Nasza Krępa realizuje projekt 3 w 1

Z przyjemnością informujemy, iż Stowarzyszenie „Nasza Krępa” pozyskało dofinansowanie z  Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w roku 2014 na realizację projektu pn. „3 w 1 – społecznik, lider, obywatel, czyli aktywna świetliczanka”. Celem głównym projektu jest zapewnienie wszechstronnego rozwoju intelektualnego, rozwój kreatywnych postaw społecznych u 12 opiekunów świetlic (K+M) poprzez uczestnictwo w projektowych warsztatach edukacyjno – aktywizujących. Projekt realizowany będzie od czerwca do grudnia bieżącego roku. Przyznana wartość dotacji wynosi 39 510,00 złotych, natomiast całkowita wartość projektu 48 460,00 złotych. Partnerem w projekcie jest Gminny Ośrodek Kultury Gminy Słupsk oraz Wydawnictwo „Szarek”.

Relacja z zawodów w Trąbkach Wielkich.

    31.05.2014- tego dnia prawa grawitacji nie miały racji bytu obroty na głowie, salta i niesamowita muzykalność. W Trąbkach Wielkich miało miejsce wyjątkowe wydarzenie jakim były zawody taneczne Break Dance które na terenie gminy odbyły się po raz pierwszy w historii. Nazwa imprezy Funki Trąbki zaciekawiła i przykuła uwagę wielu młodych tancerzy którzy postanowili przyjechać w raz trenerami aby zaprezentować swoje umiejętność. Na parkiecie gimnazjum w Trąbkach Wielkich pojawiło się blisko 70 chłopców i dziewcząt z całego Pomorza i Polski. O miano najlepszych walczyli uczniowie z Bydgoszczy , Słupska , Szczecina ,Gdańska, Kusowa , Główczyc, Pruszcza Gdańskiego. Bez wątpienia organizacja i poziom zaskoczyły wszystkich a najbardziej sędziów którzy z niedowierzaniem oglądali popisy młodych adeptów break dance. Tego dnia to jednak dziewczyny- Bgirls wiodły prym a chłopcy mimo ogromnych starań nie mogli stawić im czoła. 1 miejsce w najważniejszej kategorii powyżej 14 lat zajęła Julia Kalata z Kusowa reprezentująca Haribo Crew na codzień trenująca w Kusowie. 1 miejsce w kategorii skierowanej tylko do dziewczyn(Bgirls) wygrała Ewelina Gac z Główczyc natomiast w ostatniej kategorii poniżej 14 roku życia wygrał BBoy R2D2 reprezentujący Nakło nad Notecią.

Link do zdjęć:
http://trabki.com/wiadomosci/638-qfunky-trbkiq-zawody-breakdance-fotorelacja.html

Zawody breakdance „Stylowa Bitwa 6”

  W dniu 24.05.2014r. odbyły się zawody breakdance „Stylowa Bitwa 6” w Bydgoszczy. Tegoroczną edycję sędziował Bboy Pawlotti, Bboy 5.0 oraz Bboy Kikers. Grupę Haribo Crew reprezentowali: Wiktoria Jursza ze Słupska, Tomek Głuszek ze Słupska, Daniel Golik ze Słupska, Aleksandra Malińska z Włynkówka, Piotrek Mańkowski z Główczyc, Julia Malek z Siemianic, Michał Stefaniszek z Pruszcza Gdańskiego, Julia Kalata oraz Milena Janulis z Kusowa. Po zaciętych walkach w kateogrii dziewczyn zwyciężyła Julia Kalata, która na codzień trenuje w Kusowie, zaś Michał Stefaniszek zajął I miejsce w kategorii do lat 13. W dodatkowych konkurencjach poza głównymi kategoriami, Tomek Głuszek zajął 2 miejsce w Pover Moves Contest. W ogólnej klasyfikacji reprezentantka Gminy Słupsk – Milena Janulis zajeła IV miejsce w bgirl contest.
Wyjazd w pełni udany, wzbogacił uczniów w nowe doświadczenia oraz dodał dużo chęci do dalszego trenowania.

W Jezierzycach było pięknie

    Po raz kolejny w Jezierzycach odbył się pomorski finał wyborów Miss. Organizatorami tego wydarzenia byli Gminny Ośrodek Kultury Gminy Słupsk, Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Słupsk oraz Przedsiębiorstwo Imprez Artystycznych Impresario z Gdańska.
20 kandydatek wyłonionych z różnych castingów na terenie całego województwa, walczyło o tytuł MISS Polski Ziemi Pomorskiej. Dziewczyny startowały w dwóch kategoriach: nastolatek (do 18 r.ż.) oraz dorosłych.
Na początku każda z panien wyszła na scenę w sukience koktajlowej. Oprócz wykonania układu choreograficznego, dziewczyny przedstawiły się publice i powiedziały kilka słów o sobie.
W kolejnej prezentacji dziewczyny zaprezentowały się w strojach sportowych. Później przyszedł czas, na który jak zwykle wyczekiwali gł. panowie. Panie prezentowały swoje wdzięki w strojach kąpielowych. Między kolejnymi wyjściami dziewcząt, na scenie prezentowały swoje taneczne talenty Arabeski, a przeboje Czerwonych Gitar przypomniała grupa One Moment.
Po prezentacji kandydatek w strojach kąpielowaych, jury udało się na obrady. W przerwie wystąpił kabaret Czwarta Fala, a dziewczęta przygotowywały się do prezentacji w sukniach ślubnych i sukienkach letnich.
Przyszedł wreszcie czas ogłoszenia wyników. Spośród wszystkich kandydatek przyznano następujące wyróżnienia:

MISS Internetu, głosami użytkowników portalu gp24.pl została Anna Łapuć z Gdańska. Wyróżnienie otrzymała również Julia Krzewniak z Lęborka, która zdobyła najwięcej głosów spośród nastolatek.

MISS Foto głosami dziennikarzy została Paulina Janca z Bytowa.

MISS Gracji została Monika Leman z Piaszna.

MISS Publiczności została Karolina Labuda z Jasienia. MISS Publiczności wylosowała również 3 osoby z publiki, które oddały głosy.

II Wicemiss Nastolatek Ziemi Pomorskiej została Andżelika Sandak z Bytowa.
I  Wicemiss Nastolatek Ziemi Pomorskiej została Weronika Rudnicka z Gdańska.
Miss Nastolatek Ziemi Pomorskiej została Anna Jasińska z Kwidzyna.

II Wicemiss Polski Ziemi Pomorskiej została Justyna Pawelczyk z Leman
I Wicemiss Polski Ziemi Pomorskiej została Marta Gockowska z Tczewa.
Miss Polski Ziemi Pomorskiej została Karolina Labuda z Jasienia, której również przypadła nagroda MISS Publiczności.

Pracom jury przewodził Marek Nowotny. W komisji zasiadła również Natalia Kaźmierczak, która został MISS Polski Ziemi Pomorskiej w zeszłym roku. Gminę Słupsk reprezentowali radni Dariusz Perlański i Marian Kużel oraz Ewa Guzińska z działu promocji gminy Słupsk.

Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji tego wydarzenia:
– Dyrektorowi Zespołu Szkół w Jezierzycach – Tadeuszowi Frąckowskiemu.
– Dyrektorowi Zespołu Szkół w Redzikowie – Elżbiecie Domańskiej
– Ochotniczej Straży Pożarnej z Bukówki
– Kołu Gospodyń Wiejskich z Jezierzyc
– Prezesowi Parku Wodnego – Romanowi Wójcikowi
– Sponsorom