Zapraszamy na naszą nową stronę internetową

 

Z niezwykłą przyjemnością pragniemy zaprosić do wizyty na naszej nowej stronie internetowej  http://kultura.slupsk.pl/

Odsłona naszej nowej witryny, to zdecydowanie zmiany wizualne, funkcjonalne, ale przede wszystkim ulepszona struktura oraz większa dostępność. Wprowadzając zmiany, wierzymy, że wraz z nowym wyglądem, strona odsłoni również nową jakość poprzez lepszy dostęp do informacji, wydarzeń organizowanych przez naszą instytucję oraz pomoże odbiorcą naszych działań  w szybkim dotarciu do interesujących treści.

„Historia wokół nas”

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka vloga nakręconego przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” we Wrześciu w ramach projekt „Historia wokół nas”. Projekt został dofinansowany przez Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra 2018.

Nabór na zajęcia w Głobinie

Zapraszamy do udziału w zajęciach odbywających się w naszej siedzibie w Głobinie!!

 Warsztaty Teatralne dla dzieci i młodzieży 
Spotkanie organizacyjne 17 października (środa) 
🕗 17:00

Pracownia Ceramiczna 
Poniedziałek 
Warsztaty terapeutyczne 
godz. 16:00 – 17:00
Warsztaty dla dzieci 
godz. 17:00 – 18:00 
Warsztaty dla dorosłych 
godz. 18:00 – 19:00 
— 
Więcej informacji i zapisy 
biuro@gok.slupsk.pl 
📞 59 847 10 91

Premiera Płyty Zespołu Świerszcze


W piątek 19 października o godz. 18 odbędzie się premiera płyty CD Młodzieżowego Zespołu Świerszcze. Serdecznie zapraszamy do Lądowiska Kultury w Redzikowie na koncert i promocję płyty. 

Na płycie znalazło się 13 utworów, które wykonał zespół w składzie: Anna Wartacz, Natalia Kisielewska, Dominika Knapik, Dominika Augustyniak, Julia Groblewska, Marcelina Frankiewicz, Kinga Goyke, Małgorzata Ulrych, Julia Wartacz, Ewa Kurzydło, Laura Kulas. Instruktor: Beata Frąckowska.

Zespół wokalny Świerszcze działa przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Słupsk. Bazuje on na uczennicach Szkoły Podstawowej w Jezierzycach.

Zespół od wielu lat jest nieodzownym elementem i atrakcją większości koncertów, festynów, akcji charytatywnych i innych imprez odbywających się na terenie gminy, powiatu i miasta. A to za sprawą bogatego i różnorodnego repertuaru oraz dużych umiejętności warsztatowych, które przekładają się na interesujące popisy estradowe. Obdarzone potencjałem wokalnym dziewczęta szlifują swoje umiejętności na zajęciach, na których szczególny nacisk kładziony jest na emisję głosu, dykcję, interpretację piosenek oraz pracę nad wyrazem scenicznym. Każda z piosenek jest odpowiednio dobierana do wieku i charyzmy dziewcząt.

 

Spotkania z pisarzami w Redzikowie

Lądowisko Kultury bierze udział w projekcie ,,Wychowanie ku wartościom!. Utrwalanie tożsamości pomorskiej.” W ramach zadania w Redzikowie odbędą się dwa spotkania ze słupskimi pisarzami. 

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk – filia w Redzikowie
Termin: 2.10.2018 r. godz. 11.00

 J. Nitkowska- Węglarz – Poszukiwanie pomorskiej tożsamości.

Spotkania dla dorosłych, pokolenia ludzi przybyłych tutaj po wojnie. Jako dziennikarka, reportażystka i bajkopisarka, m.in. dwukrotna laureatkakonkursu „Świadkowie historii”, przybliży historię swojej rodziny jako przykładu pokolenia, których los pokierował na Pomorze w poszukiwaniu lepszego życia.Pomorze też ma swoje fascynujące sekrety, które dla osób z Polski centralnej czy południowej pomorski region jest fascynujący,

zwłaszcza że wiedzą o nim naprawdę niewiele. Region ten ma także swoje militarne zagadki, tajne poligony, zaginione skarby,zasypane podziemia, zatopione w bagnach wraki samolotów, znajdujące się na dnie morza pozostałości po statkach, budowle o tajemniczym przeznaczeniu i mnóstwo innych niezwykłości. Trzeba jednak sporo wysiłku, by je poznać. Spotkania te będą tego okazją.

Zespół Szkół w Redzikowie / Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk – filia w Redzikowie
Termin: 9.10. 2018 r. godz. 11.00
 
Daniel Odija – Pisanie legend i warsztaty literackie

Po prezentacji autorskiej, pisarz przeprowadzi z dziećmi ćwiczenia z pisania legend. Dzieci zapoznają się dziedzictwem kulturowym oraz specyfiką przyrodniczą i  geograficzną miejsca, w którym mieszkają. Poprzez nabytą w trakcie warsztatów wiedzę w oparciu m.in. o podania i legendy, charakterystycznych dla danego regionu, dzieci będą świadome tego, z czym mogą się utożsamić oraz skąd wywodzą się ich historyczne i kulturowe korzenie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury„.