Turniej Tańca Breakdance -„Kwietniowa Rewolucja”

Już 20 kwietnia 2013 w Hali Sportowo-Widowiskowej w Jezierzycach koło Słupska druga edycja zawodów breakdance „Kwietniowa Rewolucja”, skierowanych zarówno do początkujących jak i doświadczonych tancerzy.

W programie imprezy dwie kategorie: walki taneczne 2 vs 2 w kategorii poniżej 15 lat oraz walki 2 vs 2 w kategorii powyżej 15 lat.* „Kwietniowa Rewolucja 2” to wydarzenie taneczne przede wszystkim promujące wspólną taneczną integrację bez żadnych ograniczeń. Naszym celem jest nie tylko wyłonienie najlepszych tancerzy w poszczególnych kategoriach, ale również dobra zabawa w atmosferze funku i breakbeatów. Dobra opcja na wspólny trening z nutką rywalizacji zarówno dla doświadczonych tancerzy jak i tych, którzy doświadczenie to dopiero zdobywają.

W tym roku skład sędziowski prezentuje się następująco: Bboy Fabian (Rockin Boys), Bboy Wicked(Mad Skillz), Bboy Macio (Sztewite Gang). Dj Kapłan (Mad Skillz) zadba o soczysty funk i breakbeat na parkiecie a o dobrą zabawę zawodników i publiczności postara się Bboy Pawlotti (Haribo Crew). Dodatkowo, będą materiały filmowe z walk zmontowane przez Gogeza(Young Flava).
Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody, dla publiczności upominki.

* Jeżeli ktoś się nie czuje na siłach może wystartować w kategorii poniżej lat 15. Wszyscy młodsi zawodnicy nie mogą startować w kategorii powyżej 15. Ich rywalizacja pozostaje w kategorii młodszej. Kategoria do lat 15 skierowana jest głównie do uczniów szkółek breakdance i odbędzie się w pierwszej kolejności. Walki po jednym wyjściu do samego finału.

szczegółowe informacje dla startujących i zgłoszenia: Paweł Kamiński bboypawlotti@wp.pl , tel. 698013064

III Pokaz Stołu Wielkanocnego w Bierkowie

W sobotę 23 marca 2013 roku w Bierkowie odbył się III Pokaz Stołu Wielkanocnego zorganizowany przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Strzelinie oraz Gminę Słupsk. Zaprezentowały sie na nim gospodynie z całego powiatu. Silnie reprezentowana była Gmina Słupsk i tak np. na stole przygotowanym przez Krępę Słupską znalazło się kilkanaście dań tradycją związanych ze śniadaniem wielkanocnym. Obok żuru i pisanek Panie przygotowały również całą gamę sałatek wiosennych, potrawy z jaj, baranki z masła, mazurki oraz inne ciasta, a nawet mięsiwa. Całość stołu została udekorowana produktami rękodzielniczymi w wykonaniu mieszkanek. Podobnie suto zastawione stoły zaprezentowały KGW z Kusowa i Bierkowa.

W trakcie imprezy odbył się także konkurs na najpiekniejszą palmę w którym zgłoszono kilkanaście przepięknie wykonanych prac. Jury stanęło przed podjęciem bardzo ciężkiej decyzji. Czas oczekiwania wypełniły wystepy artystyczne przygotowane przez KGW z Kusowa oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bierkowie. Ostatecznie w kategorii 1-3 m. zwycieżyło KGW z Jezierzyc zas drugie miejsce zajęła palma z Krępy Słupskiej. W kategorii ponad 3 metry trzecie miejsce zdobyła palma z Bierkowa. Gratulujemy.

I Gminny Turniej Futbolu Stołowego

 

W miniony piątek 22 marca 2013 roku w gościnnej Szkole Podstawowej w Głobinie odbył się I Gminny Turniej Futbolu Stołowego. Na starcie stanęło sześć dwuosobowych zespołów, które rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Gospodarze czyli Głobino reprezentowane było przez trzy zespoły, Redzikowo dwa, zaś Gałęzinowo przez jedną drużynę. Najmłodszym uczestnikiem był ośmioletni Kewin Poświętny z Głobina, najstarszym zaś Krzysztof Juryś z Redzikowa. Po zaciętej walce i wygraniu wszystkich pojedynków zwycięzcami zostali reprezentanci Gałęzinowa Zbigniew Łapicki i Adrian Krause. Na drugim miejscu z jedną porażką uplasowali się reprezentanci Głobina Filip Szewczyk i Robert Poświętny. Trzecie miejsce przypadło drużynie z Redzikowa Andrzejowi i Piotrowi Wróblewskim. Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Organizator – Gminny Ośrodek Kultury Gminy Słupsk pragnie serdecznie podziękować Dyrekcji i pracownikom Szkoły Podstawowej w Głobinie za udostępnienie sali oraz pomoc przy organizacji Turnieju. Wszystkim uczestnikom pragniemy podziękować za przybycie, postawę fair play oraz już teraz zaprosić na kolejną edycję w przyszłym roku.

 

 

Turniej tenisa stołowego w Redęcinie

W niedzielne popołudnie w Redęcinie odbył się III Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Sołtysa Redęcina. Przystąpiło do niego 18 zawodników. Stojący na bardzo wysokim poziomie turniej odbywał się systemem do dwóch porażek. Rywalizowali zawodnicy z Redęcina, Swołowa, Gałęzinowa, Bolesławic i Słupska. Pierwsze miejsce zajął Maciej Gubernat ze Słupska, drugie Paweł Muca z Redęcina, trzecie zaś Przemysław Kowalski ze Swołowa.

W trakcie turnieju rozegrany został także pojedynek deblowy pomiędzy Redęcinem a Gałęzinowem w którym triumfowali gospodarze.

Tancerze z Kusowa na zawodach w Gdańsku

W sobotę 23 marca tancerze breakdance z grupy Haribo Crew – Kusowo reprezentowali Gminę Słupsk w zawodach ogólnopolskich „Break Scena” które odbyły się w Scenie Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury. Nasi młodzi tancerze wzieli udział w turnieju do lat 15. Wystartowało w nim przeszło trzydzieści dwuosobowych zespołów z całej Polski północnej. Krzysztof Kleban (Kusowo) i Mateusz Klimkowski (Kusowo) , Aleksandra Malińska (Strzelino) i Julia Kalata (Kusowo) oraz łączony zespół Radek Faryna (Kusowo) i Maciej Jaśkiel (Damnica) mieli okazję porównać swoje umiejetności z rówieśnikami. Rywalizacja stała na wysokim poziomie. W ćwierćfinale w „bratobójczym” pojedynku Ola i Julia pokonały Radka i Maćka. W półfinale musiały uznać przewagę zwyciezców turnieju Piotra Mańkowskiego i Dawida Grześkowiaka z grupy Haribo Crew Pobłocie.

W turnieju powyzej lat 15 wzieło udział przeszło 30 doświadczonych tancerzy. Nasi młodzi zawodnicy mieli dzięki temu niepowtarzalną możliwość obserwowania do jakiego poziomu można dojść intensywną wytężoną pracą.