Instruktorzy poszukiwani

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk w związku z realizacją operacji pn. „Warsztaty rękodzielnicze i zielarskie formą aktywizacji środowiska wiejskiego Gmin Słupsk i Damnica poprzez aktywne kultywowanie tradycji” ogłasza nabór instruktorów prowadzących warsztaty garncarskie, zielarskie i wikliniarskie/plecionkarskie.

Szczegóły dotyczące zajęć, złożenia oferty oraz minimalnych wymagań stawianych prowadzącym poniżej.

Warsztaty garncarskie

Warsztaty wikliniarskie

Warsztaty zielarskie

 

 

Bajkowisko w Lądowisku – Głośne bajek czytanie

Data: 14 lipca godz. 11:00
Miejsce: Lądowisko Kultury w Redzikowie
Wstęp wolny!!

Głośne czytanie dzieciom jest niezaprzeczalną zaletą, każdemu małemu czytelnikowi przynosi ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. W Bibliotece Publicznej – Lądowisku Kultury w Redzikowie, poprzez spotkania na zajęciach głośnego czytania będziemy starać  się rozbudzać w dzieciach chęć słuchania i czytania książek. Korzyści płynące z czytania książek są ogromne. Rozwijają myślenie i kształtują język, pobudzają wyobraźnię, są źródłem rozrywki i radości. Poszerzają wiedzę oraz przyczyniają się do wzbogacenia zainteresowań.  Bajki dla dzieci będzie czytał aktor Teatru Lalki Tęcza Maciej Gierłowski.

Warsztaty wiem, że zdrowo jem

Zapraszamy już jutro do siedziby naszej nowej Biblioteki – Lądowiska Kultury w Redzikowie na Warsztaty ,,Wiem, że zdrowo jem”.  Start godz. 11.  Wstęp wolny!! 
— 
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-13 lat. Uczestnicy w trakcie zajęć poznają zasady zdrowego żywienia, uzyskają informacje na temat zawartość cukru w niektórych popularnych napojach dla dzieci. Mamy nadzieję, że nawyki zdrowego żywienia pozostaną na dłużej niż tylko na czas warsztatów 😉 
Wstęp wolny! Uwaga ilość miejsc ograniczona, zapisy przyjmujemy pod adresem ladowisko@gok.slupsk.pl Więcej informacji pod nr tel. 511 428 537. 

Zajęcia poprowadzi Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Flandria” ze Słupska. 

Warsztaty Flowerbox w Lądowisku Kultury

Zapraszamy na Warsztaty Flowerbox!!

Warsztaty florystyczne to spotkanie z florystą Michałem Czapiewski z Pracowni CDN. Kierowane są one do wszystkich, którzy chcą spędzić czas w miłym towarzystwie pośród kwiatów. To ciekawa forma na spędzenie wolnego czasu w twórczy sposób.
Podczas warsztatów zdobędziesz nowe umiejętności w układaniu kwiatów, usłyszysz ciekawe porady, wymienisz się doświadczeniami z innymi uczestnikami. Dodatkowo stworzysz własnoręcznie piękną kompozycję FLOWER BOX, a następnie weźmiesz ją aby ozdobić swój dom. Nie czekaj i zapisz się już dziś, zrób przyjemność swojej żonie, mamie, siostrze, dziewczynie i zarezerwuj jej czas na tworzenie flower boxów – przyjdź z nią, abyście mogli wykonać je razem, bądź zjaw się sam aby zrobić dla niej własnoręczną niespodziankę. 

Data: 7 lipca godz. 10:00
Miejsce: Lądowisko Kultury w Redzikowie 

Uwaga ilość miejsc ograniczona!! 
Koszt uczestnictwa wynosi 25 zł.
Zapisy przyjmujemy pod adresem ladowisko@gok.slupsk.pl Więcej informacji pod nr tel. 511 428 537

Gala „Białe Bociany” 2018 – znamy rozstrzygnięcia 

Uroczystość miała na celu uhonorowanie osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury w powiecie słupskim. Jedna z nagród trafiła do mieszkanki naszej Gminy Pani Elżbiety Wróbel z Głobina, która została doceniona za społeczne zaangażowanie i propagowanie aktywności kulturalnej wśród osób niepełnosprawnych. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów  


Wakacyjne Warsztaty Artystyczne

Zapraszamy dzieci w wieku od 7 roku życia na Wakacyjne Warsztaty Artystyczne do Lądowiska Kultury w Redzikowie.  Cykl I warsztaty ,,Kreatywne Lądowisko” od 3 do 6 lipca. Start godz. 10:30.  Wpisowe wynosi 20 zł.  Uwaga ilość miejsc ograniczona!! 

W programie: 

  • filcowanie 
  • fotografia 
  • biżuteria 
  • zimna porcelana03.07.2018 r.  Warsztaty filcowania
    04.07.2018 r. Warsztaty tworzenia biżuterii
    05.07.2018 r. Warsztaty fotograficzne
    06.07.2018 r. Warsztaty zimnej porcelany

Warsztaty prowadzone są w Lądowisku Kultury w Redzikowie. Zapisy przyjmujemy pod adresem ladowisko@gok.slupsk.pl Więcej informacji pod nr tel. 511 428 537

Gminny Polonez – Tańczymy Dla Niepodległej

Gminny Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości – jest jedną ze wspólnych inicjatyw zaplanowanych przez placówki edukacyjne w Gminie Słupsk z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie szkół wspólnie zatańczą reprezentacyjny polski taniec narodowy, jakim jest polonez. 

Polonez na 100.lecie Odzyskania Niepodległości to niezwykłe przedsięwzięcie, które uczci tak ważną dla nas rocznicę i będzie niezapomnianym wydarzeniem integrującym uczniów, nauczycieli, rodziców i lokalną społeczność. W radosny sposób chcemy uczcić 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz zaprosić wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania – informują organizatorzy.

Zapraszamy na Święto Jezierzyc – Zeppelinade

PROGRAM 

 
14:00  Turniej warcabowy o Puchar Starosty Powiatu Słupskiego i Rajd rowerowy                     szlakiem Zeppelinów – organizator Stowarzyszenie  SZPRYCHA”
15:00  Występy artystyczne: przedszkolaki, uczniowie szkoły, Zeppelinki, 
             oraz
            pokaz ratownictwa medycznego,  
            strefa malucha,
            zamki dmuchane dla dzieci, 
            gastronomia + napoje,
16:00  Uroczyste otwarcie
16:15  Turniej piłkarski juniorów o Puchar Sołtysa Jezierzyc
20:00  Zabawa Taneczna