Zespół „Świerszcze” na I miejscu

24 maja 2013 roku zespół „Świerszcze” z Jezierzyc reprezentujący Gminny Ośrodek Kultury Gminy Słupsk zajął I miejsce w kategorii zespołów klasy IV-VI w XXII Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej organizowanym przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Słupsku. Młodych artystów oceniało jury w składzie: Roman Pawlaczyk, Dominika Macedońska i Andrzej Guziński. Jako piosenkę konkursowa zespół wykonał utwór „Wędrowiec” – dodatkowa nagrodę stanowiło jej nagranie na płytę. „Świerszcze” prowadzone są przez p. Beatę Frąckowską, która dodatkowo została wyróżniona nagrodą instruktorską. Gratulujemy.

Wybory Miss Polski Ziemi Pomorskiej za nami

25 maja 2013 roku w Hali Sportowo – Widowiskowej w Jezierzycach odbyły się Wybory Miss Polski Ziemi Pomorskiej oraz Miss Polski Ziemi Pomorskiej Nastolatek. Gala finałowa zorganizowana była już po raz czwarty z rzędu w Jezierzycach przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Słupsk, oraz agencję „Impresario” z Gdańska. 24 kandydatki wyłonione w trakcie wyborów lokalnych i castingów rywalizowały o laur najpiękniejszej. 12 nastolatek i 12 dziewcząt pełnoletnich prezentowało się w sukienkach własnych, sukniach wieczorowych, strojach sportowych oraz strojach kąpielowych. Dorosłe dziewczęta zaprezentowały się także w sukniach ślubnych. W części artystycznej wystapił poznański kabaret „Afera” oraz piosenkarz Disco Polo Andre. Imprezę poprowadzili Krzysztof Andruszkiewicz oraz Daniel Klusek. Po burzliwych obradach komisja podjęła decyzję o przyznaniu następujacych nagród:

Wśród dziewcząt dorosłych tytuł Miss Polski Ziemi Pomorskiej zdobyła Natalia Kaźmierczak (nr. 27), I vice-miss została Paulina Płoska (nr. 32) a II vice-miss Magdalena Litewska ( nr. 26).

Tytuł Miss polski Ziemi Pomorskiej Nastolatek przyznany został Magdalenie Gleń (nr 6), I vice-miss została Magdalena Badulska (nr. 7) a II vice-miss Aleksandra Kowalska (nr.11).

Miss Publiczności została wybrana Agata Bazyk (nr 5), natomiast w głosowaniu przeprowadzonym przez Głos Pomorza i portal gp24 wsród nastolatek największe uznanie zyskała Dominika Baranowska z nr. 4. Miss Internautów została Magdalena Litewska (nr. 26). Obecni na wyborach przedstawiciele mediów tytuł Miss Foto przyznali Janie Batyl (nr 25). Przyznano także tytuł Miss Gracji – zdobyła go Klaudia Mazur (nr. 8).

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować za pomoc przy organizacji imprezy: Zespołom Szkół w Jezierzycach i Redzikowie, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji Gminy Słupsk, Kołu Gospodyń Wiejskich z Jezierzyc oraz oddziałom OSP z Jezierzyc, Wiklina, Bukówki, Włynkowa i Gałęzinowa.

więcej zdjęć w galerii

Relacja z Wyborów Miss – Radio Słupsk

Relacja filmowa – GP24

Lotnicza Majówka

Prawie 100 dzieci przyjęło zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury w Głobinie do udziału w Lotniczej Majówce. Festyn odbył się na lotnisku Aeroklubu Słupskiego w Krępie. Na dzieci i młodzież ze świetlic Gminy Słupsk czekała moc atrakcji. Odbyło się szereg konkursów sprawnościowych z nagrodami, które przygotowali i poprowadzili instruktorzy GOK w Głobinie. Największe zainteresowanie i emocje wywołał konkurs strzelania z wiatrówki. Okazało się, ze mistrzowski team stworzyli młodzi reprezentanci sołectwa Włynkowo. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Dobosz z dorobkiem 43 pkt ( na 50 możliwych), kolejne zaś Kacper Paszowski z wynikiem 41 pkt i Dominik Jagusztyn – 40 pkt. Rywalizację opiekunów zwycięsko rozstrzygnęła Kamila Gil Wroniszewska z Wieszyna, osiągając wynik bliski ideału czyli 49 pkt. Każdy z uczestników imprezy, któremu towarzyszyła fantastyczna pogoda otrzymał od organizatora poczęstunek oraz lody. Ważnym elementem festynu była możliwość zwiedzenia sprzętu znajdującego się na stanie Aeroklubu Słupskiego. Dzieci i młodzież szczególnie interesowały szybowce i samoloty. Dużo ciekawych i specjalistycznych informacji o spadochroniarstwie przekazał jego wybitny znawca Mirosław Wyszomirski, mający na koncie prawie 2700 skoków. Organizator wyraża szczególne podziękowanie dla Andrzeja Skowrona – dyrektora Aeroklubu za udostępnienie obiektu, Grzegorzowi Szczepańskiemu z firmy Augusto Ice z Kobylnicy za ufundowanie lodów i Annie Kasprzak z Parku Krajobrazowego ,,Dolina Słupi” za wsparcie organizacyjne.

Sukces zespołu „Świerszcze”

I MIEJSCE W KONKURSIE

PIOSENKI TURYSTYCZNEJ „TRAMP ”

27 kwietnia 2013 r. w Słupskim Ośrodku Kultury odbył się X Festiwal Piosenki Turystycznej „TRAMP”. Konkurencje odbywały się w dwóch kategoriach: soliści i zespoły-klasy I-III oraz soliści i zespoły-klasy IV-VI. Festiwal organizowała Szkoła Podstawowa Nr 8. W kategorii zespołów naszą szkołę reprezentował zespół „Świerszcze” działający w świetlicy wiejskiej w Jezierzycach ,w składzie: Marcelina Frankiewicz, Dominika Augustyniak, Julia Groblewska, Agata Michalska, Martyna Chabowska, Martyna Stroik. Uczennice zostały przygotowane przez panią Beatę Frąckowską. Zespół zajął I miejsce i otrzymał atrakcyjne nagrody, których fundatorem była Szkoła Muzyczna Yamaha, Park Wodny w Redzikowie, Filharmonia w Słupsku, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 8.