Turniej Tańca Breakdance w Redzikowie – 18.11.2017

18.11.17 w Redzikowie odbyła się kolejna edycja Turnieju Tańca Breakdance „Listopadowa Rewolucja” . Zawodnicy stawili się zwarci i gotowi do kategorii 2 vs 2 Kids, 1vs1 Bgirls oraz 3vs3. Blisko 100 tancerzy  walczyło o miano numeru 1. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk razem z Haribo Crew ponownie stanęli na wysokości zadania. W sobotni wieczór nie zawiódł Dj Krystek, który kolejny raz swoimi utworami dawał energię tańczącym oraz publiczności. Sędziowie niejednokrotnie mieli ciężkie zadanie z podjęciem werdyktu, ponieważ jedną z zasad był brak remisów. Dzięki temu bboys i bgirls wychodząc na środek od progu prezentowali najlepsze ruchy. Z Gminy Słupsk zaprezentowało się blisko 40 uczestników trenujących pod okiem Pawła Kamińskiego na zajęciach w Głobinie i Jezierzycach

Po zakończeniu turnieju współorganizator Paweł Kamiński powiedział:

„Dziękuję wam, bboys i bgirls za to , że wybraliście Listopadową Rewolucję i mogliśmy spędzić ten czas razem. 
Miałem to szczęście , że impreza była dobrze przygotowana. Dziękuję całej fantastycznej ekipie, jaka mnie otacza. Dzięki temu mogłem oglądnąć każdą walkę i z zapałem podziwiać talent startujących. Niewidoczni, działali za główną sceną, przy zapisach itp. Dzięki wam szło to tak sprawnie. Dziękuję Maciejowi Flisakowi , Martynie , Darii , Juliannie i Wiki. Dziękuję rodzicom dzieci , młodzieży, uczestnikom zajęć Haribo za wspaniała oprawę w postaci braw emocji okrzyków.
Nie wierzyłem, że tak dużo ludzi wiedziało, kiedy krzyczeć uuuu , oooooo. Zwłaszcza mamy były mocno zaangażowane w doping uczestników. To było fantastyczne!”

Miejsce pierwsze w kat do 12 lat zdobyli 

– Marianna (trenująca na co dzień w Głobinie)  i Stachu 

kat. Bgirl 
– Julianna (Siemianice)

Kat. 3vs3 
– Patos , Fiksa , Ramzes 

Gratulacje!

Organizatorzy szczególne podziękowania kierują do Dyrekcji Zespołu Szkół w Redzikowie oraz jej pracowników za udostępnienie Sali i pomoc w organizacji turnieju. 

 

więcej zdjęć tutaj

Swołowska Gęsina

W miniony weekend Muzeum Kultury Ludowej Pomorza  w Swołowie zorganizowało coroczną imprezę  pod nazwą „Na Świętego Marcina najlepsza pomorska gęsina” Licznie przybyli zwiedzający mogli skosztować regionalnych wyrobów z gęsi – nie zabrakło okrasy, półgęsków, wędlin,  a także ciepłych potraw w tym pierogów z mięsem gęsim, pieczonych gęsich nóżek czy też piersi gęsiej z kaszą. Po posiłku rozgrzać się można było pysznym grzańcem na stoisku p. Feliksa Karnickiego z Głobina na bazie wina z jego winnicy oraz tłoczonego na zimno soku jabłkowego. Gminę Słupsk reprezentowały Koła Gospodyń Wiejskich oraz  Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk na którego stoisku można było obejrzeć wystawę prac ceramicznych, wystawę obrazów poplenerowych związanych ze Swołowem, a także posilić się chlebem ze smalcem. 11 listopada z okazji Święta Niepodległości na zwiedzających oczekiwały okolicznościowe kotyliony. Na scenie przygrywały zespoły  Tęgie Chłopy i Kołowrót, a wśród przybyłych gości dało się zauważyć między innymi  senatora Kazimierza Kleinę.

Szkolenia w Słowińskiej Grupie Rybackiej

Szkolenia z dotacji dla organizacji pozarządowych

Słowińska Grupa Rybacka zaprasza organizacje pozarządowe na spotkania informacyjne dotyczące planowanych na przyszły rok konkursów na organizację imprez promujących kulturę obszaru.

 

Szkolenia odbędą się  w 3 miejscowościach:

21.11.2017r.

– Ustka – miejsce szkolenia: Urząd Gminy Ustka, ul. Dunina 24, godz. 16:00

 

27.11.2017r.

– Słupsk –  miejsce szkolenia: Urząd Gminy Słupsk, ul. Sportowa 34, godz. 10:00

– Smołdzino – miejsce szkolenia: Urząd Gminy Smołdzino, ul. Kościuszki 3, godz. 14:00

 

Szkolenia adresowane są do: stowarzyszeń, fundacji, kół gospodyń wiejskich i innych organizacji pozarządowych działających na obszarze gmin: Ustka, Miasto Ustka, Kępice, Kobylnica, Smołdzino i Słupsk.

Udział w szkoleniu wymaga wcześniejszego zgłoszenia drogą telefoniczną pod nr: 516 559 181 lub mailową: biuro@sgr.org.pl lub e.laskowska@org.pl.