Niezwykła Wigilia w Redzikowie

Na doskonały pomysł, godny upowszechnienia i naśladownictwa w naszej Gminie wpadła sołtys Beata Juryś. Plac gier i zabaw w Redzikowie stał się miejscem integracyjnego spotkania wigilijnego. Na wigilijną wieczerzę pod chmurką przybyło prawie 30 mieszkańców sołectwa Redzikowo. Trzon grupy stanowili członkowie miejscowego KGW i Klubu Seniora. Były tradycyjne życzenia, wzmocnione o przepyszne potrawy i ciasto. W tle rozbrzmiewały kolędy we wspaniałym wykonaniu Anny Marii Jopek, a dla lekko zmarzniętych przygotowane zostało okazałe ognisko. Na zakończenie miłego spotkania do zebranych mieszkańców Redzikowa zawitał św. Mikołaj. Sołtys Juryś, choć trochę rozczarowana frekwencją, zapowiada że idea plenerowego spotkania wigilijnego będzie kontynuowana w kolejnych latach.

Konkurs na stroik bożonarodzeniowy rozstrzygniety

6 grudnia  miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu na „Stroik Bożonarodzeniowy”, który został zorganizowany przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną Gminy Słupsk w Głobinie. Konkurs skierowany był do uczestników zajęć w świetlicach wiejskich Gminy Słupsk.Wpłynęło przeszło 40 prac wykonanych różnymi technikami.

Wyniki konkursu:

I miejsce- Świetlica wiejska w Jezierzycach;

II miejsce- Świetlica wiejska w Bruskowie Małym;

III miejsce- Michał Wróbel (Zajęcia Terapeutyczne w Głobinie);

Wyróżnienia:

– Świetlica wiejska w Kukowie;

– Krzysztof Rudziński (Zajęcia Terapeutyczne w Głobinie);

– Świetlica wiejska w Głobinie;

więcej zdjęć tutaj

VI Zimowy Marsz na Orientację

dsc_1137

Blisko 350 osób wzięło udział w  VI Zimowym Rajdzie na Orientację, który odbył się w minioną sobotę na terenie Doliny Charlotty. Uczestnicy – dzieci, młodzież, dorośli i  seniorzy rywalizowali na dwóch trasach tzw. otwartej (łatwiejszej) dla wszystkich oraz trasie dla ambitnych. Na tej drugiej uczestnicy musieli się wykazać między innymi umiejętnością obliczania azymutu. W zawodach udział wzięli między innymi uczniowie SP w Głobinie, ZS w Redzikowie, SP z Suchorza, SP2 z Ustki, świetlica w  Jezierzycach, reprezentacja sołectwa Redzikowo, studenci z Akademii Pomorskiej, seniorzy – członkowie klubów seniora z terenu Gminy Słupsk , doświadczona w marszach na orientację silna  dziewięcioosobowa ekipa z Koszalina a także uczestnicy indywidualni. Po pokonaniu kilkukilometrowej trasy oraz rozwiązaniu zadań wszyscy nieco zmęczeni, lecz w dobrych humorach zameldowali się na mecie. Tam oczekiwały na nich ciepłe napoje , ognisko oraz grochówka przygotowana w kuchni polowej przez KGW z Redzikowa.
Po podliczeniu wyników w kategorii dla ambitnych wśród dorosłych
miejsce I zajęli Klaudia Tkacz, Tomasz Tkacz i Mariusz Murawiec z Koszalina,
miejsce II Daniel, Aga i najmłodsza uczestniczka Marszu półtoraroczna Aga  Leśniewscy wraz z psem Fuksem ze Słupska,
miejsce III przypadło studentom Akademii Pomorskiej Patrykowi Myszkowskiemu i Monice NitaW kategorii gimnazja:
Miejsce I – drużyna w składzie Jakub, Julian  i Karol
Miejsce II – drużyna w składzie , Agnieszka i Radosław
Miejsce III – drużyna w składzie Gabriela i MichałW kategorii Szkoły Podstawowe wszystkie trzy miejsca zajęli reprezentanci SP II w  Ustce:Miejsce I Kacper Stenka i Dariusz Kulbicki
Miejsce II Konrad Bury i Dorjan Chwajoł
Miejsce III – Michalina Trześniak, Julia Nowicka, Oliwia Szponar

Wśród drużyn na trasie otwartej zwyciężyła SP 2 Ustka przed sołectwem Redzikowo i SP Suchorze.

Na laureatów czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe, zaś na wszystkich startujących pamiątkowe dyplomy. Wśród wszystkich startujących rozlosowano dodatkowo nagrody pocieszenia.

Głównymi organizatorami imprezy byli Gmina Słupsk, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk wraz z Pomorskim Zespołem Parków Krajobrazowych oddział Park Krajobrazowy Dolina Słupi. Współorganizatorami byli: Dolina Charlotty , która użyczyła teren oraz zadbała o zaplecze techniczne imprezy, Nadleśnictwo Ustka dzięki któremu uczestnicy mogli się ogrzać przy ognisku, Pomorskie Zrzeszenie LZS.
Organizatorzy specjalne podziękowania kierują do pani  Patrycji Klimek z Dolina Charlotty Resort & Spa za przychylność i pomoc organizacyjną, OSP z Włynkówka zabezpieczającej teren z komendantem Andrzejem Małyszką oraz p. Aldoną na czele, Koła Gospodyń z Redzikowa które zadbało o ciepły posiłek a także wszystkich tych którzy pomogli przy organizacji rajdu

 

więcej zdjęć tutaj