Casting w Redzikowie

DSC_1117

W dniu 22 stycznia 2016 roku po raz kolejny do Parku Wodnego w Redzikowie zawitały najpiękniejsze dziewczęta z rejonu Ziemi Słupskiej aby wziąć udział w castingu do wyborów Miss Polski Ziemi Pomorskiej , oraz Miss Polski Ziemi Pomorskiej Nastolatek. Dodatkowo po raz pierwszy przeprowadzony został także casting do wyborów Mister Poland Pomorza. Organizatorami byli Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk, Park Wodny w Redzikowie oraz Henryk Czoska – Agencja Imprez Artystycznych „Impresario” z Gdańska – regionalny organizator wyborów Miss Polski – przewodniczący Komisji. Do rywalizacji o awans do półfinałów stanęło 9 dziewcząt oraz dwóch panów. Dziewczęta zaprezentowały się w sukienkach koktajlowych, oraz dwuczęściowych kostiumach kąpielowych, panowie zaś w bokserkach. Oceniani byli między innymi przez Magdalenę Badulską – Wicemiss Ziemi Pomorskiej Nastolatek 2013, Miss Ziemi Lęborskiej Nastolatek 2013. Komisja ostatecznie podjęła decyzję o zakwalifikowaniu do dalszego etapu wszystkich uczestników castingu. Panie będą miały możliwość wzięcia udziału w wyborach półfinałowych, a najpiękniejsze z nich zaprezentują się na gali finałowej w maju.

więcej zdjęć

reportaż:

XVI Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

Bierkowianki CKiBP Gminy SłupskPrzeszło 130 uczestników wzięło udział w XVI Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w tym roku już po raz piąty w kościele parafialnym w Jezierzycach wypełnionym po brzegi publicznością. Organizatorem imprezy było Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk, patronat honorowy nad imprezą objęli Starosta Słupski Zdzisław Kołodziejski oraz Wójt Gminy Słupsk Barbara Dykier, zaś wsparcia finansowego udzieliło Centrum Edukacji Regionalnej. Uczestnicy rywalizowali w kategoriach: szkoły podstawowe do III klasy – soliści, szkoły podstawowe do III klasy – zespoły, szkoły podstawowe klasy IV-VI – soliści, szkoły ponadpodstawowe– soliści, szkoły ponadpodstawowe – zespoły, dorośli – soliści, dorośli – zespoły. W składzie profesjonalnego jury zasiedli: Andrzej Machutta – wieloletni wykładowca Akademii Pomorskiej, Tadeusz Picz – wirtuoz skrzypiec Filharmonii Simphonia Baltica oraz Piotr Mach – Koncertmistrz Polskiej Filharmoni Sinfonia Baltica w Słupsku. Po zakończeniu zmagań konkursowych, którym z uwagą przysłuchiwał się Wice-wójt Gminy Słupsk Bernard Rybak oraz licznie przybyli radni i sołtysi ogłoszenie wyników poprzedził występ Krzysztofa Szpota – usteckiego muzyka i wokalisty, laureata wielu konkursów ogólnopolskich, oraz Adama Wrońskiego – muzyka i reżysera.

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji przewodniczący jury Andrzej Machutta stwierdził, że poziom tego konkursu nadal rośnie z roku na rok, a wielu wykonań nie powstydziłyby się nawet profesjonalni artyści. Jury zdecydowało o przyznaniu specjalnej nagrody Zorzy Sędzickiej za  ilość i wysoki poziom przygotowanych przez nią wykonawców.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować za pomoc księdzu proboszczowi Feliksowi Samulakowi, Dyrektorowi ZS w Jezierzycach Tadeuszowi Frąckowskiemu, radnemu z Siemianic Antoniemu Sobczykowi oraz Arturowi Skrzybalskiemu – firma „Termix” z Siemianic.

Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek ma charakter cykliczny. Już teraz serdecznie zapraszamy na XVII jego edycję licząc na jeszcze większe zainteresowanie zarówno ze strony wykonawców jak i publiczności.

Grand Prix

Zespół „Bierkowianki”

Szkoły podstawowe do III klasy – soliści

Miejsce I – Igor Żółciński

Miejsce II – Zosia Stola

Miejsce III Agata Ujma

Szkoły podstawowe klasy IV-VI – soliści

Miejsce I – Płatwa Joanna

Miejsce II – Julia Wałcerz

Miejsce III – nie przyznano

Gimnazja/szkoły średnie

Miejsce I – Roksana Białek

Miejsce II – Nikola Kędra

Miejsce III – Karolina Oszmaniec

Wyróżnienia –  Ringo Todorovic , Dominika Knapik, Iga Klein

Dorośli – Soliści

Miejsce I – Justyna Perlańska

Miejsce II – Agnieszka Perkowska

Miejsce III – Wysogrodzka Małgorzata

Wyróżnienie – Stefan Mazur

Szkoła Podstawowa -Zespoły

Miejsce I – Mleczaki

Miejsce II – nie przyznano

Miejsce III  – nie przyznano

Gimnazja/szkoły średnie – zespoły

Miejsce I – Symulacja

Miejsce II – Świerszcze oraz duet Wiktoria Brych, Patryk Jaszek

Miejsce III – Iskierki

Wyróżnienie duet: Oliwia Lewińska i Marcelina Lewińska

Dorośli – zespoły

Miejsce I – Bierkowianki

Miejsce II – Babiniec

Miejsce III Pasjonata oraz Świtezianki

Wyróżnienia: Kępickie Blachy oraz Wiśta, Wio !

kukowo                Z wielką radością informujemy, że Koło Gospodyń Wiejskich w Kukowie zajęło III miejsce w Etapie Regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu na Wieniec Dożynkowy. Konkurs ogłoszony był przez redakcję portalu www.mojekgw.pl . Serdecznie gratulujemy.

Wyróżnienie dla Michała Wróbla

zdjMichał Wróbel z Głobina otrzymał wyróżnienie w XVI Ogólnopolskim Konkursie CERAMIONY który odbył się 18 grudnia 2015 roku w Elblągu. Na uznanie jury zasłużyły trzy jego prace wykonane w trakcie zajęć terapeutycznych dla osób niepełnosprawnych , odbywających się w pracowni ceramicznej w Głobinie pod okiem Tomasza Furmanka. Gratulujemy.