Listopadowa Rewolucja w Redzikowie

 

_dsc1066Przeszło 100 uczestników z całej Polski wzięło udział w Turnieju Tańca Breakdance „Listopadowa Rewolucja” który odbył się 19 listopada w Zespole Szkół w Redzikowie. Tancerze rywalizowali w trzech kategoriach: 2vs 2 do lat 11, 2vs2 do lat 16 i 2vs2 powyżej 16 lat. Oceniała ich czwórka sędziów – uznanych tancerzy polskiej sceny break dance:
Bboy Fabian (Breaknuts, Łódź), Bboy Vento aka Szybki Wiatr (Sztewite Gang, Grudziądz),  Bboy Lil King (Fly High , Warszawa) , Bboy Gregory ( BWA Breakers). Już w pierwszych walkach najmłodszych uczestników nie zabrakło emocji, rosły one z każdą kolejną kategorią wiekową. Pojedynki tancerzy jak podkreślił jeden z organizatorów – bboy Pawlotti  stały na bardzo wysokim poziomie. Po blisko 6 godzinach pojedynków w poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

W kat. do 11 lat zdobyła ekipa Bad Angels, w kategorii 11-16 lat miejsce pierwsze po bardzo zaciętej walce z ekipą Top Toys zdobyli Black Wolves.

Zwycięzcami całego wydarzenia w najstarszej kategorii została ekipa z Gdańska – Stachu i Wachu

O muzykę zadbali DJ Krystek i DJ Bart

Listopadowa Rewolucja to już kolejna edycja imprezy organizowanej rokrocznie przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną Gminy Słupsk wraz z Pawłem Kamińskim ( bboy Pawlotti) i grupą Haribo Crew. Z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, rośnie także poziom uczestników.

Organizatorzy dziękują za pomoc przy organizacji: Starostwu Powiatowemu w Słupsku, Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku, Dyrekcji i Pracownikom Zespołu Szkół w Redzikowie

więcej zdjęć tutaj

Zakończono projekt „Razem ku kulturze”

lubuczewo2Projekt „Razem ku kulturze” realizowany był przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczna Gminy Słupsk w ramach dotacji otrzymanej z Narodowego Centrum Kultury w konkursie Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2016. Składał się z II etapów. W ramach pierwszego etapu została przeprowadzona diagnoza stanu i potrzeb w dziedzinie kultury na terenie Gminy Słupsk. Badania na przestrzeni 3 miesięcy przeprowadzane były zarówno metoda ankietową jak i w trakcie spotkań z mieszkańcami 26 miejscowości. W trakcie spotkań uczestnicy  mieli także możliwość stworzenia w oparciu o swoje pomysły z dziedziny kultury projektu na pozyskanie do 3.500 zł na ich realizację. Ostatecznie zgłoszono 9 pomysłów z których 7 otrzymało dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w drugim etapie –  inicjatywy zgłoszone przez mieszkańców Głobina, Krępy Słupskiej, Lubuczewa, Redęcina, Redzikowa, Swołowa, Warblewa. Szczególnie zaskoczyła nas różnorodność zgłoszonych pomysłów. Były to zarówno warsztaty taneczne, kulinarne, rękodzielnicze, bębniarskie, graffiti, kulinarne, literackie, redakcyjne, teatralne jak i spotkania z kulturą Japonii, spotkania o tematyce historycznej, wywiady przeprowadzone przez młodzież z najstarszymi mieszkańcami , a także gra terenowa bazująca na historii Warblewa. Pozytywnie zaskoczyło zaangażowanie mieszkańców poszczególnych miejscowości. W inicjatywach brało udział od kilkudziesięciu osób do przeszło 80 w Redzikowie i Lubuczewie. Okres trzech miesięcy przeznaczonych na realizację pomysłów był wypełniony szeregiem różnorodnych spotkań i działań pozwalających na realizację pasji mieszkańców oraz ich wzajemną integrację. Założeniem znacznej części inicjatyw była międzypokoleniowość oraz udział osób niepełnosprawnych. Realizacja w całości powierzona była autorom poszczególnych pomysłów. Wykonali oni społecznie niesamowitą pracę – ich zadaniem było zarówno napisanie wniosku, jego zaprezentowanie przed komisją, zaś po zakwalifikowaniu do realizacji przeprowadzenie naboru, promocji projektu, organizacja poszczególnych spotkań oraz zakupy, dokumentacja i rozliczenie projektu. Łącznie w realizowanych inicjatywach wzięło aktywnie udział przeszło  300 osób w tym wielu wolontariuszy pomagających w kwestiach organizacyjnych, to także blisko 100 spotkań tematycznych w miejscowościach  objętych działaniami. Finały poszczególnych inicjatyw zgromadziły łącznie przeszło  1000 osób które mogły zapoznać się z efektami podjętych działań.

Specyfiką projektu „Razem ku kulturze” było to, że realizowane inicjatywy były inicjatywami oddolnymi – zgłoszonymi i prowadzonymi przez mieszkańców  poszczególnych miejscowości. Uczestnicy zgodnie podkreślali że był to czas aktywnie spędzony, wyrażali także chęć kontynuacji przynajmniej części działań

swolowo2swolowo3warblewo-2warblewo-1

redzikowo2redzikowo1

krepa1

globino-1globino2

lubuczewo1 redecin1

01_NCK_DK_2016_klr