Pasjonata z koncertem w Kościele Mariackim

  25 kwietnia w Kościele Mariackim w Słupsku odbył się koncert chórów zrzeszonych w Słupskim Oddziale Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Podczas koncertu zaprezentowało się 6 zespołów:

– Chór Gminnego Ośrodka Kultury w Głobinie „Pasjonata”
– Chór Parafialny Kościoła Mariackiego
– Chór Nauczycielski „Academia Musica”
– Chór Akademii Pomorskiej „Juwentus Cantans”
– Chór I Liceum Ogólnokształcącego „Kantele”
– Chór SP nr 5, Gimnazjum nr 3, II LO „Fantazja”

Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Koncert przyciągnął do kościoła mnóstwo osób. Wszystkie chóry zaprezentowały się fantastycznie. Jako pierwszy wystąpił chór „Pasjonata” z Siemianic prezentując utwory „Ave Maria” oraz „Powstań i świeć”. Zespół istnieje od trzech lat. Dzięki temu, że prowadzi go Lilianna Zdolińska, jedna z najbardziej utytułowanych w Polsce dyrygentek, chór „Pasjonata” prezentuje bardzo wysoki poziom. Ten wspaniały wieczór zwieńczyło wspólne wykonanie „Barki” – ulubionej pieśni Jana Pawła II.

Wielkanoc na Pomorzu – nagrody!

W dniu 11 kwietnia, 2014 r w Szkole Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Kończewie odbył się finał XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pn. Wielkanoc na Pomorzu. Konkurs odbył się w kategoriach: najładniejsza pisanka, palma, kartka wielkanocna, stroik świąteczny.Celem konkursu było: poznanie tradycji różnych kultur zamieszkujących Pomorze; kultywowanie zwyczajów wielkanocnych; rozbudzanie wyobraźni i fantazji twórczej oraz rozwijanie zainteresowań różnorodnymi technikami plastycznymi dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Miło nam donieść, że w gronie laureatów znalazła się też grupa dzieci ze świetlicy wiejskiej w Kukowie, które w kat, „stroik” zajęły I miejsce- Kisielewska Natalia , wyróżnienia Wiktoria Mucha (lat 10) i Katarzyna Cygenhagen (lat 13)  oraz dzieci z Krępy Słupskiej, która w swojej kategorii wiekowej (uczniowie kl. VI) zdobyła I miejsce za wykonanie tradycyjnej palmy wielkanocnej.

Ukraina vs. Rosja w finale Kwietniowej Rewolucji

12 kwietnia 2014r. w hali widowiskowo – sportowej w Jezierzycach odbyła się Kwietniowa Rewolucja. Turniej tańca breakdance już na stałe wpisał się w kalendarz imprez gminy Słupsk. Była to jego 3 edycja. Po raz kolejny wydarzenie zgromadziło kilkaset osób w jezierzyckiej hali. W zawodach udział wzięło 110 zawodników. Walki 2 vs.2 odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: do 16 roku życia i powyżej. W młodszej grupie przeprowadzono eliminacje startujących, po których dopiero odbyło się losowanie i systemem pucharowym pary walczyły o wejście do finału. Zawody dla publiczności zostały otwarte w momencie walk ćwierćfinałowych grupy młodszej. Po ostatniej walce (której wynik został przedstawiony na koniec całej imprezy) nastąpiło oficjalne otwarcie i prezentacja sędziów. W jury zasiedli Bboy Fabian, Bboy Rafson oraz Bboy Sto Balov (Rosja). Funk pod bitwy grał Dj Kap1. Całość prowadził Bboy Pawlotti z Haribo Crew.
W obu kategoriach wiekowych znalazły się osoby z różnych zakątków kraju. W starszej grupie startowali również tancerze z Rosji, Ukrainy, Włoch czy Niemiec. Emocje trwały do samego końca. Tuż przed ćwierćfinałem zawody zostały przerwane na koncert rapera Obywatela MC (Deluks PCP) z Gdańska. Po tym wydarzeniu, na parkiecie zostało kilka najlepszych dwójek, które musiały pokazać cały arsenał swoich umiejętności żeby przejść do finału. W ostatniej bitwie, naprzeciw siebie stanęły: para rosyjska oraz Bboy Savka (Ukraina) startujący z Bgirl Pauliną. Ci drudzy zdaniem sędziów byli lepsi i zgarnęli nagrodę główną czyli 1500 zł. W kategorii do lat 16 wygrali Bboy Hożel i Bboy Ćwik z Ryn Brakers pokonując Bboya Mati i Bboya Jeremiego z Haribo Crew.

https://www.facebook.com/photo.php?v=634580263284127

  W czwartek 10 kwietnia 2014 roku w Szkole Podstawowej w Bierkowie odbył się V Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Idzie Wiosna”. Przeszło 100 uczestników, 48 wykonawców – solistów i zespołów rywalizowało między sobą w 6 kategoriach : do klasy III SP, klasy IV-VI oraz gimnazja – wszystkie z podziałem na solistów i zespoły. W składzie jury konkursu zasiadła wieloletnia wykładowczyni Akademii Pomorskiej Jolanta Otwinowska – przewodnicząca, muzyk Marek Glazer, oraz  Roman Pawlaczyk – prezes stowarzyszenia NOTA ANAMNESIS – organizatora Festiwalu Niemen NON STOP. Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury Gminy Słupsk zaś wsparcia finansowego udzieliło Starostwo Powiatowe w Słupsku oraz Centrum Edukacji Regionalnej w Warcinie.

