gorąco dopingowała licznie przybyła publiczność, wśród której zasiedli także przedstawiciele władz powiatowych i gminnych między innymi: Sławomir Ziemianowicz, Zdzisław Kołodziejski, Barbara Dykier. Imprezę uświetnił swoją obecnością także senator Kazimierz Kleina, wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke, który wręczył medale „Zasłużony dla rolnictwa” Danucie Rybie z Lubuczewa oraz Agnieszce Mróz ze Strzelinka w uznaniu ich działalności na polu agroturystyki.

Podczas imprezy można było się także zaopatrzyć w wypieki Koła Gospodyń Wiejskich z Jezierzyc , obejrzeć wystawę malarstwa i fotografii będącą pokłosiem międzynarodowego pleneru malarsko-fotograficznego „Rybaczenie” 2012 zorganizowanego przez Słupski Ośrodek Kultury, a także potańczyć w trakcie występu zespołu wokalnego Bierkowianki.

Turniej KGW jest imprezą cykliczną organizowaną przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, Oddział w Strzelinie, Gminę Słupsk, Gminny Ośrodek Kultury w Głobinie oraz Starostwo Powiatowe w Słupsku.

Wiecej zdjęć w Galeria

„Jak zwierzęta na Mikołaja czekały”- Jezierzyce 02.02.2013r.

„Jak zwierzęta na Mikołaja czekały”

Po raz kolejny Stowarzyszenie Dobre Serca, Gminny Ośrodek Kultury oraz GOPS, a przede wszystkim radni Gminy Słupsk, Dyrektorzy i Prezesi Spółek Gminnych i Szkół praz pracownicy urzędu wystawili bajkę podczas balu integracyjnego, który odbył się 2 lutego w hali sportowo-widowiskowej w Jezierzycach.

Przedstawienie w oparciu o własny scenariusz wyreżyserowała Hajka Święch.

„Ponieważ rok temu miałam przyjemność realizować bajkę z tą wspaniałą grupą, poznałam dobre umiejętności i osobowości aktorów, dlatego pisząc scenariusz do tegorocznej bajki miałam ułatwione zadanie. Postacie z bajki to zwierzęta, w które wcielili się aktorzy. Jestem pełna uznania dla artystów- amatorów, którzy włożyli ogrom pracy i serca w tworzeniu spektaklu. Dziękujemy całej grupie za świetną atmosferę na próbach i wybitne kreacje aktorskie”.- komentowała po przedstawieniu Hajka Święch.

Próby, które trwały od kilku tygodni przyniosły rezultat wspaniałej gry aktorskiej. Tegoroczną bajkę obejrzało ponad 300 małych widzów. Publiczność nagradzała wszystkich aktorów gromkimi brawami. Ogromną atrakcją były postacie zwierząt, które po przedstawieniu chętnie pozowały do zdjęć z maluchami.

Więcej zdjęć w zakładce GALERIE