Tarlisko 2012

Blisko 150 osób uczestniczyło w II zimowym rajdzie pieszym na orientacje „Tarlisko 2012…” który odbył się w Krepie Słupskiej. Uczestnicy rajdu pomimo obfitych opadów śniegu dopisali. Ich zadaniem było przebycie na podstawie mapy wyznaczonej około 4-5 kilometrowej trasy oraz odnalezienie punktów kontrolnych i wykonanie na nich rozmaitych zadań. Trasa wiodła wzdłuż rzeki Glaźnej do Płaszewka, a następnie lasami zawracała do Krępy Słupskiej. Rywalizacja odbywała się na trzech trasach – podstawowej (do IV klasy Szkoły Podstawowej – start z opiekunem), trasie dziecięcej ( klasy – V-VI, oraz gimnazja) – start bez opiekuna) oraz trasie otwartej dla wszystkich. Na zakończenie rajdu na wszystkich uczestników czekała gorąca herbata oraz grochówka ugotowana w kuchni polowej przez członków Stowarzyszenia ,,Nasza Krępa”. Po podsumowaniu punktów zdobytych przez uczestników na trasie w kategorii gimnazjów zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół w Siemianicach w składzie: Mateusz Matczak, Bartosz Zywert, Maciej Olechnowicz, Mateusz Winiarczyk, Michał Kowalewski, Wojciech Derezulko, Paweł Basarab. W kategorii trasa otwarta najlepsi okazali się Krzysztof, Kacper, Dominika, Gabriela, Agnieszka i Julia czyli zespół z SP nr 5 ze Słupska zdobywając 16 punktów. II miejsce zajęli Julia, Małgorzata, Julia, Filip, Magdalena i Jeremi także reprezentujący SP 5 ze Słupska , III miejsce przypadło zaś Nikoli, Patrykowi, Dominikowi, Mikołajowi i Oliwerowi z SP nr 2 z Ustki. Wszystkie te zespoły zdobyły tyle samo punktów o kolejności zadecydował więc czas przebycia trasy. W kategorii trasa dziecięca zwyciężył zespół z SP 2 z Ustki w składzie Wiktoria, Izabela, Kamila i Anna, II miejsce zajął 3-osobowy zespół: Mikołaj, Natalia i Karolina z SP 2 z Ustki, III miejsce zaś Jakub, Karol i Adam także z SP 2 w Ustce.
Rajd pieszy „Tarlisko…” to cykliczna inicjatywa Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Słupsk, Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych oddział Park Krajobrazowy Dolina Słupi. W tym roku do współpracy włączyli się: Starostwo Powiatowe, Stowarzyszenie „Nasza Krępa”, Stowarzyszenie Proekologiczne „Słupia”, Nadleśnictwo „Leśny Dwór”, oraz Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Słupsku.

Kolędy i Pastorałki zawitały do Bierkowa

W czwartek 6 grudnia podwoje świetlicy wiejskiej w Bierkowie otworzyły się aby ugościć młodych artystów przybyłych na I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek im. Mirosławy Szerszeń. Konkurs mający charakter wspomnieniowy dedykowany był wieloletniej członkini zespołu Bierkowiank. Wykonawców rywalizujących w trzech kategoriach wiekowych z podziałem na solistów i zespoły wystawiły wszystkie szkoły z terenu naszej Gminy. W jury konkursu prowadzonego przez Hajkę Świech zasiedli: zasłużona wieloletnia sołtys Bierkowa Kazimiera Gołofit, Bogusława Plebanek – muzyk, nauczyciel kompozytor i aranżer, oraz Jolanta Otwinowska – doświadczony wykładowca Instytutu Muzyki Akademii Pomorskiej – jako Przewodnicząca Jury. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji postanowiono o przyznaniu nastepujących nagród :