Zmaganiom konkursowym przysłuchiwali się między innymi skarbnik Gminy Słupsk Ewa Jasiewicz, Radny Gminny : Stanisław Garncarek, dyrektor SP w Bierkowie Grażyna Rożnowska, a także dyrektor SP w Głobinie Renata Lemisiewicz

Już ocena najmłodszych uczestników do III klasy SP stanowiła dla jury nie lada wyzwanie. Po kilkunastominutowych dyskusjach postanowiono ostatecznie o przyznaniu lauru pierwszeństwa w kategorii soliści Alicji Warkockiej z SP Gogolewo za wykonanie „Do słońca leć” drugie miejsce zajęła Julia Ostrowska z ZS Damno zaś trzecie reprezentant gospodarzy – Piotr Szerszeń z Bierkowa. W kategorii zespoły miejsc nie przyznano.

Następnie do zmagań przystąpili uczniowie z klas IV-VI. Ocena ich prezentacji stojących na bardzo wysokim poziomie oraz zacięte dyskusje w gronie jury spowodowały ostatecznie decyzję o przyznaniu miejsc ex aequo. Miejsce I zajęli Żaklina Mike z Centrum Artystycznego Werra Art. Music  – „Niebo” ( instr. Karina Werra) oraz Wiktoria Staszczuk z ZS Damno – „Kiedy będziesz zakochany” ( instr. Małgorzata Kozłowicz). Dwa drugie miejsca przyznano reprezentującej gminę Słupsk Wiktorii Sędłak – z ZS w Redzikowie – „Otwórz oczy” ( instr. Sylwia Skonieczna) oraz Julii Kuśmierek z SP Kobylnica za wykonanie utworu „Drzwi do kariery”.

W kategorii zespoły zwyciężył zespół „Tryton” z SP Wrzeście (gmina Słupsk), który wykonał utwór „Jaskółeczka”. Instruktorem zespołu jest Łukasz Cysewski. Drugie miejsce przyznano zespołowi „Prymka” reprezentującemu SP 1 z Ustki ( instr. Karina Werra) trzecie zaś ex aequo zespołom  „Świerszcze” z ZS w Jezierzycach ( instr. Beata Frąckowska) oraz „Do re mi” z ZS w Damnie ( instr. Małgorzata Kozłowicz).

Wśród najstarszych uczestników czyli w kategorii gimnazja, palma pierwszeństwa powędrowała do uczennic Kariny Werry, Katarzyny Dacków i Natalii Andrzejczak które zwyciężyły ex aequo. Drugie miejsce przyznano Annie Jakubowskiej z Gimnazjum w Kobylnicy, trzecie zaś Patrycji Rozmiarek z Zespołu Szkół Samorządowych w Sycewicach. W kategorii zespoły – gimnazja miejsc nie przyznano.

Grand Prix bezapelacyjnie przyznano Agnieszce Hliwie z SP w Motarzynie za wykonanie utworu „ Kołysanka dla mamy”.

GOK w Głobinie dziękuje Grażynie Rożnowskiej – dyrektor SP w Bierkowie za gościnne przyjęcie i pomoc w organizacji festiwalu.

Więcej zdjęć w zakładce GALERIA

Gratulujemy Romualdowi Rasiakowi!

Finał pierwszego w historii

Plebiscytu 40-lecia na 10 Najwybitniejszych Sportowców z

Niepełnosprawnością.

4 kwietnia br. podczas uroczystej gali w Centrum Olimpijskim w Warszawie zostaną ogłoszone nazwiska zwycięzców zorganizowanego przez Fundację Sedeka Plebiscytu 40-lecia na 10 Najwybitniejszych Sportowców z Niepełnosprawnością. To będzie wyjątkowe spotkanie zawodników, zarówno tych, którzy zdobyli medale podczas igrzysk paraolimpijskich wiele lat temu, jak i sportowców, którzy na podium stanęli niedawno.

W nominowanej 40-tce uplasowali się (za sprawą Wspaniałych Internautów) słupscy paraolimpijczycy. Romuald Rasiak srebrny medalista w piłce siatkowej z Arnhem/Holandia 1980 rok (nominowany w Plebiscycie na 7 miejscu) i Maria Sobiech brązowa medalistka w rzucie oszczepem z Seulu 1988 rok (nominowana w Plebiscycie na 36 miejscu).

Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska objęła honorowym patronatem galę z okazji zakończenia Plebiscytu 40- lecia.

 I etap plebiscytu, który rozegrał się na stronie http://sedeka.pl/plebiscyt-paraolimpijski, spotkał się z dużym zainteresowaniem internautów – wzięło w nim udział blisko 30 000 osób. Popularność plebiscytu uwidacznia, że aktywność sportowa osób z niepełnosprawnością jest ważnym i potrzebnym tematem.

Dla wielu osób sport jest skuteczną formą rehabilitacji, zarówno fizycznej, jak i społecznej. Organizując Plebiscyt 40-lecia, chcieliśmy przypomnieć sukcesy polskich paraolimpijczyków, których postawy mogą być źródłem inspiracji i siły, szczególnie dla osób, które z powodu choroby lub niepełnosprawności straciły wiarę w siebie i sens życia – powiedział Stanisław Kowalski, założyciel i prezes Fundacji Sedeka.

Plebiscyt wspierają Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”, Polski Komitet Paraolimpijski, Akademie Wychowania Fizycznego oraz organizacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: TVP Sport, Polskie Radio, Cross, Sport Niepełnosprawnych, Nasze Sprawy.  Plebiscyt 40- lecia wsparły firmy Gedon Richter i Ottobock.

 Sportowcy nominowani w Plebiscycie 40