Sportowe Siemianice

      W Siemianicach powstało nowe boisko wielofunkcyjne. Oficjalne i uroczyste otwarcie obiektu odbyło się w sobotę, 23 sierpnia. Z tej okazji został również zorganizowany festyn sportowo – rekreacyjny. Swoich gości przywitali radni z Siemianic – Zofia Pietrzak i Antoni Sobczyk, który jest również sołtysem sołectwa Siemianice. Do przecięcia symbolicznej wstęgi zaprosili Barbarę Dykier, Wójta gminy Słupsk, radnych oraz miejscową młodzież i dzieci. Ksiądz Mirosław Konieczny, proboszcz tutejszej parafii poświęcił nowy obiekt.

Po otwarciu boiska Marian Kużel, Radny Gminy Słupsk dał pierwszy gwizdek, który był sygnałem do pierwszego strzału. Ten był dziełem p. wójt, a w bramce stał Antoni Sobczyk. Po chwili na boisku pojawili się piłkarze sołectwa, którzy w trakcie festynu rozgrywali turniej.

W tym czasie radni Zofia Pietrzak i Antoni Sobczyk złożyli podziękowania osobom, które przyczyniły się do powstania nowego boiska wielofunkcyjnego oraz innych inwestycji prowadzonych w całym sołectwie. Upominki otrzymali: Barbara Dykier, Wójt Gminy Słupsk, Radni Gminy Słupsk oraz Rada Sołecka Sołectwa Siemianice.

Na scenie i przed nią prezentowali się artyści, gł. z Siemianic. Na początku zaśpiewał chór Pasjonata pod kierunkiem Lilianny Zdolińskiej, zbierając burzę oklasków. Wychowanki miejscowej świetlicy, Natalia Dobies, Ola Kaliszczak i Dorota Dudzic również zaprezentowały swoje zdolności wokalne. Dziewczęta przygotowała Katarzyna Dębowska, opiekunka świetlicy w Siemianicach. Ania Rapa, oprócz tego, że zagrała na keyboardzie znane i popularne melodie, zaprezentowała również technikę gry na thereminie. Każdy ochotnik mógł spróbować swoich sił w grze na tym bezprzewodowym instrumencie.

W trakcie festynu można było skosztować specjałów przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich Siemianice oraz miejscowy Bar Bistro Fajrant. Dostępna była także Strefa Malucha, w której animatorki z Gminnego Ośrodka Kultury prowadziły gry, konkursy i zabawy dla najmłodszych. Obok wszystkie maluchy mogły skorzystać z bezpłatnych dmuchańców i trampoliny.

Zwieńczeniem festynu była zabawa taneczna, do której grał zespół Antares.

Więcej zdjęć TUTAJ

Dożynki Wojewódzkie już wkrótce

14 września 2014 roku w Starym Polu odbędą  się Samorządowo-Diecezjalne Dożynki Wojewódzkie. Zapraszamy szczególnie serdecznie do udziału w konkursie na wieniec dożynkowy. Mogą w nim wziąć udział wyłącznie wieńce konwencjonalne o w formie korony, o podstawie koła których wysokość nie przekracza 1,8 metra. Do wykonania użyte mogą być wyłącznie zboża, płody rolne, owoce, zioła i kwiaty uprawiane w regjonie pomorskim. W tym roku zorganizowany będzie zarówno transport autobusowy ( dla 50 osób) na dożynki  wojewódzkie jak i przewóz wieńców. Osoby chętne do udziału w dożynkach i  konkursie prosimy o wysłanie zgłoszenia do dnia 9 września 2014 roku na adres

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku Oddział w Starym Polu, ul Marynarki Wojennej 21, 82-220 Stare Pole.

Osoby pragnące skorzystać z transportu autokarowego oraz przewozu wieńców prosimy o zgłaszanie się do Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Słupsk, tel. 59-847-10-91, mail biuro@gok.slupsk.pl w terminie do dnia 08.09. 2014 r. do godz 15.00

Obrońcy tytułu znowu najlepsi

W sobotnie popołudnie, 9 sierpnia na boisku sportowym we Włynkówku odbył się II Letni Gminny Turniej Sołectw. Do zmagań stanęło 16 drużyn. Rywalizacja jak zawsze była zacięta, ale trzeba przyznać, że przebiegała w sportowej atmosferze.