Grand Prix

Adrianna Ambroszczyk – ZS Siemianice

Szkoły podstawowe do III klasy – soliś

Miejsce I

Oliwia Mądra – SP Głobino

Miejsce II

Dominika Przygucka – SP Bierkowo

Miejsce III

Kinga Goyke – ZS Jezierzyc

Szkoły Podstawowe do III klasy – zespoły

Miejsce I

Nie przyznano

Miejsce II

Zespół z SP we Włynkówku oraz zespół z SP w Głobinie

Miejsce III

Nie przyznano

Szkoły Podstawowe klasy IV-VI – soliści

Miejsce I

Adriana Ambroszczyk – ZS Siemianice

MiejsceII

Weronika Zaron – SP Włynkówko

Miejsce III

Nie przyznano

Szkoły Podstawowe klasy IV-VI – zespoł

Miejsce I

Zespół z SP w Bierkowie i zespół „Canto” z SP w Głobinie

Miejsce II

Zespół z SP we Wrześciu

Miejsce III

Zespół „Hipsterzy”z SP we Włynkówku oraz zespół „Świerszcze” z Jezierzyc

Gimnazja – soliści

Przyznano tylko II miejsce. Zajęła je Marlena Filipczak. I i III miejsca nie przyznano.

Gimnazja – zespół

Miejsce I

Nie przyznano

Miejsce II

Zespół z ZS w Siemianicach

Miejsce III

Zespół „Presto” z ZS w Redzikowie

Konkurs na logo rozstrzygnięty!!!

Rozstrzygnięcie konkursu na logo

Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Słupsk w Głobinie

Z przyjemnością informujemy, że Gminny Ośrodek Kultury Gminy Słupsk w Głobinie ma już swój logotyp. Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, nadesłano aż 74 projekty z wielu zakątków Polski. Znalazło się tam wiele ciekawych propozycji na logo GOK-u. Komisja oceniająca stanęła przed bardzo trudnym wyzwaniem. Po zapoznaniu się z wszystkimi pracami jury w składzie:

  1. Adam Sędziński- Sekretarz Gminy Słupsk
  2. Janina Sawicka- Artysta plastyk
  3. Halina Święch- Instruktor k.o. GOK Gminy Słupsk

zdecydowało, że zwycięskie logo należy do Pana Bartosza Pawłowskiego z Poznania. Praca ta uzyskała najwyższą ocenę, ponieważ w opinii Komisji Konkursowej była oryginalna i niepowtarzalna, a jednocześnie spełniała wszystkie wymogi zawarte w regulaminie konkursu.

Poniżej prezentujemy zwycięskie logo.

 

Turniej breakdance „Odsnież Parkiet” w Kusowie – 8.12.2012

Przeszło 40 zawodników zawitało w sobotę 8 grudnia do Kusowa aby wziąć udział w zawodach „Odsnież Parkiet”. Oprócz Kusowa reprezentowane były: Pobłocie, Gdańsk, Pruszcz Gdański, Słupsk, a nawet Elbląg. Wśród jury zasiedli: półfinalista I edycji programu „Mam Talent” Adrian Lipiński – „Lipskee”. Towarzyszyli mu tancerze grupy Young Flava bboy Slam oraz bboy Pietraz. Pokazy sędziów które rozpoczęły turniej zmotywowały startujących zawodników do wspięcia się na wyżyny swoich umiejętności. Szczególny entuzjazm publiczności wzbudził swoim występem „Lipskee”. Zawodnicy rywalizowali w 2 kategoriach – open 1vs 1 oraz bgirl battle w formule „seven to small”. Gminę Słupsk, a zarazem grupę Haribo Crew – Kusowo, reprezentowali: Aleksandra Malińska ze Strzelina oraz mieszkańcy Kusowa Julia Kalata, Milena Janulis, Mateusz Klimkowski, Krzysztof Kleban i Radosław Faryna. Gorąco dopingowali ich licznie przybyli kibice – często to właśnie dzięki ich wsparciu naszym zawodnikom udawało się odnieść sukces. Ostatecznie w finale zwycięstwo odniósł Szymon Tomaszewski – bboy Gerber (Słupsk) pokonując zawodnika gospodarzy Radka Farynę. W kategorii bgirl triumfowała Julia Kalata z Kusowa pokonujac nieznacznie koleżankę z grupy Aleksandrę Malińską ze Strzelina. Impreza zorganizowana została przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Słupsk w Głobinie, Sołectwo Kusowo oraz Pawła Kamińskiego „Pawlottiego” z Haribo Crew. Sponsorem nagród była firma Elade Street Wear z Torunia.