„Kwietniowa Rewolucja vol. III”

      12 kwietnia w hali widowiskowo – sportowej w Jezierzycach odbędzie się turniej tańca breakdance „Kwietniowa Rewolucja”. To już trzecia edycja turnieju organizowanego cyklicznie na terenie Gminy Słupsk. Jak zawsze będzie można podziwiać najlepszych tancerzy w Polsce. W jury ponownie zasiądą doświadczeni bboye, stanowiący trzon polskiej sceny breakdance oraz gość specjalny Bboy Sto Ballov z Rosji. O oprawę muzyczną zadba Dj Kap1 z Mad Skillz Crew. Rywalizacja odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych – do 16 roku życia, oraz powyżej 16 roku życia. Walki odbywać się będą w systemie 2 vs 2.

W trakcie zawodów Kwietniowa Rewolucja vol. III odbędzie się koncert Obywatela MC. To jeden z prekursorów kultury hip hop w Polsce, na scenie obecny od 1994 roku. Wówczas to pod ksywą Kear reprezentował swoje graficiarskie i rapowe ekipy, po tym jak w wieku 18 lat przeniósł się na stałe do Gdańska.
W 2001r. pod szyldem Deluks, wraz z Centem i Rybsonem, we współpracy z Wacem, ukazał się pierwszy oficjalny singiel z udziałem Keara – „Graffiti”. Kawałek ten został wybrany singlem roku w plebiscycie magazynu „Ślizg” i przeszedł do klasyki rodzimego rapu.

Równie dobrze został przyjęty album projektu PCP, który połączył siły grup Deluks, JWP i Intoksynator. Formacja, w skład której wchodziło dziewięciu raperów, dwóch didżejów i producent, otrzymała od czytelników „Ślizgu” nagrodę za debiut 2004 roku. Właśnie na albumie PCP narodził się „Obywatel MC” . Ten solowy numer Keara inspirowany był zmianami systemów politycznych i przemianami społecznymi w Polsce od stanu wojennego do demokracji.

Obywatel MC powrócił do studia i nagrywania, efektem czego jest materiał – podsumowanie miłości Obywatela MC a.k.a Kear Deluks do kultury hipopowej. Jest to hołd oddany jej 4 elementom (RAP, GRAFFITI, TURNTABLISM, BRAKDANCE) i ludziom, którzy reprezentowali i reprezentują jej wartości po dziś dzień.

KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ WIELKANOCNĄ, ZAJĄCZKI, BARANKI, KURKI/ KURCZACZKI.

    Nieodłącznym elementem każdych Świąt Wielkanocnych są pisanki, palmy, kartki. Chcielibyśmy wyjść z propozycją wykonania ozdoby wielkanocnej niejako „drugoplanowej” tzn, -wykonania zajączka, baranka, kurki/kurczaczka. Jeśli ktoś lubi nowe i ciekawe pomysły na stworzenie odpowiedniej świątecznej atmosfery może spróbować spróbować swoich sił w naszym konkursie.

Regulamin konkursu na zajączki, baranki, kurki 2014

Jezierzyce Osiedle zimowym mistrzem

W niedzielne popołudnie, 09 marca, w hali widowiskowo-sportowej w Jezierzycach odbył się I Zimowy Turniej Sołectw. Do zmagań stanęło aż 15 drużyn, co stanowi blisko połowę wszystkich sołectw gminy Słupsk. Wymogiem organizacyjnym było uczestnictwo przynajmniej jednej kobiety i przynajmniej jednego dziecka do 13 r.ż. w każdej z drużyn. Pięcioosobowe zespoły stanęły do rywalizacji w 6 konkurencjach, które sprawdzały umiejętności sportowe, siłowe, intelektualne oraz artystyczne. Turniej Sołectw, wzorem olimpiady, rozpoczął się od przemarszu i prezentacji wszystkich drużyn. Po nim, turniej oficjalnie otworzyła Barbara Dykier, Wójt Gminy Słupsk. Zanim sołectwa przystąpiły do konkurencji, na parkiecie wystąpił zespół tańca współczesnego Flame, na co dzień ćwiczący w świetlicy wiejskiej w Bierkowie. Opiekunką grupy jest Magdalena Jednachowska. Był to debiut zespołu, bo dziewczęta trenują dopiero od listopada 2013r.