Turniej tradycyjnie otworzyła Barbara Dykier, Wójt Gminy Słupsk. W pierwszej konkurencji uczestnicy musieli wykazać się znajomością gminy Słupsk. Do rozwiązania była krzyżówka. Nie wszystkie pytania okazały się łatwe. Po 3 min. gwizdkiem sędziego przerwano rozwiązywanie. Nikomu nie udało się zgadnąć kompletu haseł. Jezierzyce Osiedle i Siemianice to reprezentacje, które uzbierały po 18 pkt na 20 możliwych i były najlepsze w tej konkurencji.

Reszta konkurencji przebiegała równocześnie. Na wyznaczonym boisku trwał turniej 2 ogni. Rozgrywki prowadzone były systemem pucharowym. W wielkim finale spotkały się reprezentacje sołectw Redęcin i Jezierzyc Osiedla. Ci drudzy dominowali praktycznie w całym meczu, ale był taki moment, że zawodnicy z Redęcina byli bliscy remisu. Ostatecznie komplet punktów przypadł Jezierzycom Osiedle.

Na ogrodzonym terenie, pod okiem profesjonalistów trwały zawody strzeleckie. W tej konkurencji startowało po 4 zawodników z każdej drużyny. Tutaj nie miała sobie równych reprezentacja z Siemianic. Ustrzelili 193 pkt na 200 możliwych.

Kolejną konkurencją były rzuty ringo. Tutaj najlepiej wypadła reprezentacja gospodarzy, czyli Włynkówka.

Sporo trudności przysporzyły biegi na nartach. Te były oczywiście w wersji letniej. Na specjalnie przygotowanych biegówkach, były mocowania dla 4 osób. Trzeba było włożyć sporo wysiłku, żeby drużyna szła szybko, równomiernie, a po drodze się nie przewróciła. Najszybsi w tej konkurencji byli reprezentanci Kukowa.

Ostatnie ze zmagań to rzut piłką lekarską. Rzuty oddawali wszyscy zawodnicy z drużyny. Każdy rzucał piłkę za siebie. Uzyskiwane odległości były sumowane i porównywane z pozostałymi drużynami.

Niestety deszcz uniemożliwił rozegranie 2 ostatnich konkurencji. Mimo tego, że po 15 minutach niebo rozpogodziło się, boisko pozostało mokre. Ze względów bezpieczeństwa zapadła decyzja o zakończeniu rywalizacji na tym etapie. Nie odbył się slalom, a konkurencja niespodzianka wciąż pozostaje niespodzianką.

Po podsumowaniu punktów okazało się, że obrońcy tytułu sprzed roku, czyli reprezentacja sołectwa Włynkówko znowu okazała się najlepsza i z dorobkiem 80,5 pkt stanęła na najwyższym miejscu podium. Tuż za nimi uplasowali się: Gałęzinowo i Jezierzyce Osiedle.

Zawody sędziowali:

– Zbigniew Podolak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Słupsk – Sędzia Główny Zawodów

– Władysław Dykty i Mirosław Gintrowicz – Sędziowie Organizacyjni i sędziowie turnieju 2 ogni

– Anna Hadziewicz i Rafał Znamirowski – trenerzy strzelectwa, sędziowie zawodów strzeleckich

Sędzią pomocniczym w zawodach strzeleckich była również Mirosława Sagun – Lewandowska – Słupszczanka, mistrzyni Polski w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego, dwukrotna mistrzyni Europy i uczestniczka Igrzysk Olimpijskich.

Nad prawidłowością przebiegu zawodów czuwali pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury.

Po turnieju, sołectwo Włynkówko zaprosiło wszystkich do wspólnej zabawy na zorganizowanym obok festynie, podczas którego grał zespół Iluzjon.

Ostateczna klasyfikacja turnieju:
1. Włynkówko

2. Gałęzinowo

3. Jezierzyce Osiedle

4. Redęcin

Siemianice

6. Jezierzyce

7. Kukowo

Bruskowo Wielkie

9. Redzikowo

10. Wiklino

11. Redzikowo Osiedle

12. Wieszyno

13. Strzelino

14. Kusowo

15. Stanięcino

16. Rogawica