Warsztaty Carvingu

 

W  nowowybudowanej świetlicy wiejskiej we Włynkówku, oraz w świetlicy w Jezierzycach SHR odbyły się zajęcia z carvingu czyli rzeźbienia w warzywach i owocach zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Słupsk. Pod okiem Adama Wasylowa z usteckiej restauracji „Syrenka” w tej formie dekorowania doskonaliło się już łącznie 30 pań z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej Gminy. Ośmiogodzinne warsztaty pozwoliły na wykonanie prac będących prawdziwymi dziełami sztuki. 

   Dnia 23.11.2013r. w Ośrodku Kultury Oko na warszawskiej Ochocie odbyły się mistrzostwa uczniów szkółek tańca breakdance. Były to jedne z największych zawodów w Polsce, czego potwierdzeniem jest udział 130 uczestników. Zawody podzielone były na trzy kategorie:

3 vs 3 do lat 11
3 vs 3 powyżej lat 11
Teacher&Student

Grupa Haribo Crew wystartowała w następujących składach: Aleks Jursza, Radek Faryna i Szymon Rygas reprezentowali Gminę Słupsk, Julia Kalata, Wiktoria Jursza oraz Aleksandra Malińska również reprezentowały Gminę Słupsk, zaś Mateusz Miotk, Jeremi Lewandowski i Olgierd wystartowali jako ekipa „Haribo Gentelman” reprezentującą Scenę Muzyczną Gdańskiego Archipelagu Kultury w Gdańsku. Co więcej zwyciężyli oni w kategorii 3 vs 3 powyżej 11 lat zdobywając uznanie profesjonalnego jury w którego składzie zasiadł wieloletni i szanowany tancerz Bboy Bartaz.  Uczniowie trenujący w Scenie Muzycznej w Gdańsku zostali wyróżnieni na tle pozostałych uczestników za niebywałe umiejętności i mądrość podczas tworzenia wyjść tanecznych. Wygrana w Warszawie potwierdza, że zmierzają oni w dobrym kierunku, ponieważ scenę warszawską uznaje się za jedną z najlepszych w Polsce. Grupa ta trenuje niespełna od roku pod okiem Pawła Kamińskiego a za główny cel stawia sobie rozwój na wyjazdach tanecznych.

W kategorii Teacher&Student- trener Haribo Crew Paweł Kamiński wystartował ze swoim podopiecznym Szymonem Tomaszewskim „ Bboy Gerber” zdobywając III miejsce na podium po zaciętej walce z reprezentantami Łodzi.

Wydarzenie to wzbogaciło młodych tancerzy w nowe doświadczenia i zmotywowało do dalszej pracy na treningach.

Haribo Bboy Jam

Dnia 29.11.13 o godz. 18:00 w Zespole Szkół w Siemianicach odbędą się zawody Break Dance 1 vs 1 pod nazwą ” Haribo Bboy Jam”. Planowane są trzy kategorie: uczestnicy do 8 lat , powyżej 8 lat i walki dziewcząt ( bgirl). Zawody mają na celu wyłonienie najlepszego tancerza spośród gminnych grup breakdance Powiatu Słupskiego.zapraszmy widzów do dopingowania tanecznych wariacji na parkiecie w atmosferze prawdziwego funk’u spod ręki Dj Horby z trójmiasta.

Kolejny sukces Haribo Crew na arenie międzynarodowej!

Dnia 09.11.2013r. w Stralsund (Niemcy), odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Szkółek Breakdance z całej Europy.  Na specjalne zaproszenie organizatora – Viktora Kern, przybyli reprezentanci Haribo Crew w składzie: Julia Kalata ( grupa breakdance Kusowo), Radosław Faryna (grupa breakdance Kusowo), Mateusz Miotk ( grupa breakdance Scena Muzyczna Gdańsk) oraz Michał Kouba ( grupa breakdance Scena Muzyczna Gdańsk).  Wybór osób do udziału w mistrzostwach nie był przypadkowy, zostały one wyróżnione z poszczególnych grup breakdance na terenie Powiatu Słupskiego i Gdańska.  Grupa Haribo Crew została rozstawiona w najlepszej ósemce grup z Europy, to też pozostałe ekipy musiały przejść rundę eliminacyjną by móc zmierzyć się z faworytami zawodów. Po zaciętej tanecznej walce,  reprezentanci Haribo Crew zajęli ostatecznie II miejsce zdobywając tytuł wicemistrzów.  Dodatkowo zostali wyróżnieni za swoje umiejętności przez doświadczonych tancerzy oraz zdobyli dużą sympatię tamtejszej publiczności.

Seniorzy mieli swoje święto

Kilkudziesięciu seniorów z Kusowa wzięło udział w obchodach swojego święta zorganizowanych w świetlicy wiejskiej. Był pyszny poczęstunek, występy wokalne, przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu członków Klubu Seniora oraz tańce.

– Dzień seniora to uroczystość, którą organizujemy od lat – mówi Ewa Kus, sołtys Kusowa. – Jest on okazją do spotkania osób w starszym wieku, do spędzenia wspólnie czasu. Najwspanialsze jednak jest to, że wszyscy czekają na to spotkanie. Zarówno pani jak i panowie wiele czasu poświęcają na przygotowanie się do tego spotkania. Odwiedzają fryzjera, z szaf wyjmują najelegantsze stroje, a całość dopełnia dobry humor. Nic więc dziwnego, że te spotkania zawsze bardzo przyjemne.

WK

I zajęcia malowania na szkle- relacja

Miło Nam poinformować, iż dnia 7 listopada br. w Bukówce odbyły się pierwsze warsztaty malowania na szkle. Na zajęcia licznie przybyła młodzież, ale także dorośli. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładu na temat technik plastycznych jakimi są witraż oraz malarstwo  na szkle. Młodzież mogła samodzielnie stworzyć oryginalne prace za pomocą specjalnych farb oraz wcześniej przygotowanych wzorów. Powstałe malowidła zachwyciły samych wykonawców.