Turniej Sołectw w Jezierzycach

Tegoroczny Letni Turniej Sołectw Gminy Słupsk został zorganizowany w Jezierzycach przez Gminę Słupsk oraz Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczna Gminy Słupsk. Wzięło w nim udział 10 reprezentacji. Uroczystego otwarcia dokonała Wójt Gminy Słupsk Barbara Dykier. Już w pierwszych konkurencjach nie zabrakło emocji. Jednym z początkowych zadań było wykonanie jak największej liczby kroków przez całą drużynę w ciągu jednej minuty – mierzone były one przy pomocy krokomierzy. Bezkonkurencyjna okazała się tutaj Bukówka (1629 kroków) wyprzedzając nieznacznie Strzelino (1592 kroki)  oraz Redęcin i Gałęzinowo ( po 1564 kroki). Najwięcej bo aż 357 kroków wykonał w ciągu minuty zawodnik z Gałęzinowa. Następnie rozstrzygnięta została konkurencja „Golf”. Zawodnicy musieli przy pomocy kijów do unihokeja wbić pięć piłeczek do dołków w jak najkrótszym czasie. Zadania nie ułatwiało zarówno nierówne trawiaste pole, odległość dołków jak i wiejący wiatr. Problemy sprawiało także poprowadzenie piłeczki do swojego dołka oraz to że jednocześnie startowało aż 5 osób czyli cała drużyna . Zwyciężyło Strzelino ( 20,6 s) przed Redęcinem (22,7s) i Jezierzycami (23,7s). Trzecia konkurencja to wyścig na czteroosobowych nartach. Należało wykazać się tutaj zarówno techniką jak i zgraniem zespołu. Najlepiej zaprezentował się Redęcin wyprzedzając minimalnie Jezierzyce i Strzelino. Kolejną konkurencją były „Dwa ognie” – wygrały Jezierzyce przed Gałęzinowem i Redęcinem. Ostatnią z konkurencji było „strzelectwo”, w którym brały udział 4 osoby z każdego zespołu. Różnice punktowe były minimalne. Zwycięski zespół z Jezierzyc zdobył 186p. Tyle samo lecz o jedną dziesiątkę trafioną mniej miał zespół z Redęcina. Na trzecim miejscu uplasowało się Redzikowo 185p. Różnica między pierwszym i ostatnim zespołem wyniosła tylko 13 punktów. Po podliczeniu wszystkich wyników tabela turniejowa przedstawiała się następująco:

 

 

Miejsce I               Redęcin              47,5 p

Miejsce II             Jezierzyce           46 p

Miejsce III           Strzelino               39 p

Miejsce IV           Bukówka             32 p

Miejsce V            Gałęzinowo         29,5 p

Miejsce VI           Jezierzyce Os      24,5 p

Miejsce VII           Redzikowo          21,5 p

Miejsce VIII         Wiklino                 18 p

Miejsce IX           Kukowo                17 p

Miejsce X             Redzikowo Os      15 p

 

Wszyscy startujący otrzymali atrakcyjne nagrody, na najlepsze zaś zespoły czekały puchary.

W trakcie imprezy nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych. Czekał na nich szereg konkursów przygotowanych przez animatorki z CKiBP w tzw. „Strefie Malucha”.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować za pomoc sędziom turnieju p. Mirosławie Lewandowskiej – Sagun-  mistrzyni Polski w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego, dwukrotnej mistrzyni Europy, uczestniczce Igrzysk Olimpijskich i p. Władysławowi Dykty – wieloletniemu  działaczowi sportowemu.

Podziękowania kierowane są także do Sołtys Jezierzyc Małgorzaty Jankowskiej oraz członków jednostki OSP Jezierzyce za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy.

więcej zdjęć tutaj