Turniej Tańca Breakdance HARIBO BBOY JAM 2015

 DSC_928328 listopada w Szkole podstawowej w Bierkowie odbył się Turniej Tańca Breakdance HARIBO BBOY JAM 2015 zorganizowany przez Pawła Kamińskiego (HARIBO CREW) oraz Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczna Gminy Słupsk. Wzięło w nim blisko 100 zawodników i zawodniczek z terenu całej Polski. Przez blisko 6 godzin zarówno młodzi adepci tego stylu tanecznego, jak i nieco starsi i bardziej doświadczeni ich koledzy rywalizowali w kilku kategoriach. Oceniali ich sędziowie BBOY Fabian z Nakła, BBOY Slam z Pruszcza Gdańskiego oraz BBOY Rymer z Gdańska.

1 vs1 Super beginners

(tancerze początkujący)

1 miejsce Bgirl Wiktoria ( Gdańsk)

2 miejsce Bboy Damien ( Gdynia )

1 vs 1 kids do 13 lat

1 miejsce Bgirl Dziewczynka ( Naklo nad Notecią )

2 miejsce Bboy Ramza ( Bydgoszcz)

1 vs 1 Bboys

1 miejsce Bboy Fixsa ( Gdynia)

2 miejsce Bboy Padre ( Słupsk/Dębnica Kaszubska)

1 vs 1 Bgirl battle

1 miejsce Bgirl Julianna ( Siemianice)

2 miejsce Julietta ( Kusowo)

2 vs 2 Bonnie and Clyde

(pary mieszane)

1 miejsce Bboy Fixsa ( Gdynia ) i Bgirl Julietta ( Kusowo)

2 miejsce Bboy Thunder ( Elbląg) i Marika ( Bydgoszcz)

3 vs 3 ( od 14 lat )

1 miejsce Craken Power ( Gdynia )

 2 miejsce Ponadnormativ ( Elbląg/Słupsk)

Organizatorzy serdecznie dziękują Dyrekcji i pracownikom Szkoły Podstawowej w Bierkowie za pomoc w organizacji turnieju.

więcej zdjęć tutaj

Nordic Walking w Bydlinie – 07.11.2015

DSC_0382Przeszło 100 uczestników przybyło do Bydlina w deszczową sobotę na start Powiatowego Marszu Nordic Walking. Organizatorzy przygotowali dla nich dwie trasy – pierwszą łatwiejszą trzykilometrową, oraz drugą 6-ciokilometrową dla nieco bardziej zaawansowanych piechurów. Grupy poprowadzili doświadczeni trenerzy Nordic Walking : Jan Huruk – znany polski olimpijczyk, Krzysztof Anioł – instruktor grup z terenu Gminy Słupsk, oraz Anna Mariola Kasprzak, która dodatkowo przygotowała część edukacyjną imprezy zatytułowaną „Spotkanie z rakiem”. Jak na zamówienie w chwili wymarszu przestał padać deszcz. Obie grupy wyruszyły na swoje trasy wiodące częściowo przez Bydlino, częściowo zaś przez piękny, kolorowy jesienny las. Po powrocie na wszystkich czekały gorące napoje, drożdżówki , a także ognisko z kiełbaskami. Salwy śmiechu wywoływała poprowadzona w luźnej konwencji część edukacyjna, której bohaterem był rak. Na zakończenie imprezy wśród uczestników rozlosowano nagrody rzeczowe. Specjalnym wyróżnieniem uhonorowano najstarszego uczestnika marszu Pana Józefa Rospierskiego z Lubuczewa mającego 86 lat. Pan Józef zdecydował się na wyruszenie na dłuższą trasę, a swoją kondycją zakasował o wiele młodszych uczestników.

Organizacja marszu stanowiła jedno z działań projektu „Żyj Aktywnie” dofinansowanego przez Powiat Słupski, realizowanego zaś przez Stowarzyszenie „Nasza Krępa” oraz Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną Gminy Słupsk. W ramach projektu odbyły się już zawody geocaching „Biegaj i Licz” w Krępie Słupskiej, zaś 5 grudnia także w Krępie zostanie zorganizowany Marsz na Orientację – już teraz zapraszamy do udziału.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Słupsk, oraz jego pracowników, Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych Park Dolina Słupi, szczególnie zaś do mieszkańców Bydlina, a zwłaszcza Koła Gospodyń Wiejskich, Sołtysa i Rady Sołeckiej za pomoc i zaangażowanie przy organizacji imprezy.

więcej zdjęć tutaj

galeria Jana Maziejuka