Nasi tancerze breakdance w czołówce zawodów w Goleniowie

26 stycznia 2013 roku w zawodach Mad Skillz vol 3, które odbywały się w goleniowskim domu kultury wystartowała trójka reprezentantów Gminy Słupsk: Mateusz Klimkowski i Julia Kalata z Kusowa oraz Aleksandra Malińska ze Strzelina. W kategorii kids battle, w której przyszło im rywalizować z przeszło czterdziestoma młodymi tancerzami całej trójce udało się dotrzeć do półfinałów. Na tym etapie Julii i Mateuszowi przyszło walczyć między sobą. Ostatecznie Mateusz Klimkowski zajął II miejsce, III miejsce Aleksandra Malińska natomiast IV przypadło Julii Kalacie. Gratulujemy.

Zespół „Świtezianki” nagrał swoją pierwszą płytę.

Niedawno ukazała się pierwsza płyta w dorobku działajacego od przeszło 20-tu lat przy Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Słupsk w Głobinie zespołu „Świtezianki”. Było to możliwe dzięki Starostwu Powiatowemu w Słupsku, które w dniu 15 marca 2012 roku przyznało zespołowi na ten cel stypendium. Wydanie zostało dodatkowo dofinansowane przez GOK Gm. Słupsk. Intensywne 6 miesięczne przygotowania pod kierunkiem instruktor zespołu Jolanty Otwinowskiej zwieńczone zostały płytą, na której znalazło się 10 utworów znanych z dotychczasowych wystepów zespołu.

 

Casting w Redzikowie

dsc_0056

W niedzielne popołudnie 19 dziewcząt – 10 nastolatek i 9 pań pełnoletnich rywalizowało w Parku Wodnym w Redzikowie w castingu do Wyborów Miss Polski Ziemi Pomorskiej oraz Miss Polski Ziemi Pomorskiej Nastolatek. Kandydatki zaprezentowały się przed licznie zgromadzona publicznością w sukienkach koktajlowych oraz strojach kapielowych. W jury castingu zasiedli przedstawiciele mediów oraz organizatorów czyli Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Słupsk w Głobinie i Agencji Imprez Artystycznych „Impresario” z Gdańska. Po długotrwałych obradach zadecydowano o dopuszczeniu do kolejnego etapu wszystkich kandydatek pełnoletnich oraz 7 dziewcząt spośród nastolatek. Gala finałowa konkursu odbedzie się 18 maja 2013 roku w Hali Sportowo – Widowiskowej w Jezierzycach.
Organizatorzy pragną serdecznie podziekować pracownikom Parku Wodnego w Redzikowie za pomoc przy przeprowadzeniu castingu.

Wiecej zdjęć w galerii