Po prezentacji tańca współczesnego, drużyny rozpoczęły zmagania. Pierwszym zadaniem w zawodach były rzuty do kosza. Każda osoba z drużyny oddawała 2 rzuty. Zdobyte punkty były sumowane i porównywane z innymi zespołami. Najlepiej w tej konkurencji spisało się sołectwo Kukowo.

Kolejna konkurencja nosiła nazwę „Sołectwo Na Gigancie”. Celem było jak najszybsze pokonanie slalomu przez wszystkich zawodników drużyny. Oczywiście organizatorzy zadbali by nie było łatwo. Pierwsza osoba z drużyny musiała slalom pokonać prowadząc gumową piłkę za pomocą kija do unihokeja. Kolejny zawodnik biegł w worku, następny w kapciach. W ostatnim etapie, slalom pokonywała para. Na przygotowanym dywaniku siadało dziecko, a pani miała za zadanie „dostarczyć” dziecko do mety dowolną techniką. Najszybsze okazało się sołectwo Jezierzyce Osiedle.

W kolejnej konkurencji, organizatorzy sprawdzali muzyczną wiedzę uczestników. Każde z sołectw losowało 3 utwory, których fragment grał Zbigniew Jelonek, odpowiedzialny za oprawę muzyczną turnieju. Okazało się, że nawet największe szlagiery polskiej piosenki potrafią sprawić sporo kłopotu. Sołectwa Redzikowo i Strzelino poradziły sobie z tym zadaniem bezbłędnie.

Po zmaganiach intelektualnych, sołectwa stanęły naprzeciw tablicy wymiarów bramki piłki ręcznej. W niej znajdowało się 5 otworów, do których zawodnicy oddawali strzały piłką. Przed każdym uczestnikiem stał trudny wybór otworu, do którego celował. Okręgi były różnej wielkości i usytuowane w różnych miejscach, a każdy cel był inaczej punktowany. Ta konkurencja okazała się najtrudniejszą ze wszystkich. Tylko sołectwa Kukowo i Strzelino trafiły do któregokolwiek z otworów, zdobywając odpowiednio 14 i 16 punktów. Reszta sołectw skończyła konkurencję z 1 punktem ale bez trafienia.

W kolejnym zadaniu, udział wzięły jedynie najmłodsi uczestnicy. Przed konkurencją otrzymali stos gazet, taśmę klejącą i nożyczki. Zadaniem ich było stworzenie zwierzątka za pomocą dostępnych materiałów. Zadanie było zaliczane kiedy figura mogła już stać samodzielnie. Jako, że sędziowie mogli przyznawać dodatkowe punkty za zmysł artystyczny dzieci, wszyscy otrzymali podobną sumę punktów. Okazało się, że dzieci z gminy Słupsk mają sporo umiejętności manualnych i wszystkie stworzone zwierzątka były bardzo oryginalne.

Przed ostatnim etapem Zimowego Turnieju Sołectw, suma punktów, nie dawała jeszcze nikomu gwarancji zwycięstwa. Wszystko rozstrzygnąć miało przeciąganie liny. Tutaj systemem pucharowym sołectwa próbowały dostać się do finału. Premiowane dodatkowymi punktami były drużyny z miejsc 1-8. Pozostałe sołectwa otrzymały po 4 pkt. W wielkim finale, bardzo zacięty bój stoczyły sołectwa Jezierzyce Osiedle i Gałęzinowo. Mimo że zawodnicy z Jezierzyc byli bardzo bliscy przeciągnięcia liny na swoją stronę, ostatecznie wygrało Gałęzinowo.

