Konkurs Wiosna Radosna Rozstrzygnięty!

 

 

 

 

 

 

 

Poznaliśmy zwycięzców Konkursu Plastycznego „Wiosna Radosna”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się wczoraj w siedzibie CKiBP. Celem konkursu było popularyzowanie wśród dzieci działań plastycznych, pobudzania dziecięcej wyobraźni oraz prezentacja możliwości twórczych dzieci w dziedzinie plastyki. Na konkurs wypłynęło 50 rozmaitych i bardzo pomysłowych prac, wykonanych w różnych technikach. Spośród nich komisja konkursowa wyłoniła czterech zwycięzców oraz postanowiła wyróżnić resztę uczestników, doceniając ich zaangażowanie i chęć udziału w konkursie. 🖌🖍🎨

Zwycięzcy konkursu nagrodzeni specjalnymi nagrodami 🙂

* Igor Sławiński – Świetlica w Redzikowie 
* Wiktoria Gierczak – Szkoła Podstawowa we Wrześciu 
* Amelia Wargacka – Świetlica w Gałęzinowie 
*Natalia Lemańska- Szkoła Podstawowa we Wrześciu 

Wystawę prac naszych małych artystów można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach pracy świetlicy w Głobinie (16.00 – 18.00).
Natomiast dla Państwa, którzy nie mogą do nas dotrzeć, podajemy link z pracami do obejrzenia 

https://plus.google.com/…/1015564…/album/6549020642214258945

Galerię zamieścimy, także już wkrótce na naszej stronie na fb.

 

 

 

 

Zespół Świerszcze najlepszy w województwie

 

 

 

 

 

 

 

ZESPÓŁ „ŚWIERSZCZE” z CKiBP NA NAJWYŻSZYM PODIUM‼️
14 kwietnia zespół „Świerszcze” brał udział w X Wojewódzkim Konkursie Piosenki Młodzieżowej „Barwy Piosenki” organizowanym przez MDK w Słupsku. W konkursie wzięło udział 35 wykonawców z Gdańska, Gdyni, Miastka, Człuchowa, Słupska, Redzikowa, Ustki. W swojej kategorii zespół „Świerszcze” okazał się najlepszy i otrzymał I miejsce. Trzeba dodać, że nasz zespół rywalizował nie tylko ze swoimi rówieśnikami, ale także uczniami szkół średnich.
Zespół pracuje pod kierunkiem pani Beaty Frąckowskiej.

 

Plener Fotograficzny w Bierkowie

 

 

 

 

 

 

 

 

Za nami pierwsza wyprawa fotograficzna w tym roku – Inwentaryzacja Bierkowa 
— 
Fotograficy podczas spaceru podążając od Słupska do Bierkowa, udokumentowali wiosenny poranek w przyrodzie oraz przepiękną wiejską zabudowę. Plener zakończył się wspólnym grillem. Było aktywnie, rozwojowo i wyjątkowo sympatycznie. W promieniach słońca na pewno mogliśmy wykonać wiele przepięknych zdjęć, które z pewnością zgłoście do konkursu. Na fot. czekamy do dnia 30 kwietnia.
Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy już wkrótce na kolejny plener 

fot. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk

 

 

 

 

 

 

 

Sprzątanie Świata w Gałęzinowie

 

 

 

 

 

 

 

Jak co roku, pracownicy naszych świetlic włączyły się razem ze swoimi podpieczonymi w akcję sprzątania świata.Tego typu przedsięwzięcia, cieszą się coraz większą popularnością, wszystkie dzieci chętnie garną się do udziału w akcjach ekologicznych, świadome zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska naturalnego.  Zbieranie śmieci w Gałęzinowie, zakończyło się spotkaniem wszystkich uczestników akcji przy grillu  🌳🐛🌏

📸 Świetlica w Gałęzinowie

Szprycha Słupsk z wizytą w CKiBP

 

 

 

 

 

 

 

 

W miniony weekend, przy pięknej słonecznej pogodzie, Centrum Kultury odwiedzili członkowie Stowarzyszenia Turystyki Rowerowej „Szprycha” w Słupsku. Wizyta w naszym centrum była jednym z etapów wyprawy rowerowej do Krępy. Spragnionych uczestników rajdu ugościliśmy zimnymi napojami i słodkim poczęstunkiem. Na miejscu słupscy cykliści zwiedzili pracownię ceramiczną oraz obejrzeli wystawę obrazów Zenona Frąckiewicza, która zachwyciła wszystkich uczestników rajdu. Całe spotkanie przebiegło w bardzo radosnej atmosferze. Serdeczne dziękujemy za odwiedziny. Do zobaczenia w CKiBP :)

 

Spotkanie z Marcinem Barnowskim w Gałęzinowie

 

 

 

 

Zapraszamy na kolejne spotkanie z Marcinem Barnowskim, tym razem autor Kroniki Gminy Słupsk odwiedzi Świetlicę w Gałęzinowie. Początek o godz. 17:00.

„Stapianie się światów”  

To pierwsza tego typu, bardzo obszerna publikacja opisująca tereny Gminy Słupsk. Oprócz faktów historycznych zawiera mnóstwo ciekawostek, legend. „W dawnych czasach do leśnego stawu między Karżcinem, a Gąbinem, miała w nocy wjechać kareta jednego z pruskich junkrów, zamieszkujących tę okolicę. Powóz i dziedzic utonęli. Od tamtej pory zdarza się w nocy, że w pobliżu jeziorka pojawia się hałaśliwa zjawa, urządzająca dzikie gonitwy zaprzęgiem po okolicy” (strona 136). Książka jest pierwszą próbą kronikarskiego opisu, jak w naszej gminie „przez ostatnich 70 lat w sposób udany stopiło się w jeden świat wiele różnych światów” 

Kolejne spotkanie w terminie 24 kwietnia 

 Świetlica w Siemianicach 🕔 17:00

Szkolenia z Narodowego Centrum Kultury

 

 

 

 

 

 

Za nami dwa dni szkoleń organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury w ramach kolejnej edycji programu „Zaproś nas do siebie!”. Naszą instytucję reprezentuje delegacja w składzie: dyrektor Zbigniew Gach oraz koordynator projektu Maciej Flisak. 

Dziś w programie przed nami wizyta studyjna w Domu Kultury KADR w Warszawie oraz dwa równoległe warsztaty – dla dyrektorów instytucji kultury oraz z zakresu komunikacji i promocji oferty instytucji kultury.

„Szprycha leci wyżej” z Centrum Kultury

Zapraszamy na rajd „Szprycha leci wyżej”, w programie zwiedzanie naszego Centrum Kultury  Dla uczestników przygotowaliśmy słodki poczęstunek oraz zimne napoje 🚲🍹🍌

Organizatorem rajdu jest 
Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej „Szprycha” w Słupsku                                            —   

Termin: 14.04.2018 r. (sobota)
Zapisy: www.rpswiat.pl w dziale Rajdy 2018

Start: Słupsk, Plac Zwycięstwa, godz. 9:00
Potwierdzenie udziału od 8:30 do 8:50