Po wszystkich bojach przyszedł czas na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Przed tym jednak miał miejsce kolejny przemarsz sołectw, które prowadziła pani wójt wraz z sędziami i organizatorami zawodów.

Nad prawidłowością przebiegu turnieju czuwała komisja sędziowska w składzie:

–    Włodzimierz Dykty – sędzia gł. turnieju

–    Mirosława Sagun Lewandowska – trzykrotna olimpijka

–    Roman Wójcik – Prezes OSiR Gminy Słupsk

Wszystkie sołectwa otrzymały pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo. Drużyny z miejsc 4 i 5 ( w tym przypadku 2 drużyny z miejsca 4 ex equo) otrzymały upominki, a główne nagrody zgarnęła pierwsza trójka turnieju. Dyplomy, nagrody i puchary wręczała Barbara Dykier, Wójt Gminy Słupsk wraz ze Zbigniewem Podolakiem, Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury, organizatora turnieju.

Na podium stanęli:

I miejsce – Sołectwo Jezierzyce Osiedle

II miejsce – Sołectwo Strzelino

III miejsce – Sołectwo Redzikowo

Kolejne miejsca zajęli:

IV – Sołectwo Kukowo

IV – Sołectwo Redzikowo

VI – Sołectwo Jezierzyce Wieś

VII – Sołectwo Swołowo
VIII – Sołectwo Redęcin
IX – Sołectwo Włynkówko
X – Sołectwo Grąsino
XI – Sołectwo Bukówka
XII – Sołectwo Krępa Słupska

XIII – Rogawica

XIV – Sołectwo Gac

XV – Sołectwo Wiklino

więcej zdjęć w galerii

I Mistrzostwa Gminy Słupsk w Tenisie Stołowym

      I Mistrzostwa Gminy Słupsk w Tenisie Stołowym, zorganizowane przez GOK w Głobinie oraz OSiR Gminy Słupsk zgromadziły na hali sportowej w Jezierzycach prawie 70 zawodników z kilkunastu miejscowości Gminy Słupsk. Frekwencja przeszła oczekiwania organizatorów. Ze względu na niezbyt liczny udział dziewcząt w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych postanowiono włączyć je do rywalizacji wśród chłopców.

WYNIKI – kategoria szkoły podstawowe

 1. Bartłomiej Winiarski – Redęcin

 2. Izabela Kubacka – Krępa Słupska

 3. Marcin Iciachowski – Siemianice

 4. Mateusz Stępień – Jezierzyce

 5. Adam Jurczuk – Jezierzyce

 6. Monika Kubacka Krępa

Kategoria – szkoły gimnazjalne

 1. Przemysław Kozicki – Siemianice

 2. Tomasz Jaworski – Redęcin

 3. Maciej Łapicki – Gałęzinowo.

 4. Cezary Kochanowski – Siemianice

 5. Adrian Dura – Redęcin

 6. Jan Mojsiewicz – Redzikowo

Kategoria OPEN

 1. Piotr Przybylski – Siemianice

 2. Adam Kubacki – Krępa

 3. Daniel Sobczak – Gałęzinowo

 4. Damian Petrus – Strzelino

 5. Gabriel Słodziński – Jezierzyce

 6. Grzegorz Winiarski – Redęcin

Do rywalizacji w kategorii kobiet zgłosiły się tylko 2 zawodniczki, zatem o zwycięstwie zdecydował bezpośredni pojedynek do pięciu wygranych setów. Zwycięsko z niego wyszła Karolina Wrzesień z Jezierzyc. Miejsce drugie przypadło Justynie Jóźwik-Koperkiewicz z Bruskowa Wielkiego. Mecze w pozostałych kategoriach toczyły się do dwóch wygranych setów, a od fazy ćwierfinałowej do trzech wygranych setów. Wszyscy najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Składowi sędziowskiemu przewodniczył znany animator tenisa stołowego i uznany sędzia lekkoatletyczny Mirosław Gintrowicz.